نرم افزار اندروید کلوب جستجوی مطالب
ذوب آهن اصفهان , zobahan_sfahan

ذوب آهن اصفهان

ذوب آهن اصفهان , zobahan_sfahan

ذوب آهن اصفهان

763نــــفــــــر
عضو شده اند
763نفر عضو شده اند
98/09/26 21:54

چرا حمید استیلی مدیران فوتبال را به صف کرد؟...

ذوب آهن اصفهان
چرا حمید استیلی مدیران فوتبال را به صف کرد؟

ماموریت مهم برای لغو بازی سپاهان و استقلال

برگزاری اردوی تیم ملی امید که شب گذشته خاتمه یافت، تنها تلاشی برای اتمام حجت حمید استیلی با مدیران ورزش ایران بود.

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی امید ایران فراتر از ورزش فوتبال است و در این بخش فدراسیون فوتبال تنها تصمیم گیرنده به شمار نمی آید و کمیته ملی المپیک نیز خود را در مورد نتایجی که کسب می شود، در مقابل وزارت ورزش و دولت پاسخگو می داند؛ هر چند خودشان این موضوع و دخالت در انتخاب مربی و سایر مسائل پیرامونی تیم را در حیطه وظایفشان نمی دانند و تصمیم گیری ها را به فدراسیون فوتبال نسبت می دهند، ولی این مسئله ای نیست که کتمان شدنی باشد و روز دوشنبه نیز در تمرین تیم امید به وضوح به چشم آمد.تمرین روز دوشنبه تیم ملی امید هیچ شباهتی به سایر جلسات تمرینی این تیم نداشت و مهم ترین تفاوت هم حضور مسئولان بلندپایه ورزش کشور بود؛ از مسعود سلطانی فر که این روزها اصلا دوست ندارد در جایی که خبرنگاران و مردم هستند، آفتابی شود تا مهدی تاج که اهالی رسانه سوالات بی جواب زیادی برای پرسیدن از او در ذهن‌شان دارند و در نهایت صالحی امیری به عنوان رئیس کمیته ملی المپیک که در ماه های آتی و با نزدیک شدن به المپیک تابستانی توکیو ٢٠٢٠ خیلی بیشتر از او و مسئولیت هایش خواهیم شنید.حضور تمام این مقامات ورزشی تصمیم ساز و چهره های پرافتخار فوتبال کشور نظیر علی پروین، جواد زرینچه و... دقیقا همان چیزی بود که حمید استیلی مدنظر داشت تا گلایه هایش را مستقیم به آنها بگوید.

طی هفته های اخیر مصاحبه هایی از سوی وزیر ورزش یعنی مسعود سلطانی فر انجام شده و بلندپایه ترین مقام ورزش ایران از سوی حسن روحانی ریاست جمهوری کشور، دستور اکید گرفته تا همه امکانات مورد نیاز برای تیم ملی امید فراهم شود و از آنها خواسته شده که هر طوری هست این بار تیم فوتبال المپیک ایران که از سال ١٩٧۶ به المپیک نرسیده، در سال ٢٠٢٠ و بعد از نزدیک به نیم قرن باید سهمیه حضور در این مسابقات را بگیرد؛ مسابقاتی که شاید در توکیو شاهد آخرین دوره برگزاری اش باشیم.این درخواست ها حمید استیلی که خودش هم با شکل عجیب و سوال برانگیزی هدایت تیم را پس از زلاتکو کرانچار و فرهاد مجیدی عهده دار شد، تحت فشار زیادی قرار داده و در واقع گردهمایی روز دوشنبه آخرین تلاش های او برای گرفتن امتیاز از تصمیم‌گیرندگان ورزش کشور بود که انتظارات بالایی از او دارند.حمید استیلی که ١٩ دی ماه مهم ترین چالش دوران زندگی حرفه ایش را در چارچوب رقابت های مقدماتی المپیک در تایلند و در گروه سختی که کره جنوبی، چین و ازبکستان حضور دارند، آغاز می کند، در حال حاضر مهم ترین دغدغه اش در اختیار داشتن تمامی بازیکنان مورد نظر است؛ از محمد محبی و نورافکن ستاره های سپاهان گرفته تا قائدی و حتی بازیکنانی که جایی در ترکیب اصلی تیم های باشگاهی شان ندارند و در این میان جلب رضایت مدعیان قهرمانی دردسرساز شده است.حمید استیلی روز دوشنبه و پس از پایان تمرینی که تحت تاثیر حضور پرشمار رسانه ها و مسئولان ورزش کشور بود، بازیکنانش را جمع کرد تا در حضور آنها و تمامی کسانی که از او انتظار المپیکی شدن دارند، خواسته هایش را مطرح کند.شروع حرف های حمید استیلی در مورد شرایط رقیبان ایران در مقدماتی المپیک بود و اینکه آنها همین حالا تمریناتشان را با امکانات قابل توجه در کشورهای مدرن با تمام بازیکنان آغاز کرده اند ولی او در همین برهه فقط یک روز بازیکنانش را به طور کامل در اختیار داشته که سه تای آنها هم با مصدومیت از باشگاه هایشان آمده اند. حمید استیلی پس از مطرح کردن این موضوعات از مسعود سلطانی فر خواست به این موضوع ورود کند و با دستوری مدیریتی که در حیطه اختیارات او قرار دارد، فدراسیون فوتبال را مجاب به تعویق بازی های لیگ برتر و جام حذفی کند.

مسعود سلطانی فر پس از حرف های استیلی و در واکنش به خواسته صریح او، خاطره ای از آخرین حضور المپیکی فوتبال ایران گفت ولی پاسخ روشنی به سرمربی تیم ملی امید نداد و تصمیم گیری در این رابطه را به مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال واگذار کرد.در ادامه نوبت به مهدی تاج رسید و او در جواب حمید استیلی و مسئولیتی که وزیر ورزش به او تفویض کرده بود، به اتفاقات غیر منتظره هفته های اخیر کشور اشاره کرد و اینکه دو هفته تعویق در مسابقات و در پیش بودن بازی های لیگ قهرمانان آسیا، این امکان را از آنها دریغ کرده است و نمی توانند کار ویژه ای در این زمینه انجام دهند.

رئیس فدراسیون فوتبال اگر چه روز دوشنبه زیر بار دادن قولی به حمید استیلی نرفت، اما صحبت های کوتاه او در گفتگو با خبرنگاران در شرایطی که سعی داشت از دست آنها و سوالاتشان فرار کند، راه را برای هر گونه تصمیمی در روزهای آتی باز نگه داشت؛ پس هیچ بعید نیست در روزهای آینده حداقل شاهد تعویق دیدار سپاهان و استقلال باشیم که ملی پوشان تأثیرگذاری در ترکیب تیمشان دارند. تصمیمی که البته با توجه به دو بازی بیشتری که آبی های تهرانی در پلی آف لیگ قهرمانان آسیا دارند، شرایط را برای برنامه ریزی بازی های معوقه این تیم سخت تر می کند و به احتمال فراوان اعتراض سایر تیم ها را نیز به همراه خواهد داشت.با تمام این مسائل استیلی تنها با یک هدف مدیران ورزش کشور را به تمرین امید فراخوانده بود و آن هم در اختیار داشتن تمام بازیکنان بود؛ حالا اینکه این موضوع با تعویق بازی ها و حتی یک بازی به وقوع می پیوندند و یا باشگاه ها مجبور به این کار می شوند، برای او اهیمتی ندارد.با این وصف اگر طی روزهای آینده شاهد تغییرات دوباره در تقویم برگزاری مسابقات فوتبال ایران و لغو دیدار استقلال و سپاهان بودید، به هیچ وجه تعجب نکنید. هر چه باشد این شاید آخرین شانس فوتبال و ورزش ایران برای شکستن نزدیک به نیم قرن عدم راهیابی به بازی های المپیک باشد و وزارت ورزش تمام قدرت و اختیاراتش را برای این مهم به کار خواهد بست و نمی خواهد بهانه ای برای حمید استیلی باقی بگذارد که ماه هاست در کنار تیم است و بازیکنان مستعدی در اختیار دارد.
99
    آخرین مطالب ذوب آهن اصفهان
    اسماعیلی‌فر به بازی با استقلال می‌رسد؛ غیبت ۳ هفته‌ای... مربی تیم فوتبال ذوب‌آهن: برای بازی با استقلال آماده‌ایم؛... سپاهان، استقلال، پرسپولیس و ذوب آهن؛ باسابقه‌ترین... مردان مشترک پرتعداد در زمین یادگار؛ تراکتور - ذوب؛... غیبت 3 بازیکن کلیدی ذوب مقابل تراکتور 3 بازیکن تاثیرگذار... طلسم 9 ساله ذوب آهن برای شکست تراکتور تیم ذوب آهن... دیدار تراکتور و ذوب آهن با بازیکنان آشنا رکورد عجیب... ذوب‌آهن و تراکتور از نگاه آمار؛ دوئل برای بقا تیم‌های... ذوب‌‌آهن و تراکتور؛ دوئل به سود همشهری تیم فوتبال... وفا هخامنش:خود رادولوویچ من را انتخاب کرد از استقلال،... آمار و ارقام؛ تراکتور تبریز- ذوب آهن اصفهان آمار... به بهانه درخشش فوق تصور استقلال پرگل ترین بردهای... او نصف قرارداد خود را بخشید فسخ قرارداد منصوریان... هشدار ذوب آهن؛ حواستان به بازی ما با تراکتور باشد!... دارکو جانشین ارسلان مهاجم جدید صربستانی در ذوب‌آهن... برد سخت زیر فشار میهمان ذوب آهن یک- پارس صفر؛ سر... مهاجم مدنظر ما در سطح بالایی بوده است رادولوویچ:... بوحمدان: بازی سختی را بردیم؛ به آینده امیدواریم هافبک... مهدی خلیل: علی همام اصلی‌ترین دلیل آمدن من به ذوب‌آهن... محمدزاده: از کار کردن با سرمربیان کروات لذت می‌برم... حدادی‌فر: رادولوویچ معتقد است تیم خیلی کار دارد؛... ‌‌تندی مدیرعامل ذوب‌آهن با خبرنگاران؛ تعویض اجباری... نخستین بازی و نخستین پیروزی برای رادولوویچ؛ ذوب‌آهن... تقدیر مدیرعامل ذوب‌آهن از توپ‌جمع‌کن‌های فولادشهر؛... به منظور تسویه حساب با ذوب‌آهن منصوریان بار دیگر... مربی تیم فوتبال ذوب‌آهن: رادولوویچ با فوتبال روز... ذوب‌آهن بدون محروم و مصدوم به مصاف پارس جنوبی می‌رود... وضعیت ترکمان و بارانی هم این هفته مشخص می‌شود بر... جانشین مطهری از بین سی دی‌ها می‌آید ذوبی‌ها به ایجنت‌های... اشتباه اصفهانی در زمان پرداخت پول شکایت ذوب‌آهن-...