نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
سوسای اویاما , sosay

سوسای اویاما

سوسای اویاما , sosay

سوسای اویاما

126نــــفــــــر
عضو شده اند
126نفر عضو شده اند
85/09/1 08:30

زندگی نامه سوسای اویاما ماسوتاتسو اویاما که نام اصلی‌اش...

سوسای اویاما
زندگی نامه سوسای اویاما
ماسوتاتسو اویاما که نام اصلی‌اش جوی یونگ ای میباشد در سال 1923 در جنوب غربی کره متولد شد. وی در سال 1930 در دوران اشغال کره توسط ژاپن به اتفاق خانواده اش به این کشور مهاجرت کردند.
ماسوتاتسو اویاما که بعدا به لقب سوسای سازمان جهانی کیوکوشین کای کان کاراته دست یافت در کشور ژاپن به تحصیل و ورزش همت گماشت.
سوسای اویاما درسال 1936 وارد مدرسه ای در سئول شد و در همین حین شروع به یادگیری کمپو چینی کرد و پس از دو سال تمرین به دان یک ارتقا یافت.
در سال 1938وارد مدرسه هوائی یاماناشی(yamanashi ) ژاپن شد و کاراته را زیر نظر کی جین فوناکوشی شروع کرد و هر روز دو ساعت به تمرینات خود با این استاد ادامه داد و دان دو خود را در سن17 سالگی دریافت کرد.
در سال 1947 سوسای اویاما در اولین دوره مسابقات سراسری ژاپن در کیوتو شرکت کرد و مقام قهرمانی را از آن خود کرد. وی در سال 1948 تصمیم گرفت زندگی خود را وقف کاراته کند و 18 ماه تمرینات خود را به تنهائی در کوههای صعب العبور کیوسومی آغاز کرد و اجرای تکنیکهای خود را به حد عالی رساند.
در سال1953 استاد اویاما اولین مبارزه نمایشی خود را که با یک گاو وحشی در شیکاگو انجام داد به اجرا گذاشت در این مبارزه سوسای اویاما در جریان یک مبارزه نفس گیر از پس این گاو وحشی بر آمده وبا شکستن و بیرون آوردن شاخ این گاو تواناییهای خود را به نمایش گذاشت.
او بعدها به اویامای گاوکش در جهان معروف شد. لازم به ذکر است که سوسای اویاما بعد از شکست دادن این گاو نر وحشی گفته است: هدف من قدرت نمائی نبوده بلکه میخواستم ثابت کنم انسانها ذاتاً استعدادهایی دارند که اگر آنها را شکوفا کنند میتواند بر هر چیز فائق آیند.
سوسای اویاما پس از 40 سال مطالعه و تحقیق جامع، بنیانگذار سبکی در کاراته شد که در واقع تلفیقی بود از کاراته ژاپنی، کنپوی چینی و ته کیون کره ای. این سبک بعدها نام کیوکوشین کاراته به معنی "در نهایت قدرت و حقیقت" به خود گرفت.
در حال حاضر این هنر در اقصی نقاط جهان تدریس و تمرین میشود.
سرانجام این استاد بزرگ وفقید که کاراته جهان تا بحال چنین شخصی را بخود ندیده ونخواهد دید در سال 1994 میلادی در سن72 سالگی و پس از 63 سال زندگی آمیخته با ریاضت در هنرهای رزمی به علت عارضه ریوی دار فانی را وداع گفت و با مرگ سوسای آرزوی سبک کیوکوشین کاراته نیزهیچوقت تحقق نیافت.
درود فراوان به روح پاک بنیانگذار کیوکوشین کاراته قویترین سبک آزاد رزمی جهان، سوسای ماساتاتسو اویاما(اوس)
 
99
2
2
امیرمحمد اقایی , amirmohammad_82
جمعه 26 تیر ، 12:00
عالی
ادامه
  , erfantakpar
سه شنبه 29 بهمن ، 22:22
لایک
ادامه