نرم افزار اندروید کلوب
سپاهان-اصفهان , sepahan_esfahan

سپاهان-اصفهان

سپاهان-اصفهان , sepahan_esfahan

سپاهان-اصفهان

3,734نــــفــــــر
عضو شده اند
3,734نفر عضو شده اند
98/07/1 05:53

"بیرانوند اگر حاشیه دارد تصمیم خودش است" نیازمند:...

سپاهان-اصفهان
"بیرانوند اگر حاشیه دارد تصمیم خودش است"

نیازمند: آرزویم بزرگ تر از استقلال و پرسپولیس است/در لیست ویلموتس نبودم سوپرایز شدم!

نام پیام نیازمند در سال ۱۳۹۶ برای نخستین بار با نیمکت‌نشین کردن رحمان احمدی در لیگ برتر مقابل پرسپولیس مطرح و پس از آن، او دروازه‌بان اول تیم پیکان شد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، نیازمند نخستین‌بار به آخرین اردوی تیم‌ملی ایران در قطر پیش از جام ملت‌های آسیای امارات ۲۰۱۹ دعوت شد و توانست با قرار گرفتن در لیست پایانی کارلوس کیروش به عنوان یکی از سه دروازه‌بان ایران در این رقابت‌ها راهی امارات شود، اما پیام نیازمند با آمدن مربی جدید با وجود خیلی از شایستگی هایی که داشت در لیست بازیکنان دعوت شده به تیم ملی قرار نگرفت.

او که سابقه عضویت در تیم‌های ملی جوانان و امید را دارد در هجدهمین دوره لیگ برتر از طرف سایت متریکا به عنوان بهترین دروازه‌بان لیگ انتخاب شد و سال گذشته به سپاهان پیوست و با درخشش در این تیم بیشتر از گذشته مطرح شد.

پیام نیازمند با وجود قراردادی که با سپاهان داشت به مدت دو فصل دیگر قراردادش را تمدید کرد، اما در آن قرارداد ذکر شده که اگر تیم خوب اروپایی این دروازه بان را بخواهد در ازای مبلغی می تواند جدا شود. او در گفتگویی که در خبرگزاری ایمنا انجام داد معتقد است که "افرادی که با موفقیت سپاهان مشکل دارند، می توانند جلوی آن را بگیرند و کسانی که به امیر قلعه نویی توهین می کنند جواب آنها را در زمین می دهیم" در ادامه مصاحبه خبرنگار ورزشی ایمنا با این دروازبان جوان را می‌خوانید:

فوتبال را از کجا شروع کردی؟

از بچگی در کوچه و خیابان فوتبال بازی می‌کردم. بزرگ‌تر که شدم به مدرسه فوتبال رفتم در آن زمان فوروارد بودم و برای تیم فوتسال دانش‌آموزی کشور هم‌بازی می‌کردم. از سیزده‌ سالگی در لیگ کرج دروازه‌بانی را شروع کردم زیرا پتانسیل بیشتری در این پست داشتم. ۱۴ سالگی وارد تیم نوجوانان پیکان شدم و در تمام رده‌های سنی این تیم حضور پیدا کردم تا سن ۲۳ سالگی که سال گذشته با نظر امیر قلعه‌نویی به سپاهان آمدم.

زمانی که سپاهان به تو پیشنهاد داد از تیم‌های پایتخت (استقلال و پرسپولیس) هم پیشنهاد داشتی؟

از بیشتر تیم‌های لیگ برتر پیشنهاد داشتم به‌جز استقلال و پرسپولیس، زیرا هر دو تیم از دروازه‌بان‌هایی بهره می بردند که قرارداد داشتند.

اگر یکی از این دوتیم پایتخت پیشنهاد می‌داد قبول می‌کردی؟

الآن نمی‌توانم در رابطه با این مسئله صحبت کنم، اما زمانی که از سپاهان با من تماس گرفتند سریع پیشنهادی که دادند را پذیرفتم و روز نخستی که به اصفهان آمدم قراردادم را امضا کردم.

قبل از اینکه به سپاهان بپیوندی در مصاحبه‌ای اعلام کردی آرزوی هر بازیکنی است که به استقلال و پرسپولیس بپیوندد، آیا هنوز این آرزو راداری؟

خیر، هدف و آرزوی من بزرگ‌تر از استقلال و پرسپولیس شده، زمانی که این حرف را زدم در پیکان بودم و با خبرنگار داشتیم در مورد این دوتیم صحبت می‌کردیم، اما الآن می‌خواهم به اروپا بروم و به استقلال و پرسپولیس فکر نمی‌کنم.

سال گذشته بازی سپاهان و پرسپولیس با حواشی همراه بود، فکر می‌کنی مقصر این اتفاقات چه کسی بود؟

از زمانی که سن کمی داشتم بازی‌های پرسپولیس و سپاهان حساسیت‌های خاص خودش را داشت، اما سال گذشته که با پرسپولیس بازی داشتیم با حواشی بیرون از زمین روبرو بودیم که روی بازیکنان هم تأثیر گذاشت. زمانی که هواداران پرسپولیس را بالای سر هواداران سپاهان جا دادند، شاهد اذیت شدن هواداران سپاهان در آزادی بودیم که خیلی از افراد آسیب دیدند، اما نمی‌دانم مقصر چه کسی است. در بازی نیمه‌نهایی جام حذفی باز هم اتفاقاتی که بیرون از زمین رخ داد بیشتر از اتفاقات داخل چمن بود.

باید بازی این دوتیم در آرامش برگزار شود، هواداران روی تیم خود تعصب‌ دارند که باعث به وجود آمدن این اتفاقات می‌شود. امیدوارم با تدابیری که در ورزشگاه‌ها اندیشیده‌اند، دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم، زیرا ارزش ندارد که به خاطر یک بازی کسی آسیب جانی ببیند.

تعصب هوادار خوب است یا خیر؟

با تعصبی که هوادار دارد، می‌فهمیم تیم برای آن‌ها ارزش دارد و باید کارمان را به‌خوبی انجام دهیم. بین تیمی که هوادار دارد با تیمی که هوادار ندارد تفاوت بسیاری است. به نظرم تعصب هوادار تا حدودی خوب است که به جذابیت فوتبال اضافه می‌کند. امیدوارم امنیت برقرار شود تا بازیکنان و کسانی که بازی هارا می‌بینند بدون وجود ضرر مالی و جانی از آن لذت ببرند.

فکر می‌کنی بازی‌های پرسپولیس و سپاهان در این فصل به‌خوبی تمام می‌شود؟

امیدواریم این بازی‌ها به خیر بگذرد و فوتبال خوبی بازی کنیم که مردم از خانه و استادیوم لذت ببرند.

سال گذشته فصل طلایی را طی کردی، خودت چطور می‌بینی؟

زمانی که به سپاهان آمدم دوست داشتم با این تیم هماهنگ شوم زیرا می‌دانستم به تیمی پرافتخار پیوستم که تماشاگران زیادی دارد، همین مسائل کار من را در تیم سخت می‌کرد، اما با کمک‌ مربی و هواداران خیلی سریع با شرایط کنار آمدم و پیش رفتم که در نیم‌فصل دوم شرایط بهتری هم داشتم. پس‌ از اینکه با تیم ملی به مسابقات جام ملت‌ها اعزام شدم، اعتماد به‌ نفسم بیشتر شد و در بازی‌های لیگ سعی کردم با صد درصد آمادگی درون دروازه قرار بگیرم.

زمانی که دروازه‌بان آماده باشد و توپ‌های زیادی به سمت دروازه او بیاید می‌تواند به‌ خوبی آن توپ ها را مهار کند که فصل گذشته در بازی با پدیده شاهد این موضوع بودیم، اما بعضی مواقع دروازه‌بان آماده است، اما توپی به سمت دروازه نمی‌آید، پس درخشش یک دروازه‌بان بستگی به شرایط بازی هم دارد.

روزانه چقدر تمرین داری؟

بعضی مواقع که چند روز یک‌بار بازی داریم وقتی برای تمرین نمی‌ماند. در حالت نرمال روزی ۳ الی ۴ ساعت بیشتر نمی‌شود تمرین کرد، از این حد هم فراتر ممکن است مشکل‌ساز شود زیرا بازی‌ها در لیگ فشرده خواهد شد.

فکر می‌کنی نخستین تجربه آسیایی که خواهی داشت مانند نخستین تجربه تو در سپاهان به‌خوبی پیش برود؟

خیر، فکر می‌کنم سخت‌تر باشد، زیرا تیم‌های عربی که در آسیا حضور دارند بیشتر از تیم‌های ایرانی هزینه می‌کنند. بازیکنان تیم‌های خوب اروپا را در اختیار می‌گیرند که مبلغ یک بازیکن آن‌ها با کل بودجه یک باشگاه در ایران برابری می‌کند. کار سختی را در آسیا پیش رو داریم و امیدوارم نقاط ضعفی که در تیم وجود دارد، برطرف شود تا عملکردمان برای این مسابقات خوب باشد.

لیگ سال جاری با تأخیر شروع شد، آیا این به نفع سپاهان بود؟

بین بازیکنان تیم کمترین استراحت را داشتم، زیرا هشت خرداد که جام حذفی تمام شد، به اردوهای تیم ملی رفتم. بازیکنانی که ملی نبودند ۲۵ روز استراحت داشتند، اما من که در تیم ملی بودم حدودا دو هفته زمان برای استراحت داشتم. می‌خواستم استراحت بیشتری داشته باشم. زمانی که اعلام شد لیگ برتر چهار یا پنج مرداد آغاز می‌شود به تمرینات سپاهان ملحق شدم. ۹ هفته تمرین داشتیم که برای بازیکنان خسته‌ کننده بود. فکر می‌کنم این فصل تعداد زیادی بازی داریم که امیدوارم در آسیا از گروه صعود کنیم.

توهین‌هایی که به قلعه‌نویی در ورزشگاه می‌شود، روی بازیکنان چه تأثیری دارد؟

توهین‌هایی که می‌شود فقط بازیکنان درون زمین را تحریک می‌کند که باقدرت بیشتری بازی کنند و پیروز شوند. شعارهای مسخره که در بعضی ورزشگاه‌ها علیه قلعه نویی می‌دهند، اصلاً صحت ندارد و فقط قصد دارند اعصاب مربی را به هم بریزند که ما در زمین‌بازی جوابشان را می‌دهیم، همچنین سازمان لیگ حساس‌تر شده و از این اتفاقات به‌راحتی نمی‌گذرد.

برخی از کارشناسان اعتقاد دارند سپاهان روی ضربات سر کی روس استنلی و علی قربانی به گل می‌رسد، نظر تو در این‌ باره چیست؟

در بازی هفته اول از عمق دفاع نفوذ کردیم و گل را به ثمر رساندیم. حرف‌هایی که می‌زنند برای ما اهمیت ندارد، بلکه گل زدن مهم است از هر طریقی که می‌خواهد باشد، تمام کسانی که این حرف هارا می‌زنند خودشان از این قضیه ضربه خوردند. اگر افرادی چنین اعتقادی دارند می‌توانند در بازی‌ها، دو بازیکن بگذارند که استنلی و قربانی را مهار کنند و جلوی آن را بگیرند. تاکتیک قلعه‌نویی این‌چنین که می‌گویند نیست در سال جاری مالکیت و گردش توپ در تیم خیلی بهتر شده و هرکسی که با موفقیت سپاهان مشکلی دارد می‌تواند جلوی آن را بگیرد.

دروازه‌بان تا چه میزان در کلین شیت مؤثر است؟

کلین شیت یک‌ کار تیمی است و همه تیم در آن شریک هستند، ‌میزان تاثیر دروازه‌بان بستگی به شرایط بازی دارد. زمانی که تیم در کار دفاع و پرس عملکرد خوبی داشته باشد توپی به سمت دروازه نمی‌آید، اما در بعضی از بازی‌ها تعداد توپ زیادی به سمت دروازه می‌آید که دروازه‌بان آن‌ها را مهار می‌کند.

تفکرات دفاعی یک مربی در انتخاب تیم برای یک دروازه‌بان چقدر تأثیر دارد؟

دروازه‌بان قبل اینکه بخواهد تیمی را انتخاب کند، سازماندهی تیم مربی جزء آپشن ها برای او حساب می‌شود که به آن فکر می‌کند.

رابطه تو با مربی دروازه‌بان‌های سپاهان (روی تاوارس) چگونه است؟

تاوارس مربی خیلی خوبی است که به آن خیلی علاقه دارم. فهم و شعور بالایی دارد و دروازه‌بان را به‌خوبی درک می‌کند که فکر نمی‌کنم مربی مثل او وارد ایران شود. ویژگی‌های خوبی دارد و همه دروازه‌بان‌های یک تیم عاشقش می‌شوند. مربی دروازه‌بان‌های دیگر فقط به دروازه‌بان شماره یک اهمیت می‌دهند اما تاوارس همه دروازه‌بان یک تیم را می‌بیند و آن هارا درک می‌کند و جدا از مسائل فنی با صحبت‌هایی که می‌کند از لحاظ روحی و روانی کمک دروازه‌بان است. مربی دروازه‌بان‌های خوبی مثل داوود پناهی خیلی و حمید بابا زاده در ایران هستند.

به‌جز امیر قلعه‌نویی علاقه داری در ایران با چه مربی کار کنی؟

در ایران مربی‌های جوان خوبی مثل یحیی گل محمدی، علی‌رضا منصوریان و علی دایی هستند، اما تا حالا به این موضوع فکر نکردم.

حس و حالت از زمانی که به تیم ملی دعوت شدی و وقتی‌که اسمت در لیست نبود را بگو؟

کارشناسان فوتبال اگر بخواهند نظر دهند با توجه به عملکردی که از خودم نشان دادم لیاقت حضور در تیم ملی را داشتم، اما اینکه دعوت نشدم دست من یا مربی‌های سپاهان نیست. ما همه سعی و تلاشمان را می‌کنیم که به موفقیت در تیم ملی دست‌یابیم، انتخاب بازیکن بستگی به نظر سرمربی تیم ملی دارد، ممکن است او سلیقه‌ای عمل کند یا از عملکرد من رضایت کافی را نداشته باشد که به نظر مربی احترام می‌گذارم و به راهم ادامه می‌دهم. دلم می‌خواست در تیم ملی باشم و زمانی که متوجه شدم در لیست نیستم متعجب شدم، اما با آن کنار آمدم و در حال حاضر مشکلی با این قضیه ندارم و خودم را برای بازی‌های سختی که در لیگ داریم آماده می‌کنم.

آیا در انتخاب بازیکنان تیم ملی به‌غیراز سرمربی کسی دخالت می‌کند؟

کار جالبی نیست و ویلموتس مربی با دیسیپلینی است که اجازه چنین کاری را به کسی نمی‌دهد، باید دید داخل تیم ملی چه خبر است ولی فکر نمی کنم این اتفاق رخ دهد زیرا انتخاب‌ها با نظر سرمربی تیم ملی انجام می‌شود.

چرا دوست نداری صدر اخبار باشی؟

مردم لطف دارند و پیگیر اخبارم هستند، اما علاقه‌ای ندارم که سر تیتر خبرها باشم و ترجیح می‌دهیم در آرامش کارم را انجام دهم زیرا از مصاحبه و حرف‌هایی که زده می‌شود بعضی از افراد منظورهای مختلفی برداشت می‌کنند و ممکن است باعث دلخوری شود. برای همین سعی می‌کنم سکوت کنم تا کسی ناراحت نشود و حاشیه‌ای به وجود نیاید. زمانی که اسمم در لیست تیم ملی نبود تماس‌های زیادی داشتم که در این خصوص حرف بزنم، اما علاقه‌ای به حرف زدن نداشتم.

برخی از افراد در فوتبال به‌عنوان پدیده شناخته شدند، اما پس از مدتی از فوتبال حرفه ای حذف شدند، تو آینده خود را چگونه می‌بینی؟

مسائل پیچیده‌ای در فوتبال وجود دارد، بعضی مواقع اتفاقاتی رخ می‌دهد که غیر قابل‌ پیش‌بینی است. زمانی که مربی سبک بازی تو را نمی‌پسندد، یک‌ فصل نیمکت نشین می‌شوی. بعضی وقت‌ها کنار گذاشتن فوتبال به سبک زندگی افراد هم‌بستگی دارد که به نظر من این خیلی مهم است، باید توجه کنی با چه کسانی معاشرت می‌کنی، به چه مکان‌هایی می‌روی و در کل کنترل‌شده باید عمل کنی، در فوتبال مشکلاتی وجود دارد که مقطعی حل می‌شود، اما کسی که بخواهد طولانی‌مدت فعالیت داشته باشد باید بی حاشیه فعالیتش را ادامه دهد.

99
    آخرین مطالب سپاهان-اصفهان
    رضا میرزایی در گفتگو با خبرگزاری برنا: سپاهان حرفه‌ای‌ترین... اعلام اسامی داوران هفته هفتم لیگ برتر اسامی داوران... اولین چالش بزرگ در کمتر از یک هفته استارت جلالی با... تساوی طلایی پوشان در بازی خانگی/تشویق گرم هواداران... در غیاب ملی پوشان؛ تساوی سپاهان مقابل نود ارومیه... رد پیشنهاد بازی دوستانه سپاهان مقابل صدرنشین لیگ... وقتی حاج‌صفی با خداحافظی کنار نمی‌آمد؛ سومین سالگرد... کیانی: برخی می‌خواهند قلعه‌نویی را زمین بزنند/ امیدوارم... احمد جمشیدیان در گفت‌وگو با ایمنا: ویلموتس برعکس... مجازات پنالتی دادن، شکست است ویلموتس: پنالتی روشن... باخت ایران در مقدماتی جام جهانی پس از 2525 روز تیم... کارمان در گروه سخت گره خورد بحرین 1 - ایران صفر؛... محبی اینبار بدون واسطه به ترکیب اصلی رسید محمد محبی... تمرین پرنشاط و شبانگاهی ملی پوشان در هوای شرجی منامه... سلطانی‌فر: ۱۰ ورزشگاه آماده حضور زنان است وزیر ورزش... الگوهایی برای نوراللهی و محبی؛ دایی و کریمی و نکونام... سپاهان به مصاف شگفتی‌ساز لیگ یک می رود شاگردان امیرقلعه... تلفنم روی حالت پرواز است، عذرخواهی می کنم محبی: هنوز... کافر همه را به کیش خود پندارد؛ قلعه نویی: مجیدی شاگرد... تاوارس: عاشق شخصیت قلعه‌نویی هستم، او یک لرد در فوتبال... از صعود به لیگ برتر تا صعود به جام جهانی؛ پدیده سه... وضعیت مصدومان سپاهان مشخص شد آخرین وضعیت مصدومان... پیروزى شیرین امیدها برابر استرالیا دیدار تیم هاى... بهترین عملکرد در بین مدعیان قهرمانی برای سپاهان تیم... تابش:دعوت سفارشی نورافکن به تیم ملی یک ادعای مضحک... تغییر زمان ۳ دیدار از هفته دوازدهم لیگ برتر/ رویارویی... قلعه‌نویی:به خاطر برخی منتقدانم نماز شکر می‌خوانم... قلعه‌نویی در گفتگو با ایلنا: اولین کسی که از حضور... گلزن تیم ملی مدیون قلعه نویی و ویلموتس کرانچار به... مدیرعامل سابق پرسپولیس پاسخ داد؛ ایرج عرب ستاره کنونی...