نرم افزار اندروید کلوب جستجوی مطالب
موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج) , valiasr_aj

موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)

موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج) , valiasr_aj

موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)

276نــــفــــــر
عضو شده اند
276نفر عضو شده اند
بیشتر
96/06/26 18:35

منزل به منزل تا کربلا (از مکه تا کربلا)

موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)
امام روز بیست و ششم ذیحجه وارد منزل «شراف» شدند.
ابو مخنف از عبدالله بن سلیم نقل کرده است که: امام حسین علیه‏السلام در منزل «شراف» فرود آمدند، و سحر گاهان به جوانان دستور دادند که آب زیاد بردارندو از این منزل حرکت کرده و صبح را تا هنگام غروب آفتاب طى طریق نمودند، گویا اما تصمیم داشتند در «قرعاء» که منزل دیگرى است از منازل حجاج، منزل کنند.
و بعد از آنجا تا «مغیثه» که آخرین منزل حجاز است، و از مغثیه تا «قادسیه» که ابتداى عراق است، کوچ کنند.عبیدالله بن زیاد چون از حرکت امام حسین علیه‏السلام بسوى کوفه آگاه شد، حصین بن تمیم را که رئیس شرطه او بود – به «قادسیه» فرستاد و او لشکرش را در فاصله «قادسیه» تا «خفان» و «قطقطانیه» تا «لعلع» و نیز از «واقصه» تا راه شام و راه بصره مستقر کرد تا راهها را دقیقا زیر نظر بگیرند بطورى که اگر کسى از آن محدوده خارج و یا پا در آن محدوده بگذارد، اطلاع یابند.
امام علیه‏السلام بسوى عراق مى‏آمد تا اینکه گروهى از اعراب را در راه ملاقات کرد و از آنها سؤال فرمود، گفتند: ما چیزى جز این نمى دانیم که ما نمى توانیم وارد و خارج شویم. امام علیه‏السلام در همان مسیر، ادامه راه دادند.
گفته‏اند که: حصین بن تمیم با چهار هزار نفر مرد نظامى به منطقه اعزام شده بود که از جمله آنها حر بن یزید ریاحى بود که نزدیک به هزار نفر همراهش بودند.
و در روایت دیگرى آمده است که: حر بن یزید ریاحى به همراه هزار سواره از کوفه جدا گانه به منطقه اعزام شده بود. ابو مخنف از آن د و مرد اسدى نقل کرده است: در میانه راه هنگام ظهر ناگهان مردى فریاد زد: الله اکبر! امام حسین علیه‏السلام نیز تکبیر گفت و فرمود: براى چه تکبیر گفتى ؟ آن مرد گفت: درخت خرما در این مکان مشاهده مى‏کنم! آن دو مرد اسدى گفتند: در این مکان درخت خرمایى وجود ندارد!
امام علیه‏السلام به آنها فرمود: شما چه مى‏پندارید؟ گفتند: اینها طلایه داران لشکر دشمن و گردنهاى اسبان آنهاست.
امام علیه‏السلام فرمود: من نیز آنها را مى‏بینم پس امام علیه‏السلام فرمود: آیا در این منطقه پناهگاهى وجود دارد که ما بدانجا رویم و این پناهگاه در پشت سر ما قرار گیرد و دشمن در روبروى ما تا با آنها فقط از یک جانب روبرو شویم ؟ گفتند: آرى، در ناحیه چپ، منزلى است به نام «ذو حسم».
پس امام علیه‏السلام به قسمت چپ جاده به طرف «ذو حسم» روى آورد، سپاه دشمن نیز به طرف این منزل مى‏تاخت ولى امام علیه‏السلام و همراهان زودتر به این منزل رسیدند.

منبع: الامام الحسین و اصحابه
99
3
1
یه دنیا دروغ , ydd
یکشنبه 26 شهریور ، 18:47
++
ادامه
آخرین مطالب موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)
منشا نود درصد از کسانی که جذب گروهک ها و فرقه های... پشت پرده مهدویت های دروغین بدون متن بدون متن بدون متن فاطمیه ویژگی هایی دارد که عاشورا این ویژگی ها را ندارد....! نقد مهمترین ادعای #احمد_بصری در مورد نسبت وی به امام زمان (عجل الله) اعتقاد اهل سنت درمورد برتری مدینه همه بر درِ خانه امام حسین علیه السلام هستند بیچاره ترین انسان ها ناگفته هایی از زندگانی پیامبر صلی الله علیه و آله (2) ناگفته هایی از زندگانی پیامبر صلی الله علیه و آله یادگاری از زائران کربلا امام حسین علیه السلام احیاگر اسلام پاداش زیارت امام حسین علیه السلام تفاوت تربیت کودک در دو مکتب شیعه و وهابیت قدر این کتاب را بدانید مذهبی که علمای آن مخالفت با حاکم فاسق و فاجری چون یزید را حرام می‌داند اخلاص، مقدمه موفقیت چرا برخی اوقات، حال مناسبی برای عبادت خداوند نداریم چرا برخی اوقات، حال مناسبی برای عبادت خداوند نداریم چرا برخی اوقات، حال مناسبی برای عبادت خداوند نداریم توهین به نوامیس شیعه توسط مولوی هتاک مرادزهی آیا یزید بعد از شهادت امام حسین علیه السلام توبه کرد زیارت جامعه ی کبیره، لازمه ی طلبگی گریه کردن امام رضا علیه السلام در عزای سیدالشهداء عیله السلام نماینده شیطان تلاش کنید هر روز بعداز نماز صبح مقید به خواندن زیارت آل یاسین باشید اهانت به مقدسات شیعه و اهل سنت حرام است اهانت های متعدد برخی از علمای اهلسنت به مقدسات شیعه