نرم افزار اندروید کلوب جستجوی مطالب
ذوب آهن اصفهان , zobahan_sfahan

ذوب آهن اصفهان

ذوب آهن اصفهان , zobahan_sfahan

ذوب آهن اصفهان

763نــــفــــــر
عضو شده اند
763نفر عضو شده اند
98/09/11 20:14

ذوب‌آهن و نفت‌ مسجدسلیمان؛ چشم به راه آینده عملکرد...

ذوب آهن اصفهان
ذوب‌آهن و نفت‌ مسجدسلیمان؛ چشم به راه آینده

عملکرد ذوب‌آهن مقابل نفت‌ مسجدسلیمان نشان داد که ۳ چالش بزرگ منصوریان برای باز گرداندن تیمش به لیگ، ایجاد نظم تاکتیکی، ریکاوری روحی و روانی در کنار رفع مشکل عدم گلزنی تیمش است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، هفته دوازدهم رقابت‌های لیگ برتر، روز گذشته با برگزاری 3 دیدار ادامه یافت که در یکی از این رقابت‌ها، ذوب‌آهن اصفهان مقابل تیم نفت‌ مسجدسلیمان تن به تساوی بدون گل داد.

ذوب‌آهن مقابل نفت مسجدسلیمان تن به مساوی دیگری داد تا روند سینوسی نتایج این تیم همچنان ادامه داشته و مشخص گردد که منصوریان برای بازگرداندن تیمش به لیگ، راه درازی را پیش‌رو دارد.

سبزپوشان‌اصفهانی با این نتیجه، 11 امتیازی شده و با توجه به نتایج سایر بازی‌ها به طور موقت در رده یازدهم جدول قرار گرفته و منتظر نتیجه بازی تیم‌های پرسپولیس و نساجی باقی می‌ماند.

ذوب‌آهن در این فصل نتوانسته بازی‌های دلپذیر فصل قبل را به نمایش گذاشته و انتظارات را برآورده کند و همچنان متزلزل نشان می‌دهد. نگاهی به چند بازی گذشته این تیم پرده از واقعیت تلخ این روزهای سبزپوشان برمی‌دارد؛ ذوب‌آهن تبدیل به تیمی شده است که با وجود برخورداری از بازیکنان باکیفیت، در روند بازی هجومی احساسی و سردرگم عمل کرده و فاقد انسجام تیمی و تاکتیکی مناسب است و حملات این تیم آهنگ مناسبی ندارد.

ذوب‌آهن در چند بازی اخیر خود برخلاف بازی‌های ابتدای لیگ که در فاز هجومی خوب ظاهر می‌شد و موقعیت‌های گلزنی متعددی را خلق می‌کرد، در این فاز دچار مشکل شده و در نمایش‌های اخیر این تیم دیگر خبری از حملات پردامنه و با برنامه نیست و نمایش تیم منصوریان حالت تدافعی‌تری به خود گرفته است. از طرف دیگر فاصله زیاد بین خطوط ذوب‌آهن به ویژه خط هافبک و حمله این تیم، حملات ذوب‌آهن را کم تعداد و بی‌اثر کرده و علاوه بر آن فقدان یک هافبک طراح در میانه میدان، باعث شده که در هنگام حمله چندان خبری از برنامه تاکتیکی و ترکیبی نباشد و عملاً توان هجومی این تیم هدر رود و اندک موقعیت‌های به دست آمده توسط سبزپوشان نیز بیشتر روی خلاقیت فردی بازیکنان به دست آید.

اما واقعیت تلخ‌تری که شاید این روزها کمتر به آن پرداخته شده این است که بازیکنان ذوب‌آهن از نظر روحی قادر به دیکته بازی خود به حریف نیستند و با استرس زیادی پا به میدان مسابقه می‌گذارند و همین ذهنیت منفی و ناآمادگی روحی از دلایل مهم در اشتباهات پرشمار سبزپوشان است.

نگاهی به سبک بازی ذوب‌آهن مقابل نفت‌ مسجدسلیمان مشخص می‌سازد که منصوریان راه طولانی برای بازگرداندن تیمش به لیگ در پیش داشته و باید هرچه سریع‌تر راه‌حلی برای مشکل عدم خلق موقعیت و گلزنی تیمش پیدا کند و به طور خلاصه‌تر می‌توان گفت که 3 چالش بزرگ منصوریان برای باز گرداندن تیمش به لیگ، ایجاد نظم تاکتیکی، ریکاوری روحی و روانی در کنار حل مشکل عدم گلزنی تیمش است.

نکته منفی عملکرد ذوب‌آهن در این دیدار، فاصله زیاد خط میانی این تیم با دروازه حریف بود که مانع از ایجاد فشار بالا روی شاگردان تارتار شده و به آنان اجازه داد تا با بازی خود را به ذوب‌آهن دیکته کرده و فشار زیادی را به این تیم وارد کنند. سبزپوشان‌ اصفهانی در این دیدار، علی‌رغم ناکامی در کسب نتیجه، بازی قابل قبولی را در فاز دفاعی به نمایش گذاشتند و از نظم دفاعی برخوردار بوده و به ویژه دروازه‌بان جوان این تیم، معراج اسماعیلی عملکرد درخشانی را از خود به جای گذاشت و با مهار پنالتی عملاً تیمش را شکست رهانید.

شاگردان منصوریان روز گذشته در تمامی پارامترهای فوتبالی از جمله مالکیت توپ، تعداد و دقت پاس، تعداد شوت و موقعیت‌های خلق شده ضعیف‌تر از بازیکنان نفت مسجدسلیمان ظاهر شدند و نتوانستند فرصت‌های گلزنی چندانی به وجود آورند و اندک موقعیت‌های ایجاد شده را نیز با بی‌دقتی از دست دادند.

در آن سو تیم نفت‌ مسجدسلیمان در این دیدار به خواسته خود رسید و این تساوی، روند شکست‌ناپذیری خود را حفظ نمود. شاگردان تارتار برای رسیدن به کورس تیم‌های بالای جدول، نیاز مبرمی به 3 امتیاز این دیدار داشتند و در هر 2 فاز هجومی و دفاعی، خوب عمل کرده و موقعیت‌های گلزنی متعددی را خلق کردند که با بی‌دقتی از دست رفت. آنها در انجام بازی دفاعی و تخریبی خود، موفق عمل کرده و با پرس سنگین بازیکنان ذوب‌آهن، مانع از گلزنی شاگردان منصوریان شدند. طلایی‌پوشان مسجد‌سلیمان با توجه به داشته‌هایشان روز خوبی را پشت سر گذاشته و در انجام وظایف خود، موفق بودند. شاگردان تارتار با این تک امتیاز 18 امتیازی شده و همچنان خود را در جمع تیم‌های بالا نشین حفظ کردند.

تارتار: چند بازیکن ما در باد بازی پیروزی مقابل پرسپولیس خوابیده بود

سرمربی تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان اعتقاد دارد، یکی دو بازیکن تیمش در دیدار مقابل ذوب‌آهن در باد پیروزی هفته گذشته مقابل پرسپولیس خوابیده بودند.

مهدی تارتار پس از تساوی بدون گل تیمش مقابل ذوب‌آهن اصفهان در هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال، اظهار داشت: درباره بازی باید عرض کنم که مالکیت توپ با ما بود، به خصوص در نیمه اول کاملاً بازی را در اختیار داشتیم، ولی در خلق موقعیت خوب نبودیم و خیلی موقعیت گلزنی نداشتیم. یکی دو بازیکن ما در باد پیروزی هفته قبل مقابل پرسپولیس خوابیده بودند و بین دو نیمه تذکر لازم را به آنها دادیم.

وی در ادامه افزود: در شروع نیمه دوم خیلی خوب بودیم و یک ضربه پنالتی نصیب ما شد که متأسفانه گل نشد. در ادامه هم ذوب‌آهن بازی بسته‌ای ارائه کرد و با مدافعان قدبلندش کار را برای ما سخت کرده بود. فکر می‌کنم ذوب‌آهن به خواسته خود رسید و ما در حسرت دو امتیاز ماندیم. تک امتیاز این بازی شاید به ما کمک کند، ولی هدف‌مان کسب سه امتیاز بازی بود.

تارتار در واکنش به صحبت خبرنگاری که گفت چیدمان نفتی‌ها در این مسابقه ایراد داشته است، تصریح کرد: من فکر می‌کنم شما ترکیب تیم ما را بچینید و تعویض کنید کار درست می‌شود! یک مقدار منصفانه قضاوت کنید. سال گذشته همه‌ی تیم‌ها ما را می‌بردند، ولی الان مساوی می‌گیرند و این نشان می‌دهد که شخصیت تیم ما شکل گرفته است. شما هفته گذشته هم انتقاد کردید و ما هم محترمانه پاسخ دادیم. اگر بار دیگر این‌چنین انتقاد کنید، پاسخی به سؤال شما نخواهیم داد.

سرمربی تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان در مورد از دست رفتن ضربه پنالتی توسط حسین ابراهیمی اظهار کرد: ابراهیمی پنالتی‌زن اول ماست و در تمام تمرینات‌مان پنالتی‌هایش را گل کرده است. تمامی بازیکنان دنیا ممکن است پنالتی‌های‌شان گل نشود. به‌هرحال شما امکانات دو باشگاه را کنار هم بگذارید و تفاوت‌ها را ببینید و بعد قضاوت کنید. باید بپذیریم که امکانات ما در حد لیگ برتر نیست و پولی که بابت استخراج نفت به دست می‌آید، هزینه تیم‌های فوتبال این شهر نمی‌شود. من از مسئولان می‌خواهم که یک فکر اساسی کند.

تارتار در پایان گفت: ما باید مرتب به این شهر و آن شهر برویم تا تمرین کنیم. بعد از بازی با نساجی زمین تمرین ما زیر کشت رفته و حتی یک جلسه هم در مسجدسلیمان تمرین نکردیم و تمرین‌مان را در اهواز برگزار کردیم. بعد شما چطور انتظار دارید ما با ذوب‌آهن بازی انجام دهیم و سه گل هم به آنها بزنیم.
99
    آخرین مطالب ذوب آهن اصفهان
    برد سخت زیر فشار میهمان ذوب آهن یک- پارس صفر؛ سر... مهاجم مدنظر ما در سطح بالایی بوده است رادولوویچ:... بوحمدان: بازی سختی را بردیم؛ به آینده امیدواریم هافبک... مهدی خلیل: علی همام اصلی‌ترین دلیل آمدن من به ذوب‌آهن... محمدزاده: از کار کردن با سرمربیان کروات لذت می‌برم... حدادی‌فر: رادولوویچ معتقد است تیم خیلی کار دارد؛... ‌‌تندی مدیرعامل ذوب‌آهن با خبرنگاران؛ تعویض اجباری... نخستین بازی و نخستین پیروزی برای رادولوویچ؛ ذوب‌آهن... تقدیر مدیرعامل ذوب‌آهن از توپ‌جمع‌کن‌های فولادشهر؛... به منظور تسویه حساب با ذوب‌آهن منصوریان بار دیگر... مربی تیم فوتبال ذوب‌آهن: رادولوویچ با فوتبال روز... ذوب‌آهن بدون محروم و مصدوم به مصاف پارس جنوبی می‌رود... وضعیت ترکمان و بارانی هم این هفته مشخص می‌شود بر... جانشین مطهری از بین سی دی‌ها می‌آید ذوبی‌ها به ایجنت‌های... اشتباه اصفهانی در زمان پرداخت پول شکایت ذوب‌آهن-... شلاق مرد مونته‌نگرویی بر تن بازیکنان ذوب آهن جدیت... در اولین دیدار تدارکاتی آغاز پرگل رادو با ذوب‌ آهن... سیلیچ دستیار اول رادولوویچ کادر فنی ذوب‌آهن خارجی... تسویه حساب شرط نشستن رادولوویچ روی نیمکت منصوریان... ذوب‌آهن به دنبال جانشین برای مطهری مهاجم خارجی در... محمدی: 50 میلیارد از بدهی‌های ذوب آهن را پرداخت کردم/... منصوریان: پول ذوب آهن برکت زیادی داشت/ حاضرم به سرمربی... مربی بدنساز ذوب، رادولوویچ را راضی کرد بعد از جلسه... مربی سابق تیم ملی میانمار در اصفهان میودراگ رادولوویچ... با اعلام آرای کمیته انضباطی؛ محرومیت عارف غلامی بخشیده... استقلال و تراکتور و سپاهان و پرسپولیس .... چرا حمید استیلی مدیران فوتبال را به صف کرد؟... اسامی داوران هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال منصوریان... سخنگوی باشگاه ذوب‌آهن: توافق پرسپولیس با اسماعیلی‌فر... فوتبال ایران راه آسان را می رود فاجعه در فوتبال؛...