نرم افزار اندروید کلوب جستجوی مطالب
ذوب آهن اصفهان , zobahan_sfahan

ذوب آهن اصفهان

ذوب آهن اصفهان , zobahan_sfahan

ذوب آهن اصفهان

763نــــفــــــر
عضو شده اند
763نفر عضو شده اند
98/09/5 22:01

ذوب‌آهن و فولاد؛ اولین شب آرامش نظم دفاعی، ساختار...

ذوب آهن اصفهان
ذوب‌آهن و فولاد؛ اولین شب آرامش

نظم دفاعی، ساختار تیمی هدفمند و تمرکز بالاتر شاگردان منصوریان، فاکتورهای موفقیت ذوب‌آهن مقابل فولاد بود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، هفته یازدهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال، جام خلیج فارس، روز گذشته با برگزاری 2 دیدار ادامه یافت که در یکی از این رقابت‌ها، ذوب‌آهن مقابل فولاد خورستان با نتیجه یک بر صفر پیروز شد.

ذوب‌آهن خوب بازی نکرد اما برد تا منصوریان و تیمش موقتاً به ساحل آرامش برسند. سبزپوشان اصفهانی این برد ارزشمند را مقابل تیمی به دست آوردند که تا قبل از این بازی، تنها 2 باخت داشت و می‌توانست با کسب 3 امتیاز این دیدار خود را به جمع مدعیان قهرمانی اضافه کند. ذوبی‌ها با این پیروزی 10 امتیازی شده و با 2 پله صعود، به طور موقت در رده دوازدهم جدول جای گرفته و منتظر نتیجه دیدار عقب افتاده پارس جنوبی و پیکان باقی می‌مانند.

ذوب‌آهن در حالی به مصاف فولاد خوزستان رفت که پس از شکست این تیم در هفته دهم مقابل ماشین‌سازی، شبهات زیادی درباره برکناری منصوریان منتشر شد، اما در نهایت سرمربی ذوب‌آهن پس از جلسه با هیئت‌مدیره این باشگاه در سمت خود ابقا شد. با این حال منصوریان پس از اولتیماتوم مدیران ذوب‌آهن 2 تن از بازیکنان تیمش را کنار گذاشت تا شکست تلخ مقابل ماشین‌سازی برای سبزپوشان چندان بدون تبعات هم نباشد.

ذوبی‌ها برابر فولاد برد مهم و تأثیرگذاری را به دست آوردند. آنها پیش از این بازی هفته‌ها بود که در ورطه ناکامی و بدشانسی‌های عجیب و غریب دست و پا می‌زدند و برای بازگشت دوباره به لیگ، به این برد نیاز داشتند. این پیروزی با ارزش می‌تواند شرایط این تیم را برای ادامه فصل دگرگون کرده و در آستانه بازی حساس آنها مقابل نفت‌ مسجدسلیمان و پرسپولیس سبزپوشان را از نظر روانی به اوج آمادگی برساند.

ذوبی‌ها مقابل فولاد بازی باکیفیتی را به نمایش نگذاشتند که اصلی‌ترین دلیل آن، استرس و ترس از شکست بود، اما با این وجود انگیزه بالا و بازی هوشمندانه شاگردان منصوریان در کنار تیزهوشی منظمی، 3 امتیاز با ارزش را برای آنها به ارمغان آورد. منصوریان در این دیدار تیمش را با آرایش جدیدی راهی میدان کرده و تلاش داشت که با استفاده از 5 هافبک در این دیدار، کمربند میانی ذوب‌آهن را مستحکم کرده و با ارائه یک بازی تخریبی خط هافبک خلاق فولاد را از کار بیندازد؛ تغییری که در نهایت کارساز بوده و ذوب‌آهن را به پیروزی رساند. نکته قابل توجه در خصوص عملکرد ذوبی‌ها مقابل فولاد، تمرکز بالای روانی بازیکنان این تیم در لحظات پرفشار بازی بود. بازیکنان فولاد در این بازی به خصوص در نیمه دوم، فشار زیادی را به خط دفاعی ذوب‌آهن وارد کرده و حملات زیادی را انجام دادند، اما مدافعان ذوب‌آهن به خوبی ساختار دفاعی تیم را حفظ کرده و بازی کم‌اشتباهی را در فاز دفاعی به نمایش گذاشتند.

با این حال نمایش ذوبی‌ها چندان خالی از اشکال نبود و فاصله زیاد بین خطوط این تیم به ویژه در نیمه دوم اجازه خلق موقعیت را از مهاجمان ذوب‌آهن گرفته و عملاً سبزپوشان در فاز تهاجمی و زدن ضدحمله در شرایطی که فولاد کاملاً جلو کشیده بود، ناتوان نشان دادند. ذوب‌آهن در نیمه دوم به طور کامل عقب نشست و بازیکنان فولاد فشار زیادی برای جبران گل خورده به این تیم وارد کردند و این می‌توانست برای بازیکنان پرسرعتی مانند اسماعیلی‌فر، مهدی‌پور و مطهری فرصت مناسبی برای گلزنی باشد تا در ضدحملات به گل دوم دست یابند، اما در عمل این اتفاق رخ نداد. یکی دیگر از اشکالات ذوب‌آهن در بازی مقابل فولاد، کم‌تحرکی و عدم اجرای پرسینگ مناسب توسط هافبک‌های این تیم بود و همین امر به شاگردان نکونام اجازه داد که در نیمه دوم کنترل کامل بازی را در دست گرفته و موقعیت‌های زیادی را خلق کنند و شاید اگر دقت بیشتری در زدن ضربات آخر داشتند، نتیجه به نحو دیگری رقم می‌خورد.

تیم منصوریان مقابل فولاد اگرچه از ضرب‌آهنگ حرکتی چندان خوبی به خصوص در فاز هجومی برخوردار نبود، اما در طول بازی نظم دفاعی و ساختار تیمی هدفمندتری نسبت به قبل داشته و با فرصت‌طلبی از تک اشتباه حریف استفاده کرد. در واقع می‌توان گفت نظم دفاعی، ساختار تیمی هدفمند و تمرکز بالاتر شاگردان منصوریان 3 عامل اصلی موفقیت ذوب‌آهن در این دیدار بود.

در آن سو فولاد اما بازی خوبی را به نمایش گذاشته و نتیجه را روی یک اشتباه واگذار کرد. فولادی‌ها پس از دریافت گل کنترل بازی را تمام و کمال در دست گرفتند و در فاز هجومی موقعیت‌های زیادی را روی ضربات ایستگاهی و کرنرها خلق کردند اما بازی احساسی و بدون تمرکز شاگردان نکونام مانع گلزنی آنها شد. در فاز دفاعی فولادی‌ها شب آرامی را پشت سر گذاشتند و به جز تک اشتباهی که منجر به تک گل بازی شد، اشتباه خاص دیگری مرتکب نشدند.

منصوریان: محتاط بودیم تا اتفاقات بازی با ماشین‌سازی تکرار نشود

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن تأکید کرد، تیمش برای جلوگیری از تکرار اتفاقات دیدار مقابل ماشین‌سازی تبریز در مصاف با فولاد خوزستان با احتیاط عمل کرده است.

علیرضا منصوریان پس از برتری یک بر صفر تیمش برابر فولاد خوزستان در هفته یازدهم لیگ برتر در نشست خبری این دیدار اظهار داشت: این برد را به هواداران، کارگران و زحمت‌کشان ذوب‌آهن تبریک می‌گویم. برد امروزمان را به اصغر فروتن تقدیم می‌کنم که در حال مبارزه با بیماری‌اش است.

وی افزود: بازیکنانم زحمت کشیدند و می‌دانستیم بازی سختی با فولاد داریم. فولاد برای بردن تلاش می‌کرد و ما نیز لیاقت این جایگاه را نداشتیم و بازیکنان در این بازی به بخش حرفه‌ای فوتبال توجه کردند. تمام مجموعه باشگاه برای این برد زحمت کشیدند.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن درباره اینکه این بازی دو نیمه کاملاً متفاوت داشت و اینکه ذوب‌آهن در نیمه دوم عقب کشید، گفت: فولاد در نیمه دوم تهاجمی بازی کرد. محتاطانه بازی کردیم تا اتفاقات بازی با ماشین‌سازی تکرار نشود و در نیمه دوم روی اصول خود ماندیم و در چپ و راست زمین پرتلاش بازی کردیم.

وی ادامه داد: بازیکنان ما از بازی مقابل ماشین‌سازی درس تلخی گرفته بودند. از بازی با ماشین‌سازی کیفیت بهتری داشتیم و ترجیح می‌دهیم این سه امتیازها در اصفهان بماند.

منصوریان درباره ترکیب تدافعی تیمش با حضور سه مدافع میانی تصریح کرد: سیستم تیمی را در این دیدار عوض کردیم و برای گل نخوردن از سه مدافع مرکزی استفاده کردیم. محافظت از گل برای ما در این دیدار مهم بود و باید یاد بگیریم خیلی از دیدارهای‌مان را با نتیجه یک بر صفر ببریم. باید در برخی از دیدارها دفاع مدل ایتالیایی داشته باشیم. در مجموع با این روش راضی هستم و در این 15 روز برای این سیستم تلاش کردیم و با توجه به اینکه در دفاع چپ و راست هم تمرکز داشتیم در این موضوع موفق بودیم.

وی درباره اتلاف وقت بازیکنان ذوب‌آهن در نیمه دوم اضافه کرد: برای نکونام سوءتفاهم به وجود آمد. من به وقت‌کشی اعتقاد ندارم و زیبایی فوتبال به بازی جوانمردانه است. برد برای ما مهم بود و ترس در ساق پای بازیکنان‌مان بود. جواد دوست خوب من است و من اعتقاد به وقت‌کشی ندارم. تیم خوبی داریم که بسیار منسجم است.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن بیان کرد: بازی با فولاد در همین لحظه برای ما تمام شد و از فردا روی بازی با نفت مسجدسلیمان تمرکز می‌کنیم. نفت بسیار منسجم است و با پلن B امتیاز کسب کرده است و به دنبال این هستیم که این روند را ادامه دهیم. ما دو بازی سخت مقابل نفت و پرسپولیس زخم‌خورده در پیش داریم.

وی درباره عملکرد محمدرضا خلعتبری گفت: خلعتبری بازیکن باهوشی است و از تک موقعیت‌ها استفاده می‌کند. او بازیکن دوست‌داشتنی است و بازیکن مورد علاقه من است. او در کنار حدادی‌فر بازیکن باتجربه‌ای است و اگر جلوتر برویم شرایط او بهتر می‌شود.

منصوریان درباره عملکرد علیرضا منظمی اظهار داشت: این بازیکن حاصل سفر من به استان خوزستان است و این بازیکن با سن کم و با قوای بدنی خوب در کنار سایر بازیکنان عملکرد خوبی داشت. این بازیکنان ذوب‌آهن را به آینده امیدوار می‌کنند و بازیکنان جوان برای من بسیار مهم هستند. او خرید ارزشمندی برای ما بود و آینده روشنی در ذوب‌آهن دارد. ما چند بازیکن خوب نیز در رده جوانان داریم. ضمن اینکه معراج اسماعیلی در اول راه است و خط دفاعی ما فشار را از روی معراج برداشت.

نکونام: بازیکنان بی‌مسئولیت را کنار می‌گذارم

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: بازیکنانی که قدر پیراهن فولاد را نمی‌دانند را کنار می‌گذاریم و کسی حق ندارد برای فولاد بی‌مسئولیت بازی کند.

جواد نکونام پس از شکست یک بر صفر تیمش برابر ذوب‌آهن در هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال، در نشست خبری این مسابقه اظهار داشت: در نیمه اول بازی را بد شروع کردیم و بازیکنان جوان‌مان برابر بازیکنان ذوب‌آهن عملکرد خوبی نداشتند.

وی ادامه داد: در نیمه دوم با تغییراتی که ایجاد کردیم بازی را تحت کنترل قرار دادیم و چند موقعیت گل هم داشتیم که از آنها استفاده نکردیم. مثل بازی قبلی داور پنالتی 200 درصدی ما را نگرفت و داور اشتباه کرد و اشتباهات داوری به ما ضربه می‌زند.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان افزود: شب قبل از بازی حسن بیت‌سعید را از دست دادیم و علی‌رغم اینکه شرایط خوبی نداشت از او استفاده کردیم. صالح حردانی مریض شد و با وجود بیماری به این بازی رسید و در طول هفته و چند بازی دیگر نیز او را به‌دلیل مصدومیت نداشتیم، با تمام مشکلات این بازی را نبردیم و اشتباهات داوری و اشتباهات بازیکنان باعث شد در این دیدار شکست بخوریم.

وی گفت: ما نتایج خوبی گرفتیم و 2 بازی را به دلیل اشتباهات داوری از دست دادیم. تیم ما 3 برد پشت هم داشته و شرایط ما خوب بوده و هست و در 2 بازی با اشتباهات داوری باختیم.

نکونام تصریح کرد: بازیکنانی که قدر پیراهن فولاد را نمی‌دانند را کنار می‌گذاریم و کسی حق ندارد بی‌مسئولیت برای ما بازی کند. از هواداران‌مان عذرخواهی می‌کنم و قول می‌دهیم بازیکنانی که برای فولاد تلاش نمی‌کنند را کنار بگذاریم.

وی اضافه کرد: سعی می‌کنیم شرایط تیم را در نیم‌فصل تغییر دهیم. آینده فولاد روشن است و شرایطی داریم که به تیمی راحت باج نمی‌دهیم و فوتبال خوبی بازی می‌کنیم.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان خاطرنشان کرد: بازیکنان ذوب‌آهن وقتی که توپ به آنها برخورد می‌کرد خود را به زمین می‌زنند و راجع به برخی مسائل نمی‌خواهم صحبت کنم.
99
    آخرین مطالب ذوب آهن اصفهان
    به منظور تسویه حساب با ذوب‌آهن منصوریان بار دیگر... مربی تیم فوتبال ذوب‌آهن: رادولوویچ با فوتبال روز... ذوب‌آهن بدون محروم و مصدوم به مصاف پارس جنوبی می‌رود... وضعیت ترکمان و بارانی هم این هفته مشخص می‌شود بر... جانشین مطهری از بین سی دی‌ها می‌آید ذوبی‌ها به ایجنت‌های... اشتباه اصفهانی در زمان پرداخت پول شکایت ذوب‌آهن-... شلاق مرد مونته‌نگرویی بر تن بازیکنان ذوب آهن جدیت... در اولین دیدار تدارکاتی آغاز پرگل رادو با ذوب‌ آهن... سیلیچ دستیار اول رادولوویچ کادر فنی ذوب‌آهن خارجی... تسویه حساب شرط نشستن رادولوویچ روی نیمکت منصوریان... ذوب‌آهن به دنبال جانشین برای مطهری مهاجم خارجی در... محمدی: 50 میلیارد از بدهی‌های ذوب آهن را پرداخت کردم/... منصوریان: پول ذوب آهن برکت زیادی داشت/ حاضرم به سرمربی... مربی بدنساز ذوب، رادولوویچ را راضی کرد بعد از جلسه... مربی سابق تیم ملی میانمار در اصفهان میودراگ رادولوویچ... با اعلام آرای کمیته انضباطی؛ محرومیت عارف غلامی بخشیده... استقلال و تراکتور و سپاهان و پرسپولیس .... چرا حمید استیلی مدیران فوتبال را به صف کرد؟... اسامی داوران هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال منصوریان... سخنگوی باشگاه ذوب‌آهن: توافق پرسپولیس با اسماعیلی‌فر... فوتبال ایران راه آسان را می رود فاجعه در فوتبال؛... تاج: با برانکو در حال مذاکره هستیم/ قرار داد ویلموتس... ذوب‌آهن و گل‌گهر سیرجان ؛ یک امتیاز و دیگر هیچ نگاهی... تکلیف منصوریان در ذوب‌آهن تا فردا مشخص می‌شود/ کربکندی:... از اصفهان تا دورتمند و مادرید؛ گره درآمدزایی کجاست؟... جمشیدی: دیدگاه باشگاه ذوب آهن در خصوص تغییرات بازیکنان... سرنوشت منصوریان ؛ با ذوب ادامه می دهد؟... علی‌رغم نرسیدن به میانگین امتیازی منصوریان – ذوب‌آهن... اسماعیلی: سایه رشید را در ذوب آهن احساس نمی‌کنیم/... متعصبانه کارشناسی نکنید واکنش منصوریان به بیانیه...