نرم افزار اندروید کلوب جستجوی مطالب
مرکز جامع سرطان , ncii

مرکز جامع سرطان

مرکز جامع سرطان , ncii

مرکز جامع سرطان

9,939نــــفــــــر
عضو شده اند
9,939نفر عضو شده اند
94/10/6 15:13

شما می توانید از ابتلا به سرماخوردگی و آنفلوآنزا پیشگیری کنید.

مرکز جامع سرطان
تغذیه مناسب (مصرف کافی میوه و سبزیجات ) ، استراحت کافی ( 8-7 ساعت خواب شیانه ) ، ورزش با شدت متوسط ( پیاده روی به مدت 30 تا 45 دقیقه در روز ) و کاهش استرس به سلامت سیستم ایمنی کمک می کند و بدن را در برابر ابتلا به عفونت مقاوم می کند .

مراقب شستشو و تمیزی دست ها باشید . برای از بین بردن میکروب ها ، دستها را به مدت حداقل 20 ثانیه با آب گرم و صابون بشویید . به تمیز کردن زیر ناخن ها ، بین انگشتان و مچ دست دقت کنید . در مکان های عمومی مراقب بهداشت دست خود باشید . خطر آلوده شدن به ویروس سرماخوردگی در اثر مالیدن دست آلوده به چشم ها ، دهان یا بینی بسیار زیاد است .

به کودکان روش های پیشگیری از سرماخوردگی و رعایت بهداشت فردی را آموزش دهید . کودکان به راحتی تحت تاثیر ویروس سرماخوردگی قرار می گیرند و آن را به خانه منتقل می کنند .القای یک عادت صحیح در کودک نظیر استفاده از دستمال کاغذی هنگام سرفه و عطسه وشستشوی مکرر دست کلید پیشگیری از بیماری خواهد بود .

برای افراد در معرض خطر و دارای بیماری های زمینه ای دریافت سالانه واکسن آنفولانزا – واکسن ، مطمئن ترین راه برای جلوگیری از آنفلوآنزا است .بهترین زمان برای دریافت واکسن شهریور ماه است – هرچند می توان واکسن را دیرتر نیز دریافت کرد .

استفاده از مواد ضد عفونی کننده – هنگام تمیز کردن منزل ، به خصوص حمام و آشپزخانه از اسفنج کهنه استفاده نکنید – اسفنج کهنه منبع شماره یک آلوده به میکروب در خانه است. اسفنج را یک بار در هفته عوض کنید یا اینکه آن را به مدت 15 دقیقه درمحلول سفید کننده قرار دهید

به تهویه محیط کار اهمیت دهید . فاصله خود را با افرادی که بیمار هستند و یا عطسه و سرفه می کنند حفظ کنید . چنانچه میز کار مشترک دارید ، قبل از نشستن – سطح میز را با دستمال مرطوب آنتی باکتریال تمیز کنید .

پیشگیری را جدی بگیرید و در صورت ابتلا درمان را، زیرا عدم توجه به درمان این بیماری ها و مزمن شدن و یا درگیر کردن دستگاه های دیگر بدن ، موجب تضعیف سیستم ایمنی شده که خود از عوامل مهم ابتلا به سرطان است.

مطالب تکمیلی در :
99
61
5
63
سمیه   , somayeh_27
سه شنبه 30 مهر ، 00:09
لایک
ادامه
معصومه  ضد امپریالیسم آمریکا , maralahoo
یکشنبه 31 شهریور ، 22:45
بیشتر بیماران تو محل عمومی رعایت نمیکنن
ادامه
حمیده محسنی , hamideh.mohseni
چهارشنبه 7 بهمن ، 09:27
کاش مردم رعایت می کردند
ادامه
  , nafas_farahani_70
سه شنبه 8 دی ، 09:34
لایک
ادامه
مرکز جامع سرطان تحقیقات،درمان و آموزش سرطان , ncii.ir
یکشنبه 6 دی ، 21:37
این بیماری در فصل زمستان بسیار شایع است در انتشار این مطلب ما را یاری کنید.
ادامه
آخرین مطالب مرکز جامع سرطان
السلام علیک یا اباعبدالله فلزات سنگین قلیان با آب تصفیه نمی شوند . هفت سرطانی که دیر تشخیص داده می شوند آنچه باید در مورد سرطان پروستات بدانید روغن پالم در نوتلا آیا استفاده از دئودورانت‌ها یا ضدعرق‌ها با سرطان پستان مرتبط است ؟ راه های پیشگیری از 5 سرطان شایع در زنان زن قلب خانواده ، سلامت او ، سلامت خانواده مصرف روزانه حداقل 5 سهم سبزیجات و میوه جات به حفظ وزن مناسب و پیشگیری از سرطان و بیماری های مزمن کمک می کند سرطان قابل اجتناب است؛ سالم زندگی کنید. بیماری لثه با افزایش احتمال ابتلا به سرطان سینه ارتباط دارد . شما می توانید از ابتلا به سرماخوردگی و آنفلوآنزا پیشگیری کنید. روش طبخ گوشت در کاهش خطر ابتلا به سرطان موثر است انجام آزمون های غربالگری به تشخیص زودهنگام و درمان موثر سرطان روده بزرگ و راست روده ( دو سرطان های شایع در ایران ) کمک می کند. انجام آزمون های غربالگری به تشخیص زودهنگام دو سرطان شایع و قابل پیشگیری (پستان و دهانه رحم) کمک می کند . انجام معاینات منظم توسط خود فرد به تشخیص زودهنگام سرطان کمک می کند چاقی و اضافه وزن با افزایش خطر ابتلا به سرطان ارتباط دارد . فولات ( نوعی ویتامین B ) به کاهش خطر ابتلا به سرطان کمک می کند . مصرف سبزیجات خانواده کلم به کاهش خطر ابتلا به سرطان روده کمک می کند . ویتامین D به کاهش خطر ابتلا به سرطان کمک می کند . نوشیدن آب و مایعات خطر ابتلا به سرطان مثانه را کاهش می دهد . مصرف زیاد گوشت های فرآوری شده ( سوسیس و کالباس ) موجب افزایش خطر ابتلا سرطان‌‌های روده و معده می شود . مصرف غذاهای سرشار از کلسیم موجب کاهش خطر بروز سرطان روده و پولیپ‌‌های روده می‌‌شود BMI شما چند است ؟ یک وعده قلیان = 100 نخ سیگار !!! سبزیجاتی که باید خام مصرف شوند BMI چیست ؟ موادغذایی که با چربی‌ها مبارزه می‌کنند مردان هم باید مراقب سلامت خود باشند مردان هم باید مراقب سلامت خود باشند