زندگی , zendegiclub

زندگی

زندگی , zendegiclub

زندگی

2,600نــــفــــــر
عضو شده اند
2,600نفر عضو شده اند
90/05/16 21:52

در گذشت احمد پور مخبر احمد پور مخبر بازیگر پیشکسوت...

زندگی
در گذشت احمد پور مخبر
احمد پور مخبر بازیگر پیشکسوت سینما ساعات 1بامداد در کرج درگذشت...
این بازیگر طنز که در سن ۷۰ سالگی با کشف رضا عطاران در فیلم “متهم گریخت” پابر روی صحنه بازیگری گذاشت، فیلم هایی از جمله بچه های آسمان، ترش و شیرین، توفیق اجباری، مجنون لیلی، عسل ایرانی و خروس جنگی را در کارنامه هنری خود به ثبت رسانده است……   وی که قصد انتشار آلبومی را نیز داشت، پیش از این گفته بود: عمر دست خداست. آدم تا زنده است، باید امید داشته باشد. آمدیم زد و آلبوم من هم گرفت. برای خدا کاری ندارد. اوستا کریم بزرگ است. پور مخبر آخرین بار در جشن دنیای تصویر حضور داشت. احمد پورمخبر: می خواهم البوم بیرون بدهم؛ آمدیم زد و آلبوم من هم گرفت سایت خبری ایران: احمد پور مخبر، بازیگر مسن و بامزه فیلم « زن ها فرشته اند» در گفت وگو با «همشهری خانواده» درباره نحوه شروع كار بازیگری اش گفته است: پسرم می خواست بازیگر شود. من با پسرم رفته بودم تا او برای بازیگری تست بدهد ولی آقای عطاران من را دید و چون نقش یك پیرمرد هم داشت، من را برد دفترش تست گرفت و قبول شدم.
به گزارش سرویس فرهنگ و هنر سایت خبری ایران،محمد رضا پسر ٢٠ ساله پورمخبر نیز در پاسخ به این سوال كه آیا از انتخاب نشدنش ناراحت نشده است، این گونه پاسخ داد: باور كنید من بیشتر خوشحال شدم كه پدرم به جای من بازیگر شد. چون دیدم یك آدم حتی در ٧٠ سالگی هم می تواند به موفقیت برسد.احمدپور مخبرگفته است قبل از این كه بازیگر شود، در یك سوپر ماركت كار می كرده و الان هم چند شعر و آهنگ سروده و ساخته است و می خواهد آلبوم بیرون دهد.
او در اظهار نظری جالب عنوان داشته است: عمر دست خداست. آدم تا زنده است، باید امید داشته باشد. آمدیم زد و آلبوم من هم گرفت. برای خداكاری ندارد. اوستا كریم بزرگ است.
پور مخبر اولین بار در فیلم « بچه های آسمان» و بعد از آن در سریال « متهم گریخت» نقش « مش قربون» را بازی كرد. او با بازی در سریال « ترش و شیرین» مشهور شد و بعدها در چند فیلم كمدی و پرفروش همچون « توفیق اجباری»، «مجنون لیلی» و « زن ها فرشته اند» بازی كرد. او هم اكنون « عسل ایرانی» و «خروس جنگی» را در نوبت اكران دارد.

هفت شهر عشق را عطار گشت ما هنوز اندرخم یك كوچه‌ایم
خیلی‌ها او را یك استعداد نهفته می‌دانند كه خیلی دیر به معرض ظهور رسیده كه به عقیده خودش دوستان ناباب دلیل آن است.
همواره در طول تاریخ نام خالق یا كاشف یك اثر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده، هر چند پیش از این هم هنر رضا عطاران نه در معرفی چهره‌های جدید، بلكه در بازی گرفتن از نابازیگران و نوع استفاده از آنها بر همگان آشكار شده بود.
(احمد پورمخبر) كشف تازه عطاران در سریال متهم گریخت، به جامعه هنری معرفی شد كه نتیجه‌اش در نوروز امسال و در ترش و شیرین به بار نشست.
عطاران از پورمخبر انتظار بازی نداشت، او می‌خواست پورمخبر خودش باشد و خود به بابابزرگ داستان خط دهد و انصافا احمد پورمخبر به خوبی از عهده آن برآمد؛ بازی دلچسب و شیرین او در سریال نوروزی ترش و شیرین باعث شد تا ساعتی را در دفتر مجله با او به گفتگو بنشینیم و او با همان شادابی بابابزرگ و همان طبع شعر و صدای گرم جوابگوی ما شد.

_ دوست دارم خودتان صحبت را آغاز كنید.
پورمخبر: این بنده حقیر احمد پورمخبر، معروف به (مش قربون) سال ۱۳۸۶ را به عموم ملت ایران از صغیر و كبیر تبریك می‌گم، امیدوارم تمام سال شاد و سرزنده و شاداب و مثل خودم شنگول باشند، همچنین امید دارم این مخلص را در نوكری بپذیرند.
_ آقای پورمخبر! چگونه به عطاران معرفی شدید؟
پورمخبر: نمی‌دانم كه از چه طریقی پسرم با عطاران ارتباط تلفنی برقرار می‌كنه، در همین ارتباطات به (محمد)، پسرم، قول می‌ده در سریال (متهم گریخت) از او استفاده كنه، ولی زمانی كه محمد به دفتر می‌ره به او می‌گه در این كار نقشی برای تو ندارم، نقش یك پیرمرده كه حدودا هفتاد، هشتاد ساله است. محمد میگه اگه اجازه بدی پدرم هم برای تست بیاد... عطاران لبخندی می‌زنه و می‌گه بابای تو خیلی سن داشته باشه ۴۰ تا 54 ساله. به هر حال محمد هر طور شده از او وقت می‌گیره؛ وقتی رضا عطاران منو دید، گفت (تو همونی هستی كه می‌خواستم). اول قرار بود نقش شازده رو بازی كنم، اما چون شازده‌ها باید چاق و هیكلی باشند، منتفی شد، برای همین مش قربون‌ رو بازی كردم.
_ یعنی از ابتدا (مش قربون) در فیلمنامه نبود؟
پورمخبر: چرا بود، ولی خیلی كوتاه، كه به خاطر من زیادش كردند كه اول قرار بود (باقر صحرارودی) بازی كنه... خدا را شكر خوب از آب درآمد. همون‌جا بود كه برای نقش پدربزرگ هم انتخاب شدم.
_ چطور؟
پورمخبر: گوش‌های تیزی دارم، روز آخر فیلمبرداری بود كه عطاران آروم گفت: به درد بابابزرگ هم می‌خوره...
_ پیش از این هم سابقه بازیگری داشتید؟
پورمخبر: بله، در دو فیلم از مجید مجیدی، یكی بچه‌های آسمان، اون یكی رو فراموش كردم، مثل این‌كه فیلم دوم اكران هم نشد.
_ مجید مجیدی چطور شما را پیدا كرد؟
پورمخبر: تو محله ما فیلمبرداری داشت، منم برای تماشا رفته بودم كه یكی از بچه‌ها گفت یك دهن آواز بخون تا خستگی گروه رفع بشه، نگو همون خوندن به درد فیلم می‌خوره، برای همین یك نقش كوتاه به من دادند، مجیدی باز هم می‌خواست كه با من همكاری كنه، اما نرفتم.
_ چرا؟
پورمخبر: چون نقشی كه من بازی كردم با روحیاتم جور نبود. من آدم بانشاط و سرزنده‌ای هستم، دوست دارم در فیلم‌های شاد و خنده‌آور بازی كنم.
_ چرا خواننده نشدید؟
پورمخبر: چون دنبالش نرفتم، آن هم به خاطر وجود رفقای ناباب و حسود... حالا هم كه فیلم بازی كردم به دلیل حسادت‌شان دوستی‌مون به هم خورده...
_ در اقوام‌تان هنرمند دیگری هم هست؟
پورمخبر: برادرم به نام (محمد فرزین) چون از شهرت پورمخبر خوشش نمی‌اومد نام هنری فرزین رو انتخاب كرد. پسرم محمد هم در سریال شبكه سه و نیم، چند سكانس بازی كرده، همین‌طور در فیلم سینمایی (شب بخیر فرمانده.)
_ چند فرزند دارید؟
پورمخبر: چهار تا؛ پسر بزرگم محمد ۲۰ ساله است. بعد از آن مصطفی، مریم و زهرا، چون دیر ازدواج كردم اختلاف سنی من با اونا زیاده...
_ در چه سنی ازدواج كردید؟
پور مخبر: 74 سالم بود كه تازه عاقل شدم و فهمیدم باید تشكیل خانواده و زندگی بدم.
_ اینقدر دیر... ؟
پورمخبر: همان‌طور كه گفتم به خاطر دوستان ناباب.

_ متولد چه سالی هستید؟
پورمخبر: ۱۳۱۹ در تهران، محله گلوبندك.
_ در سریال ترش و شیرین با كدام یك از بازیگران راحت‌تر كار می‌كردید؟
پورمخبر: حمید لولایی.
آخرین عکس احمد پورمخبر, در جشن دنیای تصویر

99