نرم افزار اندروید کلوب
سپاهان-اصفهان , sepahan_esfahan

سپاهان-اصفهان

سپاهان-اصفهان , sepahan_esfahan

سپاهان-اصفهان

3,738نــــفــــــر
عضو شده اند
3,738نفر عضو شده اند
98/12/1 23:56

نگاهی به گل های خورده تیم سپاهان آنالیز؛ به فضا اهمیت...

سپاهان-اصفهان
نگاهی به گل های خورده تیم سپاهان

آنالیز؛ به فضا اهمیت بدهید همانند بازیکن

تیم سپاهان بعد از نمایش خوبی که در بازی با العین داشت در مصاف با السد با وجود میل به بازی تهاجمی و ارایه بازی رو به جلو 3 گل خورد تا شکست تلخی را تجربه کند.

به گزارش "ورزش سه"، گل های خورده تیم های باشگاهی ایران در بازی های لیگ قهرمانان آسیا در حالی رخ می دهد که آنها در سال های اخیر در فاز دفاعی به تیم های خوبی تبدیل شده اند و این شاید به خاطر تاثیر گذاری از سبک بازی تیم ملی تحت رهبری کارلوس کی روش بوده است؛ نمونه اش پرسپولیس که در 19 بازی لیگ برتر 9 گل خورده در دو بازی اخیر خود در لیگ قهرمانان آسیا در برابر تیم های الدحیل و شارجه 4 گل خورده است.


واقعیت این است در فوتبال ما تصور می شود برتری عددی در منطقه یک سوم دفاعی به خصوص محوطه جریمه دلیل قانع کننده ای برای خنثی کردن حملات حریف است در حالی که این چنین نیست. حتی می توان با تعداد نفرات کمتر حملات حریف را خنثی کرد. در صورتی که تیم بازی بدون توپ را تمرین کرده باشد و از همه مهمتر به فضا به اندازه یا اهمیت دهد.در صحنه گل اول و آنطور که در تصویر پیداست سپاهان 6 بازیکن در نیمه خودی با احتساب دروازه بان دارد در حالی که تیم السد با دو بازیکن به گل می رسد که این به خاطر عدم پوشش فضا از سوی مدافع راست تیم سپاهان بوده است. یک بازیکن روی بازیکن صاحب توپ و بازیکن دوم پوشش فضای بازیکن اول و طبیعی بود که یار تیم السد را باید مدافع راست تیم سپاهان می گرفت اما گم کردن یار و شاید خوش بینی او به تصاحب توپ توسط دو بازیکن نزدیک به بازیکن صاحب توپ حریف موجب شد مدافع راست تیم سپاهان بازی را بی تفاوت دنبال کند و در نهایت شاهد گل اول تیم حریف باشد.گل دوم السد؛ به وضوح می بینید باز هم برتری با سپاهان است. 8 به 3 به سود سپاهان. تیم مدافع باید نسبت به هر توپی که به محوطه ی جریمه اش می آید، بد بین باشد؛ در این صحنه آخرین بازیکن سمت راست یارش را گم می کند و اندک فضایی برای او کافی بود تا با ارسال توپ آنرا قطع و تبدیل به گل دوم نماید. واقعیت این است که فوتبال امروز فشرده شده و مهاجمان تیم حریف از اندک فضاهایی که برای آنها مهیا می شود، نهایت استفاده را می برند. این گل نشان می دهد فوتبال در لحظه است. یک لحظه غفلت تیم مدافع کار را تمام می کند و شاید دراین صحنه هم آخرین بازیکن سمت راست تیم سپاهان تصور می کرده توپ از سوی بازیکنی که نزدیک به بازیکن صاحب توپ حریف است یا بازیکنی که فضای او را پوشش داده مهار می شود که این خوش بینی است. در حالی که خوش بینی برای تیم مهاجم است.

و گل سوم تیم السد؛ باز هم برتری عددی با تیم سپاهان است و این گل اهمیت بازی بدون توپ را نشان می دهد و اینکه فضا هم به اندازه یار در دفاع کردن ارزشمند است.بدون شک فرصت جبران برای تیم سپاهان و همه تیم های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا وجود دارد. حتی تیمی چون شهر خوردو که هر دو بازی خود را باخته. این یک شعار است. درس گرفتن از اشتباهات. در این صورت بازی های بعدی با نتایج بهتری برای همه ی تیم های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا همراه خواهد بود. به یاد داشته باشیم تجربه بی رحم ترین آموزگار دیناست. ابتدا مزد می گیرد و بعد درس می دهد. گل های خورده سپاهان یک بار دیگر نشان داد برتری عددی دلیلی برای خنثی کردن حملات حریف نیست و تیم در دفاع کردن نیاز به بازی بدون توپ دارد و باید به فضا به اندازه یا اهمیت بدهد. و نکته مهم دیگر؛ فوتبال فقط در فضایی نیست که توپ در جریان است.
99
    آخرین مطالب سپاهان-اصفهان
    روی تاوارس در گفت و گو با ایمنا: قلعه نویی برای بردن... ادامه تمرینات سپاهان در روزهای سردرگمی بازیکنان سپاهان... بازگشت استنلی به تمرینات سپاهان؛ چرا کی‌روش مرد کلیدی... مدیریت غلط فوتبال را به سمت خشونت برده است؛ بصیرت:... ملاقات اعضای جدید هیئت مدیره سپاهان با قلعه نویی... قلعه نویی سپاهانی ها را ممنوع المصاحبه کرد امیر قلعه... واکنش ها به جدایی تابش مدیرعامل سپاهان روز گذشته... مراسم تودیع و معارفه تابش و نیکفر برگزار شد؛ درخواست... تحت مداوای بهترین پزشکان گرجستان هستم؛ گولسیانی:... نظر عضو کانون وکلای فیفا درباره پرونده اگر سپاهان... لیگ هنوز تمام نشده و تا لحظه آخر تلاش می‌کنیم ترکمان:... ترین‌های هفته بیست و یکم لیگ برتر فوتبال مهدی ترکمان... فعلا گزینه‌ای برای مدیرعاملی نداریم نیکفر: اتفاقات... با حرف یک هوادار و شایان که نباید تیم ما محکوم شود؛... پس‌لرزه اتفاقات بازی لغو شده پرسپولیس در اصفهان؛... امیدوارم حداقل به یک جام برسیم؛ نیازمند: قبل از هر... کرونا تکذیب شد؛ آخرین خبر از وضعیت سلامتی ۶ بازیکن... بازی می کردیم و آماده بودیم، اما .... سپاهان به کمیته استیناف شکایت می کند؟... برای جان ما ارزش قائل باشید رفیعی: تمام کردن لیگ... حتما باید اتفاقی بیفتد تا لیگ را تعطیل کنند؟... اشتباه کردیم ولی فوتبال که پینگ‌پنگ نیست؛ قلعه‌نویی:... دو امتیاز حساس در دربی جا ماند ذوب آهن 1 سپاهان 1؛... مربی پرتغالی به جای قلعه نویی در نشست تکسیرا: پرسپولیس؟... حرف هایی زده اید که باعث رنجش آدم می شود؛ امیدیان:... فانتزیست های سپاهان مقابل دفاع 5 نفره ذوب دو تقابل... واکنش جدید مصلح؛ فیلم گرم کردن واقعی بود مدافع سپاهان... دادخواه: لیست اسامی دیر به سپاهان تحویل شد؛ انصاری... قبلا نان پرسپولیس مشکل داشت و حالا نان سپاهان حرف‌های... با انتخاب سه بازیکن در چهار دیدار اخیر؛ پستی که قلعه‌نویی...