نرم افزار اندروید کلوب جستجوی مطالب
موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج) , valiasr_aj

موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)

موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج) , valiasr_aj

موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)

276نــــفــــــر
عضو شده اند
276نفر عضو شده اند
بیشتر
96/06/29 10:52

منزل به منزل تا کربلا (از مکه تا کربلا)

موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)
روز بیست و هشتم ماه ذیحجه امام حسین علیه‏السلام وارد منزل” عذیب الهجانات” شدند که ناگهان چهار سوار به نامهاى نافع بن هلال و مجمع بن عبدالله و عمرو بن خالد و طرماح بن عدی از راه رسیدند، هنگامى که بر امام حسین علیه‏السلام وارد شدند، حر روى به آنها کرد و گفت: این چندتن از مردم کوفه‏اند، من آنها را باز داشت کرده و یا به کوفه بر مى‏گردانم.
امام علیه‏السلام فرمود: من اجازه چنین کارى را به تو نمى دهم، و همانطورى که خود را از گزند تو حفظ مى‏کنم از آنان نیز محافظت خواهم کرد، زیرا اینها یاران منند همانند اصحابى که با من از مدینه آمدند، پس اگر بر آن پیمان که با من بستى، استوارى، آنها را رها کن، و گرنه با تو مى‏جنگم.
حر از بازداشت آنها صرف نظر کرد. امام حسین علیه‏السلام به آنها فرمود که: از کوفه برایم سخن بگویید.
مجمع بن عبدالله عایذى گفت: به اشراف کوفه رشوه هایى گزاف دادند و چشم مال پرست آنها را پر کردند تا دلهاى آنان را نسبت به بنى امیه نرم کرده باشند، و اینک یک دل و یک زبان با تو دشمنى مى‏ورزند، اما سایر مردم دلشان با توست ولى فردا شمشیرهایشان به روى تو کشیده خواهد شد!
آنگاه امام علیه‏السلام درباره رسول خود، قیس بن مسهر صیداوى، پرسید.
گفتند: او را حصین بن تمیم گرفت و نزد ابن زیاد فرستاد و او دستور داد که قیس تو و پدرت را ناسزا گوید، اما قیس بر منبر رفت و بر تو و پدرت درود فرستاد و ابن زیاد و پدرش را لعنت کرد و مردم را به یارى تو خواند و آنان را از آمدنت باخبر کرد؛ ابن زیاد دستور داد تا او را از بالاى قصر به زیر افکندند.
در این هنگام اشک در چشمان امام حسین علیه‏السلام حلقه زد و بر گونه‏اش جارى شد و این آیه را قرائت کرد (فمنهم من قصبى نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا) و گفت: خدایا بهشت را جایگاه ما و شیعیانمان قرار ده و ما را با ایشان در سراى رحمت خود جمع کن.
سپس امام علیه‏السلام روى به یارانش نمود و گفت: کسى از شما راه دیگرى را غیر از این راه مى‏شناسد ؟
طرماح گفت: آرى، اى پسر رسول خدا! من از راه آگاهم. امام حسین علیه‏السلام فرمود: پیش رو.
طرماح در جلو افتاد و آن حضرت در پى او رفتند و او شروع به خواندن این رجز نمود:
یا ناقتى لا تذعرى من زجرى و امضى بنا قبل طلوع الفجر
بخیر فتیان و خیر سفر آل رسول الله آل الفخر
الساده البیض الوجوه الزهر الطاعنین بالرماح السمر
الضاربین بالسیوف البتر حتى تحلى بکریم الفخر
الماجد الجد رحیب الصدر اثابه الله لخیر امر
عمره الله بقاء الدهر یا مالک النفع معا و الضر
اید حسینا سیدى بالنصر على الطغاه من بقایا الکفر
على اللغینین سلیلى صخر یزید لا زال حلیف الخمر
و ابن زیاد عهر بن العهر….
طرماح به امام علیه‏السلام عرض کرد: با شما یاران اندکى را مى‏بینم و همین لشکریان حر در مبارزه بر شما غالب آیند و من یک روز پیش از آمدن از کوفه، مردم انبوهى را در بیرون شهر دیدم، پرسیدم که اینان کیانند ؟ گفتند: لشکرى است که سر گرم هستند که آماده جنگ با حسین گردند و من تا کنون چنین لشکر عظیمى را ندیده بودم، تو را بخدا سوگند تا توانى به آنان نزدیک مشو و اگر خواهى که در مأمنى فرود آیى که سنگر تو باشد تا تدبیر کار خویش کنى و تو را چاره کار معلوم گردد، با من بیا تا تو را در کوه «اجا». فرود آروم، بخدا سوگند که این کوه سنگر ما بوده و هست و ما را از پادشاه غسان و حمیر و نعمان بن منذر حفظ کرد، بخدا سوگند هیچگاه تسلیم نشدیم و این خوارى را به خود نخریدیم، قاصدى نزد قبیله طى در کوه «اجا» و «سلمى» بفرست، ده روز نگذرد که قبیله طى سواره و پیاده نزد تو آیند و تا هر زمان خواهى نزد ما باش و اگر خداى ناکرده اتفاقى رخ دهد من با تو پیمان مى‏بندم که ده هزار مرد طائى پییش روى تو شمشیر زنند، و تا زنده‏اند نگذارند دست هیچکس به تو رسد.
امام علیه‏السلام فرمود: خداوند تو را و قبیله ات را جزاى خیر دهد، ما و این گروه، یعنى اصحاب حر، پیمانى بسته‏ایم که نمى توانم از آن باز گردم و معلوم نیست عاقبت کار ما و آنها به کجا مى‏انجامد..
طرماح بن عدى مى‏گوید: من با امام حسین علیه‏السلام وداع کرده و گفتم: خدا شر جن و انس را از تو دور گرداند، و من براى کسان خویش از کوفه آذوقه آورده‏ام و نفقه آنها نزد من است، من مى‏روم و آذوقه آنها را مى‏رسانم و بعد بسوى تو باز مى‏گردم، و اگر به تو رسم البته تو را یارى خواهم کرد.
امام علیه‏السلام فرمود: اگر قصد یارى دارى، شتاب کن، خدا تو را ببخشاید.

منیع: مقتل الحسین-تاریخ طبرى-ابصار العین
99
آخرین مطالب موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)
منشا نود درصد از کسانی که جذب گروهک ها و فرقه های... پشت پرده مهدویت های دروغین بدون متن بدون متن بدون متن فاطمیه ویژگی هایی دارد که عاشورا این ویژگی ها را ندارد....! نقد مهمترین ادعای #احمد_بصری در مورد نسبت وی به امام زمان (عجل الله) اعتقاد اهل سنت درمورد برتری مدینه همه بر درِ خانه امام حسین علیه السلام هستند بیچاره ترین انسان ها ناگفته هایی از زندگانی پیامبر صلی الله علیه و آله (2) ناگفته هایی از زندگانی پیامبر صلی الله علیه و آله یادگاری از زائران کربلا امام حسین علیه السلام احیاگر اسلام پاداش زیارت امام حسین علیه السلام تفاوت تربیت کودک در دو مکتب شیعه و وهابیت قدر این کتاب را بدانید مذهبی که علمای آن مخالفت با حاکم فاسق و فاجری چون یزید را حرام می‌داند اخلاص، مقدمه موفقیت چرا برخی اوقات، حال مناسبی برای عبادت خداوند نداریم چرا برخی اوقات، حال مناسبی برای عبادت خداوند نداریم چرا برخی اوقات، حال مناسبی برای عبادت خداوند نداریم توهین به نوامیس شیعه توسط مولوی هتاک مرادزهی آیا یزید بعد از شهادت امام حسین علیه السلام توبه کرد زیارت جامعه ی کبیره، لازمه ی طلبگی گریه کردن امام رضا علیه السلام در عزای سیدالشهداء عیله السلام نماینده شیطان تلاش کنید هر روز بعداز نماز صبح مقید به خواندن زیارت آل یاسین باشید اهانت به مقدسات شیعه و اهل سنت حرام است اهانت های متعدد برخی از علمای اهلسنت به مقدسات شیعه