منجی دوازدهم , monjiaj12

منجی دوازدهم

منجی دوازدهم , monjiaj12

منجی دوازدهم

651نــــفــــــر
عضو شده اند
651نفر عضو شده اند
95/07/7 22:52

۳. اهمیت بحث از مدعیان مهدویت 3

منجی دوازدهم
در مباحث قبل بیان شده که اولین ثمره شناخت مهدیان دروغین «شناخت دقیق تر اصول مهدویت» و در حقیقت تکمیل فرآیند «مهدی شناسی» و «امام زمان شناسی» است؛ در بحث پیش رو به سر دیگری که در این امر نهفته شده است پرداخته می شود:

تثبیت اصالت مهدویت

آیا وجود جمع کثیری که موسوم به «مهدیان دروغین» هستند ما را در اصل مهدویت دچار تردید نمی نماید؟ آیا کثرت این جماعت فریب پیشه ذهن را به دروغ بودن اصل این جریان منتقل نمی نماید؟ آیا ادعای واهی این عناصر سست بر اینکه «منجی بشریت» هستند، باعث سست شدن اصل اعتقاد به آمدن منجی برای بشریت نمی شود؟

با کمی دقت در سوالات فوق روشن می شود که پاسخ منفی است زیرا:

اولا اصل مهدویت با ادعای این افراد شکل نگرفته است بلکه این اصل از طریق آیات متعدد قرآنی، روایات متواتر شیعه و سنی، اجماع قطعی تمام دانشمندان اسلامی بلکه تمام اندیشمندان الهی در همه ادیان به مرحله اثبات رسیده است[۱] که تبیین مفصل آنها مناسبتی با موضوع بحث فعلی ندارد.

ثانیا اساسا وجود «امر تقلبی» وجود «اصل» را تثبیت نموده و دلیل روشنی بر حقیقی بودن آن است نه اینکه وجود اصل را خدشه دار نماید. برای مثال بین مردم کما بیش اسکناس تقلبی ۱۰۰۰ تومانی و یا ۲۰۰۰ تومانی وجود دارد زیرا این دو اسکناس، اصل واقعی در بین مردم دارند اما هرگز اسکناس تقلبی ۷۰۰۰ تومانی و یا ۲۵۰۰ تومانی ملاحظه نمی شود! و اگر روزی نیز به تقلب وارد بازار شود اقبالی به آن نشده به سرعت از میدان بیرون می شود زیرا چنین اسکناس هائی اساسا «اصلی» در بازار ندارند.

در مساله مهدویت نیز امر همینگونه است یعنی آنقدر «اصل ظهور منجی» در جوامع اسلامی مسلم بوده و آنقدر فطرت پاک مردم به انتظار این وعده آسمانی نشسته بوده است که شیادانی از آن سوء استفاده نموده و خود را همان «منجی موعود» معرفی کرده اند. بنابراین کثرت این جماعت دلیل روشنی بر تثبیت و استحکام اعتقاد به مهدویت است.

[۱] در همین سایت در ضمن مباحث «سر درس مهدویت» این امور به تفصیل تبیین شده اند.

99
1
  ف م گ , famn555
  شنبه 26 اسفند ، 15:40
  آقا بیا یاری بده این اشک ها را
  ادامه
  آخرین مطالب منجی دوازدهم
  ۶. مدعیان مهدویت امیرالمومنین علیه السلام 1 ۵. انگیزه مدعیان دروغین مهدویت ۴. اهمیت بحث از مدعیان مهدویت 3 ۳. اهمیت بحث از مدعیان مهدویت 3 ۲. اهمیت بحث از مدعیان مهدویت ۱ ۱. تعریف مدعیان دروغین نرم افزار اندرویدی «منــجی دوازدهــم» حکمت اشعار علامه میرجهانی با موضوع امام زمان(عجل الله) علامه میرجهانی تشرف یافته محضر امام زمان(عجل الله) تشکیل حکومت در عصر غیبت و استمرار احکام الهی خورشید پشت ابر در حال حاضر آیا نشانه هایی مبنی بر اینکه ظهور نزدیک است، وجود دارد؟ امام زمان (عج) از کجا ظهور می کنند؟ چرا دعای سلامتی امام زمان میخوانیم؟ بدون متن بدون متن بدون متن امیرالمؤمنین علی(علیه السلام) از ویژگى هاى انسان... مقاومت در برابر تحقیر و تمسخر دیگران سنخیت با امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) سفارش امام زمان(عج) به خواندن دعای افتتاح در ماه رمضان *✿* از خدا چی بخوایم؟؟؟!!! *✿* *✿* دلت قــــرص باشه!!! *✿* آیا میتوان به امام زمان (عج)امیرالمؤمنین گفت؟ مهدویت در زیارت جامعه کبیره به نَفـــس خُـــود بیــش از اندازه آزادے نَدهیـــم! آن راههای ورد شیطان را به قلب انسانها و گامهای شیطان... در قرآن سوره مبارکه فرقان ایه 30 خداوند میفرماید:... در این ماه که مهمان خدا هستیم، درهای دوزخ بسته و...