منجی دوازدهم , monjiaj12

منجی دوازدهم

منجی دوازدهم , monjiaj12

منجی دوازدهم

649نــــفــــــر
عضو شده اند
649نفر عضو شده اند
95/07/7 22:56

۵. انگیزه مدعیان دروغین مهدویت

منجی دوازدهم
قبل از پرداختن به گزارش مختصری در خصوص هر یک از مدعیان دروغین مهدویت شایسته است درباره انگیزهای این جماعت – که کمکی شایسته به شناخت ایشان می نماید – نیز سخنی کوتاه مطرح نماییم. در مجموع، انگیزه های ایشان – چه کسانی که ادعای مهدویت برای خود داشته اند یا ادعای مهدویت شخص دیگری را داشته اند – را می توان در چهار عنوان بیان کرد:

الف) کسب منافع دنیوی

برخی به هوای ریاست، از طریق سوء استفاده از احادیث مربوط به مهدی موعود (عج) و تحریف آنها و فریب دادن افراد ساده لوح، مدعی مهدویت و مقام امامت برای خود یا دیگری شده و از جهل عوام و نادانی مردم ظاهربین و بی بصیرت، برای جاه طلبی و دنیاپرستی خود و رسیدن به هدف دنیوی خود، از عقاید پاک و بی آلایش مردم بهره برداری نموده اند و باعث تفرقه، جدایی و انحراف مردم از اسلام شده اند.

ب) کسب پیروزی بر دشمنان

گروهی هم با سعی و تلاش و ایجاد امید به پیروزی در پیروان خود و تقویت روحیه آنان و تکیه بر روایاتی که می گوید: «مهدی جهان را از عدل و داد پر می کند»، مدعی این مقام مهم برای خود یا دیگران شده اند.

ج) سوء استفاده از شرایط به وجود آمده در عصر ظلم و خفقان

مردمی که تحت فشار حکومتی ظالم بوده اند، به مجرّد نغمه ای با عنوان مهدویت، با آن هم ساز شده و بدون تحقیق، شتابان می پذیرفتند.

د) پشتیبانی برخی قدرتها

جماعت مدعیان گاهی آلت دست استعمارگران خارجی و عامل اجرای اهداف شوم آنها می شوند و ضمن خوش خدمتی به آنها، خودشان هم با جمع کردن مریدانی، با اعتقادات خاص، مدعی مهدویت و الوهیت می شوند.

99
آخرین مطالب منجی دوازدهم
۶. مدعیان مهدویت امیرالمومنین علیه السلام 1 ۵. انگیزه مدعیان دروغین مهدویت ۴. اهمیت بحث از مدعیان مهدویت 3 ۳. اهمیت بحث از مدعیان مهدویت 3 ۲. اهمیت بحث از مدعیان مهدویت ۱ ۱. تعریف مدعیان دروغین نرم افزار اندرویدی «منــجی دوازدهــم» حکمت اشعار علامه میرجهانی با موضوع امام زمان(عجل الله) علامه میرجهانی تشرف یافته محضر امام زمان(عجل الله) تشکیل حکومت در عصر غیبت و استمرار احکام الهی خورشید پشت ابر در حال حاضر آیا نشانه هایی مبنی بر اینکه ظهور نزدیک است، وجود دارد؟ امام زمان (عج) از کجا ظهور می کنند؟ چرا دعای سلامتی امام زمان میخوانیم؟ بدون متن بدون متن بدون متن امیرالمؤمنین علی(علیه السلام) از ویژگى هاى انسان... مقاومت در برابر تحقیر و تمسخر دیگران سنخیت با امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) سفارش امام زمان(عج) به خواندن دعای افتتاح در ماه رمضان *✿* از خدا چی بخوایم؟؟؟!!! *✿* *✿* دلت قــــرص باشه!!! *✿* آیا میتوان به امام زمان (عج)امیرالمؤمنین گفت؟ مهدویت در زیارت جامعه کبیره به نَفـــس خُـــود بیــش از اندازه آزادے نَدهیـــم! آن راههای ورد شیطان را به قلب انسانها و گامهای شیطان... در قرآن سوره مبارکه فرقان ایه 30 خداوند میفرماید:... در این ماه که مهمان خدا هستیم، درهای دوزخ بسته و...