منجی دوازدهم , monjiaj12

منجی دوازدهم

منجی دوازدهم , monjiaj12

منجی دوازدهم

649نــــفــــــر
عضو شده اند
649نفر عضو شده اند
95/07/7 22:59

۶. مدعیان مهدویت امیرالمومنین علیه السلام 1

منجی دوازدهم
به صورت کلی مدعیان دروغین به دو دسته قابل تقسیم هستند:

دسته اول، افرادی هستند که این مقام را برای شخص خودشان ادعا نموده اند؛

دسته دوم، افرادی هستند که چنین مقاماتی را برای افرادی دیگر ادعا کرده اند؛ افرادی که ای بسا از صالحان روزگار و حتی از امامان معصوم بوده اند اما در عین حال ادعای «مهدی موعود» بودن نداشته اند.

در مباحث پیش رو تلاش می شود تا با حفظ ترتیب تاریخی با هر دو دسته از این مدعیان آشنا شویم.

نخستین گروه «فرقه سبائیه» است؛ پیدایش این فرقه، بعد از شهادت امیر المومنین علیه السلام در سال ۴۰ه.ق می باشد. مهمترین اعتقادات آنها عبارت است از:

معتقد به غیبت امیرالمومنین علیه السلام و بازگشت او شدند و شهادت او را نیز انکار می نمایند. (ر.ک: تاریخ شیعه و فرقه های اسلام، ص ۱۲۷)
آنها می پنداشتند که امیرالمومنین علیه السلام تا آخرالزمان باقی است و روزی خروج خواهد کرد و زمین را از عدل پر خواهد کرد؛ چنان که از ظلم پر شده است. بنابراین این جماعت هرگز معتقد به امامت امامان دوازده گانه نیستند. (الغیبه، شیخ طوسی، ص ۱۹۷)
ایشان نسبت به امیر المومنین علیه السلام غلو کردند و گمان کردند او نبی است و حتی گمان کردند او خداست. (المهدیه فی الاسلام، ص ۹۴)

این فرقه منتسب به شخصی به نام «عبد الله بن سبا» است که در بخش بعد از او سخن خواهیم گفت.
99
    آخرین مطالب منجی دوازدهم
    ۶. مدعیان مهدویت امیرالمومنین علیه السلام 1 ۵. انگیزه مدعیان دروغین مهدویت ۴. اهمیت بحث از مدعیان مهدویت 3 ۳. اهمیت بحث از مدعیان مهدویت 3 ۲. اهمیت بحث از مدعیان مهدویت ۱ ۱. تعریف مدعیان دروغین نرم افزار اندرویدی «منــجی دوازدهــم» حکمت اشعار علامه میرجهانی با موضوع امام زمان(عجل الله) علامه میرجهانی تشرف یافته محضر امام زمان(عجل الله) تشکیل حکومت در عصر غیبت و استمرار احکام الهی خورشید پشت ابر در حال حاضر آیا نشانه هایی مبنی بر اینکه ظهور نزدیک است، وجود دارد؟ امام زمان (عج) از کجا ظهور می کنند؟ چرا دعای سلامتی امام زمان میخوانیم؟ بدون متن بدون متن بدون متن امیرالمؤمنین علی(علیه السلام) از ویژگى هاى انسان... مقاومت در برابر تحقیر و تمسخر دیگران سنخیت با امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) سفارش امام زمان(عج) به خواندن دعای افتتاح در ماه رمضان *✿* از خدا چی بخوایم؟؟؟!!! *✿* *✿* دلت قــــرص باشه!!! *✿* آیا میتوان به امام زمان (عج)امیرالمؤمنین گفت؟ مهدویت در زیارت جامعه کبیره به نَفـــس خُـــود بیــش از اندازه آزادے نَدهیـــم! آن راههای ورد شیطان را به قلب انسانها و گامهای شیطان... در قرآن سوره مبارکه فرقان ایه 30 خداوند میفرماید:... در این ماه که مهمان خدا هستیم، درهای دوزخ بسته و...