شبکه قرآن , qurantv_ir

شبکه قرآن

شبکه قرآن , qurantv_ir

شبکه قرآن

13,330نــــفــــــر
عضو شده اند
13,330نفر عضو شده اند
97/10/1 08:18

صفحه سیصد و چهل و نه قرآن مجید

شبکه قرآن
امروز ترجمه سوره مبارکه مومنون ، جزء هجدهم، صفحه سیصد و چهل و نه از آیه 91 تا آخر

[خداوند به آنان می گوید:] آیا مگر آیات من بر شما خوانده نمی شد، و شما همواره آن ها را انکار می کردید ؟«105»
می گویند: پروردگارا! بدبختی بر ما چیره شد، و ما گروهی گمراه بودیم «106»
پروردگارا! ما را از دوزخ بیرون آر! اگر [به گمراهی و زشتی] بازگشتیم بی تردید ستمکار خواهیم بود «107»
[خداوند] پاسخ می دهد: [ای سگان!] در دوزخ گم شوید، و با من سخن مگویید «108»
[به یاد دارید که] گروهی از بندگانم [در دنیا] می گفتند: پروردگارا! ما ایمان آوردیم پس ما را بیامرز! و بر ما رحمت آور که تو بهترین رحم کنندگانی «109»
ولی شما آنان را به مسخره گرفتید، تا [دل مشغولی شما به مسخرۀ آنان] یاد مرا از خاطرتان بُرد، و شما همواره [از روی تحقیر] به آنان می خندیدید «110»
من امروز آنان را در برابر صبری که [در برابر شما] کردند پاداش دادم، و اکنون فقط اینانند که به طور یقین [به مقصد و مراد خویش] رسیدند «111»
[خداوند به دوزخیان] می گوید: به شمار سال ها چه مدت در زمین به سر بردید؟«112»
می گویند: [در مقایسه با این حیاتِ آخرتی] یک روز یا بخشی از یک روز به سر بردیم، [به طور دقیق نمی دانیم] از شماره گران [پیشگاه خود] بپرس «113»
[خدا] می گوید: اگر معرفت می داشتید [می فهمیدید که] جز اندکی به سر نبرده اید «114»
[ای منکران حقایق!] آیا پنداشته اید که شما را بیهوده آفریدیم، و این که به سوی ما بازتان نمی گردانند؟«115»
پس خداوند آن فرمانروای به حق، برتر و بالاتراست [از این که بیهوده کار باشد]، هیچ معبودی جز او نیست، پروردگارِ عرشِ با ارزش است «116»
کسی که با خداوند معبود دیگری را [برای رفع نیازها و حل مشکلاتش] بخواند که هیچ دلیلی بر [حقانیت] آن ندارد، حساب او فقط نزد پروردگارش است، بی شک کافران [در هیچ میدانی و بر هیچ چیزی] پیروز نمی شوند «117»
بگو: پروردگارا! [مرا] بیامرز! و [به من] مهربانی کن که تو بهترین مهربانانی «118»
99
14
2
9
حمید صالحی , hamid.s.d.8990
شنبه 1 دی ، 09:11
موفق باشید آقای قربانی
ادامه
محمدعلی  آرمیون , armion
شنبه 1 دی ، 08:21
صدق الله العلی العظیم
ادامه
آخرین مطالب شبکه قرآن
اگر ده چیز بین مردم ترک شود، ده چیز دیگر جای آن را... صفحه سیصد و هفتاد و یک قرآن مجید هر کس به تلاوت قرآن انس گیرد: صفحه سیصد و هفتاد قرآن مجید همت شما این باشد که قرآن را بفهمید ... فرازی از دعای عرفه صفحه سیصد و شصت و نه قرآن مجید گناهان بزرگ با گناهان کوچک شروع می شوند !!! صفحه سیصد و شصت و هشت قرآن مجید چشم ها او را نمی بینند ولی او ... تو ترکیه یه مسجد تاریخی بنام "کیزلار" با ۶۱۰ سال... پزشکان آمریکا متوجه شدند که در هنگام سجود دقیقا همان... خشم و عصبانیت مثل روزنامه باطله اند ... معتبرترین دعا برای پولدارشدن و ... صفحه سیصد و شصت و هفت قرآن مجید امیر وقتی که به ری بر‌می‌گشت، در راه عطسه کرد و با... صفحه سیصد و شصت و شش قرآن مجید پیمان خداوند به ستمکاران نمی رسد ما نیز باید چشم به نقشه قرآن داشته باشیم ... دو پیامبر متفاوت !!! صفحه سیصد و شصت و پنج قرآن مجید قطعا وعده خداوند ، عملی خواهد شد ... خداوند از همه ما در این دنیا ، امتحان میگیرد صفحه سیصد و شصت و چهار قرآن مجید هر کس ایمان بیآورد و عمل صالح انجام دهد ... کسانی که دروغ پردازی میکنند به آیات خدا ایمان ندارند صفحه سیصد و شصت و سه قرآن مجید حجاب برای دلهای شما و آنها بهتر است صفحه سیصد و شصت و دو قرآن مجید بدون متن