نرم افزار اندروید کلوب
اهل سنت و جماعت , sonnat...

اهل سنت و جماعت

اهل سنت و جماعت , sonnat...

اهل سنت و جماعت

1,385نــــفــــــر
عضو شده اند
1,385نفر عضو شده اند
96/05/17 19:13

در جلسه امروز مجلس صورت گرفت؛ انتقاد از عدم حضور علمای اهل سنت در مراسم تحلیف

اهل سنت و جماعت
عضو فراکسیون اهل سنت مجلس از عدم دعوت از علمای اهل سنت در مراسم تحلیف انتقاد کرد.
به گزارش سنت آنلاین، در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی محسن بیگلری نماینده مردم سقز و بانه در نطق میان دستور با اشاره به وعده‌های انتخاباتی روحانی گفت: با توجه به وعده‌های زمان تبلیغات ریاست جمهوری، مردم اهل سنت و کردستان انتظار داشتند که نخبگان اهل سنت و کرد در کابینه جای داشته باشند اما متاسفانه حتی یک وزیر از میان اهل سنت و مردم کردستان انتخاب نشد.
عضو فراکسیون اهل سنت اظهار داشت: در روز تحلیف از جمعیت چند میلیونی اهل سنت حتی یک نفر هم دعوت نشد و علمای اهل سنت مورد توجه قرار نگرفتند.
بیگلری گفت: انتظار داریم حداقل در انتخاب معاونان وزرا از نخبگان کردستان و اهل سنت استفاده شود و هم‌چنین حضور زنان در کابینه مورد انتظار ماست.
بیگلری با اشاره به مشکلات فرهنگیان گفت: انتظار داریم دولت در انتخاب وزیر آموزش و پرورش حساسیت ویژه ای به خرج داده و فردی را معرفی کند که بتواند گوشه‌ای از مشکلات فرهنگیان را برطرف کند.
وی ادامه داد: گاها برخی فیلم‌ها در مورد کرد و کردستان ساخته می‌شود که پیام درستی را به مردم منتقل نمی‌کند. از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انتظار داریم این موضوع را حل کنند.
در ادامه منصور مرادی نماینده مردم مریوان در نطق میان دستور گفت: آقای روحانی اهل سنت در هر دو دوره انتخابات ریاست جمهوری به شما رای بالایی دادند اما در مراسم تحلیف حتی از یکی از علمای اهل سنت دعوت نشد و جای بزرگان اهل سنت خالی بود.
عضو فراکسیون اهل سنت مجلس با اشاره به اظهارات روحانی مبنی بر این‌که شهروند درجه دوم نداریم، گفت: دلیل عدم استفاده از نخبگان اهل سنت و کرد در کابینه چیست؟ فارغ التحصیلان لیسانس و فوق لیسانس در حوزه انتخابیه ما کوله بری می‌کنند.
99