نرم افزار اندروید کلوب جستجوی مطالب
مرکز جامع سرطان , ncii

مرکز جامع سرطان

مرکز جامع سرطان , ncii

مرکز جامع سرطان

9,939نــــفــــــر
عضو شده اند
9,939نفر عضو شده اند
94/10/16 10:59

سرطان قابل اجتناب است؛ سالم زندگی کنید.

مرکز جامع سرطان
مطالعات جدید نشان می دهد که سبک زندگی و عوامل محیطی، عامل 70 تا 90 درصد انواع سرطان است.
مطالعات محققان دانشگاه استونی بروک نیویورک نشان می دهد، عوامل محیطی و سبک زندگی از جمله سیگار، رژیم غذایی شیرین، پرچرب و پرکالری، حمام آفتاب و روش های برنزه کردن، نوشیدن الکل و قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی سمی نسبت به جهش تصادفی پروتئین DNA، نقش بیشتری در ابتلا به سرطان دارند. محققان جهش ژنتیکی را عوامل درونی (Intrinsic factors) و عوامل محیطی و شیوه زندگی را خطرات خارجی (extrinsic risks) نامیده اند و این مطالعه نشان می دهد عوامل درونی 10 تا 30 درصد و خطرات خارجی 70 تا 90 درصد در بروز سرطان نقش دارند.
این مطالعه نشان می دهد که سرطان با رعایت سبک زندگی صحیح و تغییر مثبت در شیوه زندگی قابل اجتناب است. علاوه بر رژیم غذایی سالم، ورزش روزانه، پرهیز از سیگار و الکل و اتخاذ اقدامات مناسب برای جلوگیری از تابش نور آفتاب به پوست، واکسیناسیون و غربالگری مداوم نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. رژیم غذایی مدیترانه ای که شامل سبزیجات، میوه، غلات، آجیل، ماهی و روغن زیتون است، بیشترین تاثیر را در مقابله با سرطان دارد.
محققان دانشگاه جان هاپکینز در اوایل سال جاری مطالعه ای در مورد سرطان انجام دادند که نشان می داد 65 درصد موارد سرطان در نتیجه جهش تصادفی پروتئین DNA بوجود می آید و 35 درصد باقیمانده به دلیل ترکیب جهش DNA ، عوامل محیطی و ژنتیکی شکل می گیرد. مطالعات جدید کاملا با این نتیجه متناقض است و این فرضیه را به شدت رد می کند و نشان می دهد خطرات خارجی و محیطی 70 تا 90 درصد در شکل گیری سرطان نقش دارند.

****علائمی در باره سرطان که نباید نادیده گرفته شود

پژوهشگران معتقدند که علائمی مانند سرفه مزمن، درد کمر و لگن، تغییر ناگهانی رنگ پوست، خونریزی بی دلیل و کاهش ناگهانی وزن، جزء مهمترین فاکتورهای تشخیص سرطان هستند و در صورت مشاهده نباید نادیده گرفته شوند. برخی سرطان ها علایم اولیه ای ندارند و زمانی بروز می کنند که بیماری پیشرفت کرده است و درمان با مشکل مواجه می شود. ولی علایم مهمی وجود دارند که می توانند نشانه ای از بیماری باشند. محققان معتقدند که این علایم نباید نادیده گرفته شوند و در صورت بروز باید در اولین فرصت به پزشک مراجعه شود. این علایم عبارتند از :
*** نفخ در زنان
نفخ مزمن و بدون دلیل می تواند یکی از علایم سرطان تخمدان باشد. اگر نفخ با علایمی مانند درد لگن ، درد کمر و پشت یا احساس سیری زودهنگام همراه باشد، باید جدی گرفته شود و در اولین فرصت باید به پزشک مراجعه شود.
*** درد شکم یا لگن خاصره در زنان
درد شکم و لگن اگر با علایمی مانند نفخ، مشکل در غذاخوردن و مشکلات ادراری همراه باشد، می تواند نشانه سرطان تخمدان باشد و باید جدی گرفته شود.
*** درد مزمن پشت و کمر در مردان
کمر درد می تواند علایم مختلفی داشته باشد ولی یکی از مهمترین علایم سرطان روده بزرگ و پروستات، درد مزمن پشت، کمر و لگن است.
***درد و تورم در ناحیه کشاله ران و لگن
درد مزمن در ناحیه کشاله ران و لگن می تواند یکی از نشانه های سرطان پروستات باشد.
*** خونریزی نامنظم در زنان
خونریزی نامنظم خارج از چرخه قاعدگی یا پس از یائسگی، می تواند یکی از نشانه های عفونت یا سرطان دهانه رحم قلمداد شود.
*** سرفه مداوم در زنان و مردان
سرفه معمولا یکی از ابتدایی ترین علایم سرماخوردگی است؛ ولی چنانچه مزمن باشد و بیش از چندین ماه طول بکشد، می تواند علامت سرطان ریه، تیرویید یا گلو باشد.
*** تغییرات در دفع ادرار و مدفوع
تغییرات دفع ادرار و مدفوع گاهی با توجه به رژیم غذایی طبیعی است، ولی چنانچه این تغییرات دائم باشد یا دفع همراه با خونریزی باشد، حتما باید به پزشک مراجعه شود.
*** کاهش ناگهانی وزن
کاهش ناگهانی وزن یکی از مهمترین دلایلی است که حتما باید به پزشک مراجعه شود و اولین قدم در تشخیص، یک آزمایش خون ساده است.
-احساس توده در سینه، گردن و زیر بغل
-تورم غدد لنفاوی
-تغییر رنگ پوست و مشاهده جوش و خال با ظاهر غیر متعارف
-تغییر رنگ خال ها
-تغییر رنگ زبان و مشاهده توده های سفید رنگ روی زبان و در دهان
-احساس خستگی مزمن
این علایم می توانند علایم سایر بیماری ها یا اختلال در عملکرد ارگان های بدن باشند، ولی در صورت تدام بهتر است حتما به پزشک متخصص مراجعه شود.
به گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، سرطان سینه در زنان و سرطان پروستات در مردان همچنان شایع ترین محسوب می شود. نتایج این تحقیقات در نشریه Nature منتشر شده است.

مطالب تکمیلی در :
99
159
26
117
سارا  , esfand66
سه شنبه 5 آذر ، 23:37
خوب بود...ممنون.
ادامه
تهران ماساژ118 تهران ماساژ118 , tehran_masaj118
یکشنبه 19 آبان ، 01:25
ارایه کننده خدمات ماساژ به سبک آمریکایی
ادامه
فاطمه خانم  , esnepo
سه شنبه 12 شهریور ، 23:13
ههه بله خب!!!
اما به شرط اینکه این نژادپرستا دست از این ترورهای بیولوژیکیِ با دستکاری
مواد غذایی بردارن! :/
ادامه
ریحانه کامروا , reyhanekamrava
چهارشنبه 24 خرداد ، 12:07
فوق العاده بود
ادامه
منتظر آبادانی , engine.
سه شنبه 29 تیر ، 07:33
الهم الشف کل مریض
ادامه
احمدرضا نصیریان , mohajer_23
جمعه 17 اردیبهشت ، 22:18
خب منم در حد خودم هر موقع اومدم موسسه رو تبلیغ کردم...زیاد وقت نمی کنم بیام. ممنونم
اجر تون با امام زمان
ادامه
امیر سفیر زندگی , edvardo1
جمعه 17 اردیبهشت ، 22:17
من و دوستانم برای گسترش فرهنگ اهدای اعضا و خون و همچنین کمک به بچه های سرطانی محک تو کلوب فعالیت میکنیم اگه دوست داری با ما همکاری کن
ادامه
احمدرضا نصیریان , mohajer_23
جمعه 17 اردیبهشت ، 22:11
ببخشید امیر اقا ...امری؟ فرمایشی..در خدمتم
ادامه
شهرزاد  , tbt2016
جمعه 17 اردیبهشت ، 22:08
خب بله منم عرض کردم عوامل هم اثر گذاره ولی توی درصدش یه کم غلو شده
ادامه
امیر سفیر زندگی , edvardo1
جمعه 17 اردیبهشت ، 22:08
احمد رضا گفتگو نداری؟
ادامه
امیر سفیر زندگی , edvardo1
جمعه 17 اردیبهشت ، 22:07
جناب مسیو مهم اینه که عوامل محیطی هم روی سرطان تاثیر داره هر چه بیشتر یه نکاتی رو رعایت کنیم بهتره
ادامه
احمدرضا نصیریان , mohajer_23
جمعه 17 اردیبهشت ، 22:04
خدا ایشالا هر چه سریع تر مقدمات ریشه کن شدن این مریضی صعب العلاج رو برسونه
که به یه روش قطعی برای حل این مسئله برسیم
ادامه
شهرزاد  , tbt2016
جمعه 17 اردیبهشت ، 22:02
البته منظورم این نیست که نحوه زندگی تاثیری نداره ولی به نظرم این درصد سندیتی نداره ، مخصوصا اینکه هر روز یافته های جدیدی کشف میشه و در آخرین تحقیقاتی که چند وقت قبل میخوندم سرطان زمینه ژنتیکی داره و وابسته به ژنه که در نسلهای بعد با اصلاح ژنتیکی میتونه از بین بره
ادامه
شهرزاد  , tbt2016
جمعه 17 اردیبهشت ، 22:00
این 70 تا 90 درصد به نظر من سندیتی نداره و قطعی نیست که اگر اینطور بود هر کس بد زندگی میکرد باید سرطان میگرفت در صورتی که نقض این قضیه رو زیاد میبینیم ، کسانی هم بودن و هستن که خوب زندگی کردن و به سرطان مبتلا شدن از جمله همون متخصص معروف تعذیه که در برنامه های صدا و سیما هم بود ، و خیلی پزشکان دیگه ، مثلا پروفسور حق شناس فوق تخصص خون شناسی بود و خودش مبتلا به سرطان خون شد
ادامه
احمدرضا نصیریان , mohajer_23
جمعه 17 اردیبهشت ، 21:53
کانال تلگرام موسسه حمایت از کودکان سرطانی (محک)
http://telegram.me/mahakcharitynews
به ما بپیوندید...با عضویت در این کانال امکان پذیرش آگهی و کسب درامد برای این موسسه را فراهم نمایید...با تشکر
ادامه
امیر سفیر زندگی , edvardo1
سه شنبه 24 فروردین ، 00:00
متاسفانه تغییر سبک زنگی خیلی سخته
ادامه
فالی فرسنگی , falii
سه شنبه 11 اسفند ، 06:12
انشالا شفا پیدا میکنند فاطمه خانم.. روحیه ی خوب و مثبت اندیشی روند بیماری را کند خواهد کرد. بهشون امید بدید..
ادامه
فاطمه شاکری , fati18.1374
دوشنبه 10 اسفند ، 23:05
برا پدرم دعا کنید، متاسفانه مبتلا به سرطان شدن...

التماس دعا
بحق این ایام ایشالا همه مریضا شفا بگیرن، آمین
ادامه
فالی فرسنگی , falii
شنبه 17 بهمن ، 13:57
روغن زیتون تلخ که عمل تصفیه زیاد روش انجام نشده باشه بهترین روغنه. کم بخوریم اما سالم بخوریم..
ادامه
آخرین مطالب مرکز جامع سرطان
السلام علیک یا اباعبدالله فلزات سنگین قلیان با آب تصفیه نمی شوند . هفت سرطانی که دیر تشخیص داده می شوند آنچه باید در مورد سرطان پروستات بدانید روغن پالم در نوتلا آیا استفاده از دئودورانت‌ها یا ضدعرق‌ها با سرطان پستان مرتبط است ؟ راه های پیشگیری از 5 سرطان شایع در زنان زن قلب خانواده ، سلامت او ، سلامت خانواده مصرف روزانه حداقل 5 سهم سبزیجات و میوه جات به حفظ وزن مناسب و پیشگیری از سرطان و بیماری های مزمن کمک می کند سرطان قابل اجتناب است؛ سالم زندگی کنید. بیماری لثه با افزایش احتمال ابتلا به سرطان سینه ارتباط دارد . شما می توانید از ابتلا به سرماخوردگی و آنفلوآنزا پیشگیری کنید. روش طبخ گوشت در کاهش خطر ابتلا به سرطان موثر است انجام آزمون های غربالگری به تشخیص زودهنگام و درمان موثر سرطان روده بزرگ و راست روده ( دو سرطان های شایع در ایران ) کمک می کند. انجام آزمون های غربالگری به تشخیص زودهنگام دو سرطان شایع و قابل پیشگیری (پستان و دهانه رحم) کمک می کند . انجام معاینات منظم توسط خود فرد به تشخیص زودهنگام سرطان کمک می کند چاقی و اضافه وزن با افزایش خطر ابتلا به سرطان ارتباط دارد . فولات ( نوعی ویتامین B ) به کاهش خطر ابتلا به سرطان کمک می کند . مصرف سبزیجات خانواده کلم به کاهش خطر ابتلا به سرطان روده کمک می کند . ویتامین D به کاهش خطر ابتلا به سرطان کمک می کند . نوشیدن آب و مایعات خطر ابتلا به سرطان مثانه را کاهش می دهد . مصرف زیاد گوشت های فرآوری شده ( سوسیس و کالباس ) موجب افزایش خطر ابتلا سرطان‌‌های روده و معده می شود . مصرف غذاهای سرشار از کلسیم موجب کاهش خطر بروز سرطان روده و پولیپ‌‌های روده می‌‌شود BMI شما چند است ؟ یک وعده قلیان = 100 نخ سیگار !!! سبزیجاتی که باید خام مصرف شوند BMI چیست ؟ موادغذایی که با چربی‌ها مبارزه می‌کنند مردان هم باید مراقب سلامت خود باشند مردان هم باید مراقب سلامت خود باشند