نرم افزار اندروید کلوب جستجوی مطالب
ذوب آهن اصفهان , zobahan_sfahan

ذوب آهن اصفهان

ذوب آهن اصفهان , zobahan_sfahan

ذوب آهن اصفهان

763نــــفــــــر
عضو شده اند
763نفر عضو شده اند
98/09/16 21:51

ذوب‌آهن با سیستم ۳۰ سال پیش بازی می‌کند؛ مشکلات تیم...

ذوب آهن اصفهان
ذوب‌آهن با سیستم ۳۰ سال پیش بازی می‌کند؛ مشکلات تیم حل‌شدنی است اما نه با این کادرفنی

مربی فوتبال اصفهان گفت: ذوب‌آهن در بازی با پرسپولیس از نوعی از سیستم ۳-۵-۲ استفاده می‌کرد که ۲۰ سال پیش آلمان و ۳۰ سال پیش سایر تیم‌ها از آن استفاده می‌کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، مجتبی توتونی در برنامه دیدار برتر اصفهان درباره دلایل شکست 3 بر صفر ذوب‌آهن برابر پرسپولیس اظهار داشت: در جنگ تاکتیک‌ها کالدرون مچ منصوریان را به راحتی خواباند. وقتی که ذوب‌آهن در 2 بازی گذشته تغییر سیستم داده و 4 امتیاز کسب می‌کند، شاید کادرفنی ذوب‌آهن در خواب بودند و گمان می‌کردند برابر پرسپولیس نیز همه چیز بر وفق مراد است.

وی افزود: کالدرون و کارفنی پرسپولیس قطعاً سیستم جدید ذوب‌آهن را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و راه‌های مقابله با آن را پیدا کرده بودند.

مربی فوتبال اصفهان ادامه داد: ذوب‌آهن با دفاع سه نفره بازی می‌کرد که 3 دفاع مرکزی بلندقد و کند هستند و به راحتی فضای پشت سر خود را از دست می‌دهند و دیدید که این اتفاق 3 بار افتاد و هر 3 گل به یک شکل زده شد و هیچ واکنشی از سوی تیم و کادرفنی ذوب‌آهن شاهد نبودیم. وقتی هم که ذوب‌آهن یک بر صفر عقب افتاد، تغییراتی که انجام شد در جهت اینکه تیم این گل را جبران کند نبود.

وی گفت: زمانی که تیم با 3 دفاع بازی می‌کند و می‌خواهد 2 مهاجم کامل داشته باشد، تعویض مهاجم خارجی و به زمین آوردن محمدرضا خلعتبری که ذاتاً مهاجم کاملی نیست، اشتباه دیگری بود. می‌شد یکی از هافبک‌های مرکزی را کم کرد و حدادی‌فر را عقب ‌آورد و خلعتبری را هم به زمین فرستاد تا قدرت هجومی تیم افزایش پیدا کند و ذوب‌آهن می‌توانست گل‌های خورده را جبران کند.

سیستم 3-5-2 ذوب‌آهن مربوط به 30 سال پیش است

توتونی با بیان اینکه خلعتبری در 30 دقیقه حضور خود در زمین یک بار هم در محوطه جریمه پرسپولیس دیده نشد، تصریح کرد: خلعتبری مهاجم کاملی نیست و عادت به بازی پشت مهاجمان به عنوان وینگر دارد و سئوال اینجاست که چه کسی قرار بود از این توپ‌ها استفاده کند و ارسال‌ها را تبدیل به گل کند؟ با این تعویض عملاً دندان ذوب‌آهن کشیده شد. از طرف دیگر ذوب‌آهن از نوعی از سیستم 3-5-2 استفاده می‌کرد که 20 سال پیش آلمان و 30 سال پیش سایر تیم‌ها از آن استفاده می‌کردند و یکی از دفاع‌های مرکزی کاملاً عقب بازی می‌کرد در حالی که سیستم 3-5-2 مدرن به این شکل نیست و پوشش این 3 مدافع بر عهده دروازه‌بان است و باید با حفظ فاصله با دیگر خطوط کار را برای مهاجمان حریف مشکل کنند، در حالی که مدافعان ذوب‌آهن خیلی عقب بازی می‌کردند و فواصل بین خطوط این تیم بسیار زیاد شده بود و پرسپولیسی‌ها از این فاصله زیاد بین مدافعان و هافبک‌های ذوب‌آهن استفاده می‌کردند و به گل می‌رسیدند.

وی دروازه‌بان جوان ذوب‌آهن را مشکل بزرگ دیگر این تیم دانست و بیان کرد: در فوتبال امروز نمی‌توان به دروازه‌بانی اتکا کرد که نگران گل خوردن و بازی با پا است، چون تیم را دچار چالش می‌کند.

مربی فوتبال اصفهان بیان کرد: وضعیت ذوب‌آهن اصلاً مناسب نیست و باید راهکاری جدی برای این تیم اندیشیده شود. تغییر سیستم مشکل را رفع نمی‌کند چون این تیم مشکلات ساختاری بزرگی دارد و مربی باهوشی مانند کالدرون این اشکالات را پیدا کرد و 3 گل ساده به ثمر رساند. بازیکنان پرسپولیس فضا را به حریف دادند و وقتی صاحب توپ شدند با استفاده از سرعت مهاجمان خود و کندی مدافعان ذوب‌آهن به گل رسیدند.

وی اضافه کرد: تیم ملی آلمان رکورد فاصله بین خطوط خود را به 19.8 متر رسانده است و فاصله آخرین مدافع تا اولین مهاجم این تیم کمتر از 20 متر است و این موضوع تیم حریف را مجبور به بازی بلند می‌کند و مدافعان فضای پشت خود را پر می‌کنند، در حالی که این فاصله در ذوب‌آهن بیش از 70 متر بود که یعنی فاجعه. طبیعتاً تیم باهوش و بازیکنان خلاق پرسپولیس از این فواصل استفاده می‌کنند. در واقع پرسپولیس کار خارق‌العاده‌ای انجام نداد بلکه هوشمندانه بازی کرد و از نقاط ضعف ذوب‌آهن حداکثر استفاده را برد.

توتونی ادامه داد: تیم اینترمیلان از 3 دفاع مرکزی استفاده می‌کند اما زمانی که با ضدحمله مواجه می‌شود این 3 مدافع بسیار نزدیک به هم بازی می‌کنند تا مهاجمان حریف به عمق دفاع این تیم دست پیدا نکنند، اما در ذوب‌آهن مدافعان عرض را پوشش می‌دهند و عمق را از دست می‌دهند.

وی درباره وضعیت ذوب‌آهن در 2 بازی باقیمانده تا نیم‌فصل افزود: ذوب‌آهن با وضعیت فعلی هیچ راهکاری برای نتیجه‌گیری ندارد. ذوب‌آهن به جز دروازه مشکلی از نظر بازیکن ندارد، اما مشکلات مهمی دارد که کادرفنی برای رفع آنها کاری نمی‌کند. به جز فاصله زیاد بین خطوط این تیم روی ضربات ایستگاهی حریفان به شدت دچار مشکل است و هیچ فکری برای آن نمی‌شود. مشکلات این تیم قابل حل است اما نه با این کادرفنی.
99
    آخرین مطالب ذوب آهن اصفهان
    برد سخت زیر فشار میهمان ذوب آهن یک- پارس صفر؛ سر... مهاجم مدنظر ما در سطح بالایی بوده است رادولوویچ:... بوحمدان: بازی سختی را بردیم؛ به آینده امیدواریم هافبک... مهدی خلیل: علی همام اصلی‌ترین دلیل آمدن من به ذوب‌آهن... محمدزاده: از کار کردن با سرمربیان کروات لذت می‌برم... حدادی‌فر: رادولوویچ معتقد است تیم خیلی کار دارد؛... ‌‌تندی مدیرعامل ذوب‌آهن با خبرنگاران؛ تعویض اجباری... نخستین بازی و نخستین پیروزی برای رادولوویچ؛ ذوب‌آهن... تقدیر مدیرعامل ذوب‌آهن از توپ‌جمع‌کن‌های فولادشهر؛... به منظور تسویه حساب با ذوب‌آهن منصوریان بار دیگر... مربی تیم فوتبال ذوب‌آهن: رادولوویچ با فوتبال روز... ذوب‌آهن بدون محروم و مصدوم به مصاف پارس جنوبی می‌رود... وضعیت ترکمان و بارانی هم این هفته مشخص می‌شود بر... جانشین مطهری از بین سی دی‌ها می‌آید ذوبی‌ها به ایجنت‌های... اشتباه اصفهانی در زمان پرداخت پول شکایت ذوب‌آهن-... شلاق مرد مونته‌نگرویی بر تن بازیکنان ذوب آهن جدیت... در اولین دیدار تدارکاتی آغاز پرگل رادو با ذوب‌ آهن... سیلیچ دستیار اول رادولوویچ کادر فنی ذوب‌آهن خارجی... تسویه حساب شرط نشستن رادولوویچ روی نیمکت منصوریان... ذوب‌آهن به دنبال جانشین برای مطهری مهاجم خارجی در... محمدی: 50 میلیارد از بدهی‌های ذوب آهن را پرداخت کردم/... منصوریان: پول ذوب آهن برکت زیادی داشت/ حاضرم به سرمربی... مربی بدنساز ذوب، رادولوویچ را راضی کرد بعد از جلسه... مربی سابق تیم ملی میانمار در اصفهان میودراگ رادولوویچ... با اعلام آرای کمیته انضباطی؛ محرومیت عارف غلامی بخشیده... استقلال و تراکتور و سپاهان و پرسپولیس .... چرا حمید استیلی مدیران فوتبال را به صف کرد؟... اسامی داوران هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال منصوریان... سخنگوی باشگاه ذوب‌آهن: توافق پرسپولیس با اسماعیلی‌فر... فوتبال ایران راه آسان را می رود فاجعه در فوتبال؛...