نرم افزار اندروید کلوب
سپاهان-اصفهان , sepahan_esfahan

سپاهان-اصفهان

سپاهان-اصفهان , sepahan_esfahan

سپاهان-اصفهان

3,734نــــفــــــر
عضو شده اند
3,734نفر عضو شده اند
98/07/1 05:17

سپاهان برابر نفت از راه‌های متنوع گلزنی بهره نبرد؛...

سپاهان-اصفهان
سپاهان برابر نفت از راه‌های متنوع گلزنی بهره نبرد؛ بازی احساسی زردپوشان در نیمه دوم

مربی فوتبال اصفهان گفت: اگر تیمی در محوطه خود تجمع کرد، راه‌های زیادی برای گلزنی وجود دارد که سپاهان از این راه‌ها به خوبی استفاده نکرد و در نیمه دوم بازی با نفت مسجدسلیمان رو به بازی احساسی آورد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، محمد یاوری در جمع خبرنگاران درباره تساوی بدون گل سپاهان برابر نفت مسجدسلیمان در هفته چهارم لیگ برتر اظهار داشت: پیش‌بینی می‌کردیم سپاهان در نیمه دوم با تحرک و تنوع تاکتیکی بیشتری برای رسیدن به دروازه حریف تلاش کند، اما سپاهان تنها در حمله برتری عددی داشت و برنامه‌ای برای رسیدن به گل نداشت.

وی افزود: این امر دلایل زیادی دارد؛ حسینی و محبی از شرایط تیمی دور بودند و سپاهان در نیمه دوم تنها روی ارسال به مرکز دفاع تیم نفت مسجدسلیمان تمرکز کرد که با شجاعت دروازه‌بان این تیم و جاگیری مدافعان تبدیل به گل نشد.

مربی فوتبال اصفهان با بیان اینکه امتیازهای ابتدای فصل به خصوص در بازی‌های خانگی برای تیمی که می‌خواهد قهرمان شود بسیار مهم است، ادامه داد: با حساب سرانگشتی تیمی که می‌خواهد قهرمان شود باید بین 62 تا 64 امتیاز جمع کند و سپاهان باید در بازی‌های آینده استراتژی خاصی داشته باشد و در بازی های خانگی نتیجه بگیرد.

وی گفت: نفت مسجدسلیمان تیمی سخت‌کوش و بابرنامه بود، چون می‌دانست که می‌خواهد گل نخورد و یک امتیاز بگیرد، اما در محوطه 18 قدم خود اتوبوس درست نکرد و حتی با 3 بازیکن حمله می‌کرد و روی دروازه سپاهان خطرساز می‌شد. این نکته مثبتی برای فوتبال ایران است که تیم‌ها این‌طور دفاع و بازی را کنترل کنند، نه اینکه عقب بایستند و فقط زیر توپ بزنند و زمانی که می‌شد به این شکل بازی کرد دیگر گذشته است.

یاوری تصریح کرد: حالا اگر تیمی در محوطه خود تجمع کرد، راه‌های زیادی برای گلزنی وجود دارد که سپاهان از این راه‌ها به خوبی استفاده نکرد و در نیمه دوم رو به بازی احساسی آورد، به خصوص زمانی که سعید آقایی بیرون رفت ارسال‌های از سمت چپ و عبورها هم کمتر شد و بازیکنان نفت روی محوطه 18 قدم خود متمرکز شدند و توپ‌ها را دفع کردند.

وی بیان کرد: بازیکنانی که قرار است در ترکیب ثابت سپاهان بازی کنند، باید سریع‌تر به شرایط تیمی برگردند و بعضی بازیکنان هنوز با تاکتیک تیم هماهنگ نیستند و در زمانی که این تیم باید ضدحمله بزند، توپ را کنترل کرده و به کیانی پاس می‌دهند. به جز خط دفاع سرعت پاس در خط هافبک سپاهان هم کم بود و تمام توپ‌ها به کیانی ختم می‌شد تا به کناره‌ها بفرستد در حالی که کمتر تیمی اجازه می‌دهد حریف از فاصله 20-30 متری پاس بدهد مگر اینکه دور بازیکن خالی باشد تا بتواند توپ را کنترل کند.

مربی فوتبال اصفهان اضافه کرد: در نیمه نخست هم این مشکل وجود داشت که شاید دلیل آن اضافه شدن بازیکنانی مانند حسینی بود، اما در نیمه دوم هدف گم شد و خبری از پاس‌های در عمق نبود. خیلی وقت‌ها حتی کومان در کنار کیانی قرار می‌گرفت، در حالی که سپاهان نیاز به گل داشت و باید در هنگام حمله برتری عددی وجود داشته باشد. سپاهان خیلی تلاش کرد اما تیم حریف هم می‌داند چه کند و دفاع را می‌بندد و گل زدن به این تیم سخت می‌شود. سپاهان می‌توانست با زدن شوت بیشتر و روی ضربات آزاد گل بزند اما بازیکنان کم شوت زدند.

وی با بیان اینکه منصوری هنوز مانند ایران‌پوریان فصل قبل در ترکیب سپاهان جا نیفتاده است، اظهار داشت: نمی‌توانم از هیچ‌کدام از خریدهای این فصل سپاهان ایراد بگیرم اما اینکه بازیکن چه زمانی با تیم هماهنگ می‌شود مهم است و اینکه آیا بازیکنان در تمام لحظات بازی هدف تیم را می‌دانند یا خیر. فکر نمی‌کنم امیر قلعه‌نویی از بازیکنانش خواسته باشد در نیمه دوم تنها توپ‌ها را ارسال کنند و مهاجمان منتظر ارسال‌های بلند باشند، چون وقتی مدافعان تیم حریف در محوطه تجمع دارند می‌شد از کناره‌ها نفوذ کرد.

یاوری درباره عملکرد کیانی، کومان و نورافکن افزود: وظیفه کیانی مشخص است. او هافبک دفاعی است و باید به دفاع وسط کمک کند و وظیفه توپ‌گیری و پخش کردن توپ را دارد، در حالی که بیشتر هافبک دفاعی‌ها نمی‌توانند توپ را خوب پخش کنند اما کیانی در 60 درصد موارد خوب پاس می‌دهد. نورافکن در نیمه اول و آغاز نیمه دوم خوب بود، اما در ادامه افت کرد و کومان نیز بازیکن متحرکی بود اما می‌توانست یکی از تعویض‌های سپاهان باشد.

وی ادامه داد: سعید آقایی خوب در حملات اضافه می‌شد اما گویا در نیمه دوم دستور کادرفنی این نبود چون کمتر اضافه شد و در این نیمه توپ‌ها از وسط و یک‌سوم میانی ارسال می‌شد در حالی که این سانترها جواب نمی‌دهد و مدافعان و دروازه‌بان به راحتی آنها را مهار می‌کنند و سپاهان باید رو به ارسال‌های تیز از کناره‌ها، سانتر دیرهنگام و کات‌بک می‌آوردد که در مواردی حتی به گل به خودی مدافعان حریف منجر می‌شود و باید کاری که حریف روی آن تمرین نمی‌کند را انجام دهیم.

مربی فوتبال اصفهان با بیان اینکه تارتار برخلاف قلعه‌نویی به چیزی که می‌خواست رسید، درباره اینکه خط حمله سپاهان هنوز انتظارات را برآورده نکرده است، گفت: صد درصد، به این دلیل که در تراکم مدافعان حریف حتی 2 مهاجم سرزن سپاهان نتوانستند کاری از پیش ببرند چون سانترها آن‌طور که باید باشد، نیست. خط آتش سپاهان باید زود جا بیفتد چون زود دیر می‌شود.
99
    آخرین مطالب سپاهان-اصفهان
    رضا میرزایی در گفتگو با خبرگزاری برنا: سپاهان حرفه‌ای‌ترین... اعلام اسامی داوران هفته هفتم لیگ برتر اسامی داوران... اولین چالش بزرگ در کمتر از یک هفته استارت جلالی با... تساوی طلایی پوشان در بازی خانگی/تشویق گرم هواداران... در غیاب ملی پوشان؛ تساوی سپاهان مقابل نود ارومیه... رد پیشنهاد بازی دوستانه سپاهان مقابل صدرنشین لیگ... وقتی حاج‌صفی با خداحافظی کنار نمی‌آمد؛ سومین سالگرد... کیانی: برخی می‌خواهند قلعه‌نویی را زمین بزنند/ امیدوارم... احمد جمشیدیان در گفت‌وگو با ایمنا: ویلموتس برعکس... مجازات پنالتی دادن، شکست است ویلموتس: پنالتی روشن... باخت ایران در مقدماتی جام جهانی پس از 2525 روز تیم... کارمان در گروه سخت گره خورد بحرین 1 - ایران صفر؛... محبی اینبار بدون واسطه به ترکیب اصلی رسید محمد محبی... تمرین پرنشاط و شبانگاهی ملی پوشان در هوای شرجی منامه... سلطانی‌فر: ۱۰ ورزشگاه آماده حضور زنان است وزیر ورزش... الگوهایی برای نوراللهی و محبی؛ دایی و کریمی و نکونام... سپاهان به مصاف شگفتی‌ساز لیگ یک می رود شاگردان امیرقلعه... تلفنم روی حالت پرواز است، عذرخواهی می کنم محبی: هنوز... کافر همه را به کیش خود پندارد؛ قلعه نویی: مجیدی شاگرد... تاوارس: عاشق شخصیت قلعه‌نویی هستم، او یک لرد در فوتبال... از صعود به لیگ برتر تا صعود به جام جهانی؛ پدیده سه... وضعیت مصدومان سپاهان مشخص شد آخرین وضعیت مصدومان... پیروزى شیرین امیدها برابر استرالیا دیدار تیم هاى... بهترین عملکرد در بین مدعیان قهرمانی برای سپاهان تیم... تابش:دعوت سفارشی نورافکن به تیم ملی یک ادعای مضحک... تغییر زمان ۳ دیدار از هفته دوازدهم لیگ برتر/ رویارویی... قلعه‌نویی:به خاطر برخی منتقدانم نماز شکر می‌خوانم... قلعه‌نویی در گفتگو با ایلنا: اولین کسی که از حضور... گلزن تیم ملی مدیون قلعه نویی و ویلموتس کرانچار به... مدیرعامل سابق پرسپولیس پاسخ داد؛ ایرج عرب ستاره کنونی...