نرم افزار اندروید کلوب جستجوی مطالب
ذوب آهن اصفهان , zobahan_sfahan

ذوب آهن اصفهان

ذوب آهن اصفهان , zobahan_sfahan

ذوب آهن اصفهان

763نــــفــــــر
عضو شده اند
763نفر عضو شده اند
98/09/25 23:01

ذوب‌آهن و گل‌گهر سیرجان ؛ یک امتیاز و دیگر هیچ نگاهی...

ذوب آهن اصفهان
ذوب‌آهن و گل‌گهر سیرجان ؛ یک امتیاز و دیگر هیچ

نگاهی به سبک بازی ذوب‌آهن مقابل گل‌گهرمشخص می‌کند که منصوریان در صورت ماندگاری در این تیم راه طولانی برای بازگرداندن تیمش به لیگ در پیش داشته و باید هرچه سریع‌تر راه‌حلی برای مشکل عدم گلزنی ذوبی‌ها پیدا کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازاصفهان، هفته پانزدهم رقابت‌های لیگ برتر، روز گذشته با برگزاری 5 دیدار خاتمه یافت که در یکی از این رقابت‌ها، ذوب‌آهن اصفهان مقابل تیم گل‌گهر سیرجان تن به تساوی بدون گل داد.

ذوب‌آهن آخرین دیدارش در نیم‌فصل نخست لیگ برتر را، با نتیجه مساوی به پایان برد تا روند نتایج سینوسی این تیم همچنان ادامه یابد و احتمال برکناری منصوریان بار دیگر قوت بگیرد.

سبزپوشان در شرایطی مقابل گل‌گهر سیرجان به میدان رفتند که نتایج ضعیف این تیم همراه با منصوریان در یک‌ سوم ابتدایی فصل، انتقادات گسترده‌ای را به همراه داشت و به همین خاطر مسئولان ذوب‌آهن پس از شکست سنگین سبزپوشان مقابل ما‌شین‌سازی، اخطار دادند که از 5 هفته باقی مانده، حداقل 10 امتیاز را کسب کنند. اتفاقی که در عمل رخ نداده و منصوریان و تیمش از 5 بازی برگزار شده تنها 8 امتیاز به دست آوردند تا احتمال وقوع تغییرات در ذوب‌آهن با شروع تعطیلات نیم‌فصل قوت بگیرد، هرچند که شاید مدیران این باشگاه برای تصمیم‌گیری منتظر نتیجه بازی آینده که از دور برگشت و قبل از شروع تعطیلات برگزار خواهد شد، بمانند.

سبزپوشان‌ اصفهانی با این نتیجه، 15 امتیازی شده و با توجه به شکست پیکان و تساوی نساجی موقتا به رده دهم جدول صعود کردند. در آن سو گل‌گهر با تک امتیازی که به دست آورد 7 امتیازی شده و با توجه به شکست ساپیا به هفته‌های آینده امیدوار شد که بتواند خود را از قعر جدول جدا کند.

ذوب‌آهن که در این فصل نتوانسته بازی‌های دلپذیر فصل قبل را به نمایش گذاشته و انتظارات را برآورده کند، در این دیدار نیز چندان دلچسب ظاهر نشد. تغییر تاکتیک منصوریان، اگرچه نتایج تیمش را تا حدود زیادی بهبود بخشیده و کم کردن فاصله خط میانی و دفاع این تیم برای پوشاندن نقاط ضعف ذوب‌آهن در فاز دفاعی، کارساز بوده است اما در عوض هافبک‌های ذوب‌آهن را از دروازه حریف دور و منجر به دفاعی‌تر شدن این تیم شده و همین امر، موقعیت‌های گلزنی ذوب‌آهن را کاهش داده است.

دیدار ذوب‌آهن و گل‌گهر، بازی چندان دلچسبی نبود و هر 2 تیم، نمایش بی‌روح و کسل‌کننده‌ای را ارائه دادند. بازی موقعیت گل و صحنه‌های دلچسب زیادی نداشت و زمان بازی به ویژه در نیمه نخست بیشتر با درگیری‌های میانه میدان سپری می‌شد.

سبزپوشان اصفهانی در این دیدار عملکرد چندان مثبتی از خود نشان ندادند. شاگردان منصوریان موقعیت گلزنی چندانی خلق نکرده و اندک فرصت‌های ایجاد شده را نیز به راحتی از دست دادند. شاگردان منصوریان اگرچه در طول بازی حرکات تاکتیکی و تمرین شده خوبی را به نمایش گذاشتند، اما بهره چندانی از آن نبرده و عملاً هافبک‌ها و مهاجمان ذوب‌آهن، در بیشتر زمان مسابقه اسیر پرسینگ و بازی تخریبی گل‌گهری‌ها بودند. در واقع فاصله زیاد خط میانی این تیم با دروازه، مانع از ایجاد فشار بالا روی شاگردان جلالی شده و به آنان اجازه داد تا با بازی تخریبی خود، موقعیت‌های گلزنی ذوب‌آهن را خنثی کنند.

نگاهی به سبک بازی ذوب‌آهن در شب گذشته مشخص می سازد که منصوریان در صورت ماندگاری راه طولانی برای بازگرداندن تیمش به لیگ در پیش داشته و باید هرچه سریع‌تر راه‌حلی برای مشکل عدم گلزنی تیمش پیدا کند. ذوب‌آهن تیمی است که با وجود دارا بودن بسیاری از فاکتورهای هجومی و بازیکنان باکیفیت و شاخص، در حملات احساسی و سردرگم عمل کرده و نبود یک مهاجم تمام‌کننده، عملاً توان هجومی این تیم را هدر می‌دهد. نکته مثبت نمایش ذوب‌آهن در مقابل گل‌گهر، نظم تاکتیکی و تیمی نسبتا قابل قبولی است که به دست آورده و این تیم در فاز دفاعی نیز عملکرد قابل دفاعی داشت.

در فاز دفاعی اما ذوبی‌ها روز خوبی را پشت سر گذاشتند. مدافعان این تیم، با وجود آنکه تحت فشار قرار گرفتند، اما نمایش بدون اشتباهی ارائه دادند. واکنش‌های بی‌نقص و به موقع اسماعیلی نقش زیادی در موفقیت خط دفاعی ذوب‌آهن داشت.

در آن سو تیم گل‌گهر در این دیدار به خواسته خود رسید و با این تساوی، به هفته‌های آینده امیدوار باقی ماند. شاگردان جلالی به دنبال کسب حداقل امتیاز ممکن بودند و قصد داشتند در ضد حملات به گل برسند. آنها در انجام بازی دفاعی و تخریبی خود، موفق عمل کرده و با پرس سنگین بازیکنان ذوب‌آهن، مانع از گلزنی شاگردان منصوریان شدند. آبی‌پوشان گل‌گهر با توجه به داشته‌هایشان روز خوبی را پشت سر گذاشته و در انجام وظایف خود موفق بودند.

منصوریان: ترسی برای استفاده از بازیکنان جوان ندارم

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن با ابراز رضایت از عملکرد بازیکنان جوانش گفت که ترسی برای استفاده از آنها ندارد.

علیرضا منصوریان در نشست خبری بعد از دیدار تیمش مقابل گل‌گهر سیرجان اظهار داشت: زمین واقعاً بی‌کیفیت بود و فکر نمی‌کردیم با این زمین روبه‌رو شویم. این زمین هم به ما ضربه زد و هم به تیم آقای جلالی و اگر زمین ورزشگاه گل‌گهر درست نشود این تیم ضربه خواهد خورد.

وی ادامه داد: در نیمه اول دو تیم شرایطی دقیقاً مشابه داشتند، ولی در نیمه دوم جریان بازی را ما توانستیم عوض کنیم. با غروب خورشید شبنم روی زمین نشست و ما در آن وضعیت خوب کار کردیم و باید بابت این عملکرد به بازیکنانم تبریک بگویم و اعلام کنم که از آنها راضی هستم. همچنین باید از بزرگ‌ترهای تیم قاسم حدادی‌فر، محمدرضا خلعتبری و حمید بوحمدان تشکر کنم که جانانه در این بازی کار کردند، اما شکل بازی به نحوی بود که اینها مقداری عقب می‌نشستند. من به اجبار گفتم که باید ریتم بازی مالکانه را برداریم. ما می‌توانستیم در این بازی در دو ضربه ایستگاهی به گل برسیم که میلاد فراهانی عکس‌العمل‌های فوق‌العاده‌ای از خود به نمایش گذاشت.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن با انتقاد از زمین ورزشگاه امام علی (ع) تصریح کرد: با توجه به اینکه تیم‌های جلالی فنی کار می‌کنند اگر این زمین خوب باشد گل‌گهر تیم خوبی خواهد بود. این تیم بسیار جاندار بازی می‌کند هر چند که ما در اواخر بازی بدشانس بودیم و می‌توانستیم دروازه این تیم را باز کنیم. در مجموع بازیکنانم تمام تلاش‌شان را کردند و به همه‌ی آنها خسته نباشید می‌گویم. همچنین به هواداران گل‌گهر که خیلی جنتلمن تیم‌شان را تشویق می‌کردند و فکر می‌کنم با این وضعیت می‌توانند تیم‌شان را در لیگ برتر حفظ کنند.

منصوریان درباره اینکه در سال‌های گذشته همیشه به حضور بازیکنان جوان در تیم اهمیت می‌داده است، خاطرنشان کرد: درباره بازیکنان جوان اعتقاد دارم که وقتی به آنها بازی می‌دهید دو هدف را دنبال می‌کنید. اول اینکه آنها تبدیل به سرمایه‌های باشگاه می‌شوند و دوم اینکه به تیم ملی کمک می‌شود. گل‌گهر نیز بازیکنان جوان خوبی دارد. من ترسی برای استفاده از بازیکنان جوان ندارم و در تمرینات کارمان را طوری برنامه‌ریزی کرده‌ایم که این بازیکنان را در کنار باتجربه‌ها بازی دهیم. امروز ما شش هفت بازیکن زیر 23 سال و حتی بازیکن زیر 17 سال هم داشتیم. فکر می‌کنم اگر تیم مخلوطی از بازیکنان جوان و باتجربه باشد وضعیت خوبی خواهد داشت، چرا که در این صورت ما می‌توانیم به جوانان انگیزه دهیم که آنها دو برابر باتجربه‌ها در زمین فعالیت کنند. از عملکرد بازیکنانم راضی هستم، اما امروز ما باید روی نقطه کرنر به گل می‌رسیدیم و از این موضوع ناراحت هستم. سه بار شانس گلزنی داشتیم، اما به گل نرسیدیم.

وی درباره داوری این دیدار و اینکه گل‌گهری‌ها اعتقاد داشتند پنالتی آنها دیده نشده است، عنوان کرد: همیشه صحبت‌های من چه در باخت‌ها و چه در بردها درباره داوری مثبت بوده است. اعتقاد دارم داور بازی امروز کیفیت فوق‌العاده بالایی داشت. زمانی که دانیال اسماعیلی‌فر به بازیکن حریف برخورد کرد من از راه دور تشخیصم غیرعمد بود، ولی اگر قوانین آن صحنه را پنالتی می‌داند باید کارشناسان داوری نظر دهند. هرچند در دقیقه 90 نیز صحنه‌ای بود که اگر در داخل محوطه رخ داده باید پنالتی گرفته می‌‌شد و اگر در خارج محوطه بود بازهم با ضربه آزاد ما شانس خوبی برای موقعیت داشتیم.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن درباره حواشی این روزهای باشگاه استقلال و عدم حضور آندره‌آ استراماچونی خاطرنشان کرد: اعتقاد دارم هر کس باید سکان هدایت تیم خودش را داشته باشد و درباره تیم خودش صحبت کند، ولی یک نصیحت می‌کنم و آن این است که هر کس لباس این باشگاه را پوشیده به بهانه تعصب نظرات کارشناسی ندهد. به طور مثال اگر الان گل‌گهر در بحران باشد نباید همه کارشناسی کنند. اگر این را یاد بگیریم چه موقع حرف بزنیم و چه موقع سکوت کنیم مشکلات بهتر حل می‌شوند. من از بزرگ‌ترها یاد گرفتم که همیشه کارشناسی و دخالت نکنم.

منصوریان در واکنش به اینکه استراماچونی اعلام کرده که دیگر مربی استقلال نیست، اظهار کرد: اجازه دهید به بازی گل‌گهر رسیدگی کنیم.

جلالی: در 2 بازی مقابل تیم‌های اصفهانی برای ما پنالتی نگرفتند

سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان با انتقاد از قضاوت داور دیدار تیمش مقابل ذوب‌آهن از عوامل برگزاری مسابقات خواست که مانع از تضییع حق تیم‌های پایین جدولی شوند.

مجید جلالی در نشست خبری بعد از دیدار تیمش مقابل ذوب‌آهن اصفهان اظهار داشت: ما بازی‌مان را انجام می‌دهیم و شما می‌بینید از نظر کیفیت بازی به بازی بهتر می‌شویم و تیم منسجم و خوبی هستیم، ولی این خوب نیست که ما فکر کنیم یک جا باید با حریف مقابله کنیم یک جا با داور.

وی افزود: این سومین بازی بود که پنالتی ما را نگرفتند. من نمی‌خواهم نتیجه‌گیری کنم برای تیم‌های پایین جدول هر طور دوست دارند عمل می‌کنند. ما اگر پایین جدول هستیم با تمام وجود تلاش می‌کنیم تیم را نجات دهیم. انتظار ما این است که همه چیز عادلانه باشد، انتظار نداریم به نفع ما بگیرند، اما انتظار هم نداریم به ضررمان بگیرند. این چیزی که من در شش هفت بازی قبل دیدم می‌تواند برای ما بدبینی بیاورد. در این سه بازی که اشتباه علیه ما رخ داده، در دو بازی مقابل تیم‌های اصفهانی برای ما پنالتی نگرفتند. شما خودتان می‌بینید در خیلی از بازی‌ها سرنوشت‌ بازی با یک تصمیم، یک کرنر و یا یک پنالتی که توسط داور اعلام می‌شود، عوض می‌شود.

سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان همچنین تصریح کرد: فکر نکنید گل‌گهر انتهای جدول است. حفظ این تیم به سود فوتبال است. من نمی‌گویم یک کار کنید تا ما حفظ شویم، فقط حق ما را تضییع نکنید. الان حق ما تضییع می‌شود. داور در چند متری صحنه را نمی‌بیند،‌ اما آن طرف در یک صحنه بازیکن حریف آشکار دایو می‌بندد، اما خطا نمی‌گیرد. این اصلاً توجیهی ندارد. به هیچ‌کس تهمتی نمی‌زنم، اما از این وضعیت ناراحتم. کمیته داوران، سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال باید خیلی مراقبت کنند. اصلاً جای تعلل نیست. ما تمام تلاش‌مان را می‌کنیم، اگر شایسته نیستیم اجازه دهید در زمین مشخص شود، اگر هم شایسته هستیم باید بمانیم.

جلالی در واکنش به این موضوع که چرا باشگاه هیچ اعتراضی به داوری‌ها نمی‌کند، گفت: بعد از بازی با سپاهان باشگاه نامه نوشت و پیگیری کرد. جواهری (مدیرعامل گل‌گهر) با رئیس کمیته داوران صحبت کرد. الان هم که می‌بینید من در نشست خبری صحبت می‌کنم،‌ به خاطر این است که ما پیگیری‌ها‌ی‌مان را کردیم، اما شاهد چنین صحنه‌هایی هستیم.

«بازیکنان گل‌گهر به راحتی موقعیت‌های گلزنی را از دست می‌دهند». جلالی در پاسخ به طرح این موضوع بیان کرد: آنچه که من می‌توانم با اطمینان بگویم این است که بچه‌ها هر چه دارند در زمین می‌گذارند و کوچک‌ترین کم کاری نمی‌کنند. آنها هر چیزی که دارند می‌گذارند و بالاتر از این نمی‌توانند. از همه‌ی آنها تشکر می‌کنم. ما در طول هفته تمرینات زیاد و دقیقی انجام می‌دهیم. من می‌بینم بچه‌ها تمرکزشان خوب است و با تمام وجود می‌خواهند موفق باشند. مخصوصاً برای این بازی دست ما خالی‌تر از همیشه بود.

وی در مورد عملکرد علی باقری، بازیکن جوان گل‌گهر تصریح کرد: او جوانی بود که برای اولین بار در لیگ برتر بازی کرد. خدا می‌داند اگر کمی کار ما جلوتر برود و من مطمئن باشم، بیشتر از جوانان استفاده می‌کنم. سر این بازیکن هم خونریزی کرده بود، اما با تمام جود بازی کرد. ما در مشهد هم یک بازیکن جوانان‌مان را بازی دادیم و امیدوارم شرایط طوری پیش برود که بتوانیم از نفرات جوان‌مان بیشتر استفاده کنیم.
99
    آخرین مطالب ذوب آهن اصفهان
    اسماعیلی‌فر به بازی با استقلال می‌رسد؛ غیبت ۳ هفته‌ای... مربی تیم فوتبال ذوب‌آهن: برای بازی با استقلال آماده‌ایم؛... سپاهان، استقلال، پرسپولیس و ذوب آهن؛ باسابقه‌ترین... مردان مشترک پرتعداد در زمین یادگار؛ تراکتور - ذوب؛... غیبت 3 بازیکن کلیدی ذوب مقابل تراکتور 3 بازیکن تاثیرگذار... طلسم 9 ساله ذوب آهن برای شکست تراکتور تیم ذوب آهن... دیدار تراکتور و ذوب آهن با بازیکنان آشنا رکورد عجیب... ذوب‌آهن و تراکتور از نگاه آمار؛ دوئل برای بقا تیم‌های... ذوب‌‌آهن و تراکتور؛ دوئل به سود همشهری تیم فوتبال... وفا هخامنش:خود رادولوویچ من را انتخاب کرد از استقلال،... آمار و ارقام؛ تراکتور تبریز- ذوب آهن اصفهان آمار... به بهانه درخشش فوق تصور استقلال پرگل ترین بردهای... او نصف قرارداد خود را بخشید فسخ قرارداد منصوریان... هشدار ذوب آهن؛ حواستان به بازی ما با تراکتور باشد!... دارکو جانشین ارسلان مهاجم جدید صربستانی در ذوب‌آهن... برد سخت زیر فشار میهمان ذوب آهن یک- پارس صفر؛ سر... مهاجم مدنظر ما در سطح بالایی بوده است رادولوویچ:... بوحمدان: بازی سختی را بردیم؛ به آینده امیدواریم هافبک... مهدی خلیل: علی همام اصلی‌ترین دلیل آمدن من به ذوب‌آهن... محمدزاده: از کار کردن با سرمربیان کروات لذت می‌برم... حدادی‌فر: رادولوویچ معتقد است تیم خیلی کار دارد؛... ‌‌تندی مدیرعامل ذوب‌آهن با خبرنگاران؛ تعویض اجباری... نخستین بازی و نخستین پیروزی برای رادولوویچ؛ ذوب‌آهن... تقدیر مدیرعامل ذوب‌آهن از توپ‌جمع‌کن‌های فولادشهر؛... به منظور تسویه حساب با ذوب‌آهن منصوریان بار دیگر... مربی تیم فوتبال ذوب‌آهن: رادولوویچ با فوتبال روز... ذوب‌آهن بدون محروم و مصدوم به مصاف پارس جنوبی می‌رود... وضعیت ترکمان و بارانی هم این هفته مشخص می‌شود بر... جانشین مطهری از بین سی دی‌ها می‌آید ذوبی‌ها به ایجنت‌های... اشتباه اصفهانی در زمان پرداخت پول شکایت ذوب‌آهن-...