سین مثل سلامت , sinmeslesalamat

سین مثل سلامت

سین مثل سلامت , sinmeslesalamat

سین مثل سلامت

4,746نــــفــــــر
عضو شده اند
4,746نفر عضو شده اند
بیشتر
93/08/28 12:58

میوه ای که با سکته مغزی مقابله می کند را بشناسید

سین مثل سلامت
این روز‌ها سکتهٔ مغزی و سکتهٔ قلبی در بین سنین مختلف خیلی شایع شده است اما هر مشکلی راه حلی هم دارد: موز سرشار از پتاسیم است و برای همین خطر سکتهٔ مغزی را کاهش می‌دهد.
بر اساس بررسی‌های محققان سازمان جهانی سلامت، میزان مناسب پتاسیم در بدن خطر سکتهٔ مغزی را به میزان ۲۴ درصد کاهش می‌دهد و از آنجایی که موز سرشار از پتاسیم است (هر ۱۰۰ گرم موز ۴۱۳ میلی گرم پتاسیم دارد) مصرف منظم آن برای سلامت عروق بسیار مفید است. محققان نتایج ۳۳ بررسی را گردآوری کرده و به این نتیجه رسیدند افزایش میزان دریافت پتاسیم در افراد بزرگسال فشار خون سیستولیک و دیاستولیک را کاهش می‌دهد بدون اینکه تأثیر منفی روی تجمع چربی خون و یا عملکرد کلیه‌ها داشته باشد.
میزان دریافتی پتاسیم برای بهره‌مندی از خواص آن بین ۹۰ تا ۱۲۰ میلی مول در روز تخمین زده شده است. محققان همچنین تاکید می‌کنند که مصرف زیاد پتاسیم (سقف مصرف آن ۳۵۰۰ میلی گرم در روز است) برای بیشتر مردم که عملکرد کلیوی نرمالی دارند مفید است و می‌تواند باعث کنترل فشار خون بالا و پیشگیری از خطر سکتهٔ مغزی شود.
99
113
6
49
علی محمدیپور , 456123456
یکشنبه 8 فروردین ، 11:28
++++++
ادامه
  , delina_ayshin
یکشنبه 7 تیر ، 12:21
مرسی
ادامه
فردین  , mohabbat245
شنبه 2 خرداد ، 14:11
like
ادامه
مجید علیدوست , majid35f
سه شنبه 1 اردیبهشت ، 16:14
like
ادامه
آخرین مطالب سین مثل سلامت
۱٠ درمان خانگی سرماخوردگی اینجا کی آلبالو دوســـــــــت داره؟؟؟؟؟ ^__^ پیشگیری از سرطان با دو ادویه هرگز روی زغال کباب نکنید گیاهان خطرناک در دوران بارداری دارچین را وارد زندگی خود کنید خواص تخم شربت گیاه‌درمانی در بیماری ام اس آیا کودکتان از چاقی خود رنج می‌برد؟... خواص درمانی انجیر انجیر از نظر طب قدیم ایران ، گرم... خواص داروئی باقلا : باقلا از نظر طب قدیم ایران سرد... خواص دارویی لوبیا لوبیا گیاهی است از تیره بقولات ، علفی و بالا رونده... خرما میوه بومی صحرای آفریقای شمالی و آسیا است.... 26 خاصیت کشمش خواص فلفل با توجه به رنگ‌های مختلف آن پرتقال: اکسیر جوانی را در پرتقال جستجو کنید.... پونه 10 قانون "ضد آلرژی" شوید گیاهی خواب آور است .... کلم سنگ آب هندوانه نشاط آور و ضد گرماست .... داروهای خانگی برای زخم معده ویژگی‌ها و خواص غذایی شیره خرما بهترین نوع مصرف شیره... با اسفناج ، تخم مرغ ، انبه و … با هوش تر بشوید اگر... موادغذایی مفید برای رفع خستگی، بی حوصلگی خواص غذایی : این دانۀ گیاهی سبز منبع غنی فیبر ( اعم... سیب و هلو متخصصان همیشه توصیه می‌کنند که افراد میوه... آجیل بادام، فندق، پسته، گردو، بادام هندی و غیره.... سیب، پرتقال و گوجه فرنگی اگر چه این سه میوه‌ی خوشمزه...