نرم افزار اندروید کلوب
سپاهان-اصفهان , sepahan_esfahan

سپاهان-اصفهان

سپاهان-اصفهان , sepahan_esfahan

سپاهان-اصفهان

3,738نــــفــــــر
عضو شده اند
3,738نفر عضو شده اند
98/12/13 20:59

نظر عضو کانون وکلای فیفا درباره پرونده اگر سپاهان...

سپاهان-اصفهان
نظر عضو کانون وکلای فیفا درباره پرونده

اگر سپاهان نیامده چرا سی دقیقه زمان داده شد

با اعلام رای کمیته انضباطی و بازنده اعلام شدن سپاهان در بازی برابر پرسپولیس حالا بحث های زیادی درباره آرای صادره و آینده این پرونده به وجود آمده است.

به گزارش" ورزش سه" بازی تیم های سپاهان و پرسپولیس حواشی و تبعات زیادی داشت. سپاهان سه بر صفر بازنده و جریمه نقدی شد و تابش مدیرعامل این باشگاه استعفا کرد. از طرف دیگر برخی تیم ها معتقدند که اگر فقط این رای و کسر امتیاز از سپاهان فقط به این بازی محدود شود در حق آن ها اجحاف شده است. با این وجود باید منتظر ماند و دید آیا سپاهان چه برنامه هایی برای بردن پرونده به کمیته استیناف و تلاش برای شکستن رای خواهد داشت.روزبه وثوق احمدی عضو کانون وکلای فیفا امروز میهمان برنامه "سلام صبح بخیر" شبکه سه بود و در این رابطه صحبت هایی انجام داد. او درباره رای صادر شده از سوی کمیته انضباطی گفت:"نظر دادن راجع به رای بدون خواندن پرونده درست نیست. نظر من براساس صحبت های ناظر و داور مسابقه و رای صادره است."

او اضافه کرد:" اگر باشگاه سپاهان از حضور در زمین ممانعت کرده باشد این رای درست است و سپاهان باید سه بر صفر بازنده می شد. اما نکته ای که باید به آن اشاره کنم و می تواند جنبه آموزشی داشته باشد این است که مرداد امسال که آئین نامه برگزاری مسابقات را در سازمان لیگ مصوب کردیم در این آئین نامه قید شده اگر به دلیل مشکلات فورسماژور شرایط مسابقه مهیا نباشد داور می تواند سی دقیقه بازی را به تعویق بیاندازد اگر بعد از سی دقیقه داور به این جمع بندی برسد که باید تمدید شود سی دقیقه را تمدید می کند و بعد از آن تصمیم می گیرد که بازی برگزار شود یا نه؟"

وثوق احمدی ادامه داد:" اما متاسفانه در آئین نامه قید نشده اگر عدم شروع مسابقه به خاطر عدم حضور یکی از تیم ها باشد چه باید کرد موضوعی که در مقررات ای اف سی به صراحت داریم و آئین نامه می گوید "بازی به هر دلیلی شروع نشود". اینکه ناظر بازی چرا بازی را سی دقیقه به تاخیر انداخته؟ اگر به خاطر مسایل فورسماژور و حوادث قهری بوده ناظر کارش را درست انجام داده اما اگر تاخیر به دلیل عدم حضور باشگاه سپاهان بوده حتی اجازه تاخیر بازی را هم نباید می داد."

او در این باره که روند و هزینه شکایت به دادگاه عالی ورزش CAS چگونه خواهد بود هم گفت:"یک نکته ای وجود دارد؛ مرحله بعدی روند پرونده در فدراسیون است. کمیته استیناف اگر رای را برگرداند پرسپولیس می تواند به CAS شکایت کند و این حق برای سپاهان هم وجود دارد. در صورتی که استیناف رای کمیته انضباطی را تایید کند.اما اینکه هزینه اش را برای آن ها صرف می کند، نمی دانم. می دانم هزینه اش رقمی بالای چند صد میلیون است. در صورتی که بعد از استیناف یکی از باشگاه ها اعتراض داشته باشد می تواند ظرف 21 روز به CAS شکایت کند."
99
    آخرین مطالب سپاهان-اصفهان
    روی تاوارس در گفت و گو با ایمنا: قلعه نویی برای بردن... ادامه تمرینات سپاهان در روزهای سردرگمی بازیکنان سپاهان... بازگشت استنلی به تمرینات سپاهان؛ چرا کی‌روش مرد کلیدی... مدیریت غلط فوتبال را به سمت خشونت برده است؛ بصیرت:... ملاقات اعضای جدید هیئت مدیره سپاهان با قلعه نویی... قلعه نویی سپاهانی ها را ممنوع المصاحبه کرد امیر قلعه... واکنش ها به جدایی تابش مدیرعامل سپاهان روز گذشته... مراسم تودیع و معارفه تابش و نیکفر برگزار شد؛ درخواست... تحت مداوای بهترین پزشکان گرجستان هستم؛ گولسیانی:... نظر عضو کانون وکلای فیفا درباره پرونده اگر سپاهان... لیگ هنوز تمام نشده و تا لحظه آخر تلاش می‌کنیم ترکمان:... ترین‌های هفته بیست و یکم لیگ برتر فوتبال مهدی ترکمان... فعلا گزینه‌ای برای مدیرعاملی نداریم نیکفر: اتفاقات... با حرف یک هوادار و شایان که نباید تیم ما محکوم شود؛... پس‌لرزه اتفاقات بازی لغو شده پرسپولیس در اصفهان؛... امیدوارم حداقل به یک جام برسیم؛ نیازمند: قبل از هر... کرونا تکذیب شد؛ آخرین خبر از وضعیت سلامتی ۶ بازیکن... بازی می کردیم و آماده بودیم، اما .... سپاهان به کمیته استیناف شکایت می کند؟... برای جان ما ارزش قائل باشید رفیعی: تمام کردن لیگ... حتما باید اتفاقی بیفتد تا لیگ را تعطیل کنند؟... اشتباه کردیم ولی فوتبال که پینگ‌پنگ نیست؛ قلعه‌نویی:... دو امتیاز حساس در دربی جا ماند ذوب آهن 1 سپاهان 1؛... مربی پرتغالی به جای قلعه نویی در نشست تکسیرا: پرسپولیس؟... حرف هایی زده اید که باعث رنجش آدم می شود؛ امیدیان:... فانتزیست های سپاهان مقابل دفاع 5 نفره ذوب دو تقابل... واکنش جدید مصلح؛ فیلم گرم کردن واقعی بود مدافع سپاهان... دادخواه: لیست اسامی دیر به سپاهان تحویل شد؛ انصاری... قبلا نان پرسپولیس مشکل داشت و حالا نان سپاهان حرف‌های... با انتخاب سه بازیکن در چهار دیدار اخیر؛ پستی که قلعه‌نویی...