منجی دوازدهم , monjiaj12

منجی دوازدهم

منجی دوازدهم , monjiaj12

منجی دوازدهم

649نــــفــــــر
عضو شده اند
649نفر عضو شده اند
95/07/7 22:54

۴. اهمیت بحث از مدعیان مهدویت 3

منجی دوازدهم
در مباحث قبل در باب اهمیت بحث از «مدعیان مهدویت» به دو اصل «شناخت دقیق تر اصول مهدویت» و «تثبیت اصالت مهدویت» اشاره شد اینک در بحث پیش رو به سر سومی در اهمیت از این بحث اشاره می نمائیم:

پرهیز از فریب خوردن توسط مدعیان دروغین

«اصل مهدویت» در جوامع اسلامی و نیز اعتقاد به «منجی» در بین تمام بشریت اصلی مسلم است. از طرفی دیگر انتشار ظلم و ستم در بین مردم و ستوه ایشان از این همه بیدادگری همواره آنان را متمایل به ظهور آن منجی الهی نموده و قلبهای ایشان را در سایه انتظار شیرین عدالت جهانی او نشانده است. این همه موجب شده است تا در طول تاریخ، مدعیان دروغین فراوانی به وجود آیند؛ که از مقام نیابت خاصه، تا مهدویت و از آن فراتر، تا مقام الوهیت را برای خویش ادعا کرده و هر کدام به اندازهِ دایره تبلیغ خود، مریدانی به دست آورده اند. گرچه ارباب معرفت و تقوا و مؤمنین آگاه، در هر عصری وجود دارند؛ اما عناصر بی حقیقت و شیادان جاه طلب و دنیاپرست، در طول تاریخ از عقیده و ایمان مردم نسبت به معبود واقعی، رهبران الهی، شؤون دینی و حقایق آسمانی سوء استفاده کرده و خود را به دروغ دارای مناصب معنوی جلوه داده اند و ادعای دروغ نموده اند.

حال باید توجه نمود که این سنت ناپسند منحصر به مرز تاریخی و یا جغرافیائی خاصی نیست بلکه خطری است که تمام معتقدان به «مهدویت» را در تمام زمانها تهدید می نماید؛ مقصود این است که چنین مدعیان شیادی هر روز در لباسی تازه ظهور نموده و عده ای را فریب می دهند و نا گفته پیداست که تنها کسانی از فریب آنها سلامت خواهند ماند که علاوه بر شناخت دقیق اصول مهدویت راستین، با شیوه و شگرد این جماعت آشنا بوده و جنس دعاوی کاذب آنها را می شناسند و روشن است که این مهم بدون شناخت این مدعیان در طول تاریخ فراهم نمی شود.
99
    آخرین مطالب منجی دوازدهم
    ۶. مدعیان مهدویت امیرالمومنین علیه السلام 1 ۵. انگیزه مدعیان دروغین مهدویت ۴. اهمیت بحث از مدعیان مهدویت 3 ۳. اهمیت بحث از مدعیان مهدویت 3 ۲. اهمیت بحث از مدعیان مهدویت ۱ ۱. تعریف مدعیان دروغین نرم افزار اندرویدی «منــجی دوازدهــم» حکمت اشعار علامه میرجهانی با موضوع امام زمان(عجل الله) علامه میرجهانی تشرف یافته محضر امام زمان(عجل الله) تشکیل حکومت در عصر غیبت و استمرار احکام الهی خورشید پشت ابر در حال حاضر آیا نشانه هایی مبنی بر اینکه ظهور نزدیک است، وجود دارد؟ امام زمان (عج) از کجا ظهور می کنند؟ چرا دعای سلامتی امام زمان میخوانیم؟ بدون متن بدون متن بدون متن امیرالمؤمنین علی(علیه السلام) از ویژگى هاى انسان... مقاومت در برابر تحقیر و تمسخر دیگران سنخیت با امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) سفارش امام زمان(عج) به خواندن دعای افتتاح در ماه رمضان *✿* از خدا چی بخوایم؟؟؟!!! *✿* *✿* دلت قــــرص باشه!!! *✿* آیا میتوان به امام زمان (عج)امیرالمؤمنین گفت؟ مهدویت در زیارت جامعه کبیره به نَفـــس خُـــود بیــش از اندازه آزادے نَدهیـــم! آن راههای ورد شیطان را به قلب انسانها و گامهای شیطان... در قرآن سوره مبارکه فرقان ایه 30 خداوند میفرماید:... در این ماه که مهمان خدا هستیم، درهای دوزخ بسته و...