نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
عقاب , ogab7

عقاب

عقاب , ogab7

عقاب

4,260نــــفــــــر
عضو شده اند
4,260نفر عضو شده اند
00/02/24 09:50

الکسی سولینکوف شاهزاده روسی که حدود صد و چند سال...

عقاب
الکسی سولینکوف شاهزاده روسی که حدود صد و چند سال قبل به ایرانی مسافرتی کرده در سیاحت‌نامه خود دربارۀ هم‌وطنانمان می‌نویسد :

دروغ طوری در عادات و رسوم این مردم ریشه دوانیده که اگر احیانا یک نفر از آنها دروغ نگوید رسما از شما جایزه و پاداش میخواهد

گویی دروغگویی ناخوشی ملی و عیب فطری ایشان است و قسم‌هایشان شاهد بزرگ این امر ، شما قسم‌هایشان را ببینید سخن راست که احتیاج به‌این همه قسم ندارد :

به جان تو ،
به جان خودم ،
به مرگ اولادم ،
به روح پدر و مادرم ،
به سر شاه ،
به جقه شاه ،
به ریش ،
به سبیل ،
به سلام‌وعلیک ،
به نان‌ونمک ،
به پیغمبر ،
به ائمه ،
به قبله ،
به دوازده امام
و هر آنچه که به زبانشان بیاید به راحتی سوگند میخورند
تا تنها دروغ خود را به کرسی بنشانند.

99
21
4
3
کیوان فیض مرندی , kayvan_feizmarandy
جمعه 24 اردیبهشت ، 18:36
هنوز هم همینطوری هستش
ادامه
ف ر ا ز ا , faraz.z
جمعه 24 اردیبهشت ، 10:14
تکرار تاریخ ...... الان هم همون قاجاریه است
ادامه
آخرین خاکریز   , faraz_sol
جمعه 24 اردیبهشت ، 09:52
عجب عادت ریشه داری
ادامه
محمود حیدری , mahmoodheidari7
جمعه 24 اردیبهشت ، 09:50
...+
ادامه
آخرین مطالب عقاب
وقتی نیستم برایم جای خالی بگذار کنار بوق ها و ترافیک... عکس بالا جاده های ترکیه بدون یک قطره نفت ترکیه از... در روزگار سگهای کاسه لیس سیر .... درد دل را گر توانی نظم بخشی شاعری ما پر از درد دلیم... ... بدون متن آنکس که اسب داشت غبارش فرو نشست گـــرد سُــم خـَــــــران... این مست های بی سر و پا را جواب کن امشب شب من است... عادت کرده ایم به نداشتن ها و شاید اندوه . این محفظه های تلقی بسیار عجیب و نوک تیز محافظ صورت... در سال ۱۳۴۷ وقتی اولین محموله خودرو های دایان فرانسوی... تمبرهای پستی کشورهای مختلف با تصویر ابو علی سینا... انشاالله اگه رئیسی رای بیاره پولهای بلوکه شده ایران... ما نون‌مون رو با گندم می‌پزیم نه با صبر .... به مختارالسلطنه گفتند که ماست در تهران خیلی گران... (◠‿◕) به ستم دیدگان هر چهار سال اجازه داده می شود که نماینده... هر کس باید بتواند به جایی پناه آورد چون مواردی پیش... مرا سخت در آغوش بگیر اگر دیگر شعفی در تو نیست برای... این مخدر نیست که یک معتاد رو به وجود میاره بلکه نیاز... روستای دست کند "میمند" کرمان با بیش از ۱۲ هزار سال... "مشهدی محمد علی" از درشکه چی های قدیم تهران بود که... قلمت بشکند تاریخ اگر ننویسی که مردم این سرزمین زیر... ... یکی از نامزدهای شورای شهرمون یه وعده ای داد که اون... امشب آخرین شبیه که ملت شریف فهیم هستیم ! من نه آنم که دگر گوش به تزویر کنم . اگر متوجه مقصودم نمی شوی بیا با هم سکوت کنیم بگذار... در ماه آوریل در قلعه حیوانات اعلام جمهوریت شد و لازم... چه گوشواره ای از بوسه های من خوشتر .