معصومه ابتکار , m.ebtekar

معصومه ابتکار

معصومه ابتکار , m.ebtekar

معصومه ابتکار

36,924نــــفــــــر
عضو شده اند
36,924نفر عضو شده اند
96/04/24 11:27

اصلاح الگوی مصرف در بخش کشاورزی امری ضروری است

معصومه ابتکار
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: استمرار توجه به محیط زیست و مساله آب از اولویت های دولت دوازدهم خواهد بود.
معصومه ابتکار سه شنبه شب در شورای اداری چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه توجه زیادی در این دولت به محیط زیست شده است، اظهار کرد: هنوز تا رسیدن به شاخص های مطلوب زیست محیطی فاصله داریم.
وی گفت: برای رسیدن به نقطه و نتیجه مطلوب در حوزه محیط زیست همه دستگاه ها، نهادها و مردم تکلیف و مسئولیت دارند و باید مسئولیت ها را در چهارچوب قانونی انجام دهند.
ابتکار اظهار کرد: با توجه به وضعیت آب و هوایی، اقلیمی، جمعیتی و مشکلات اقتصادی و اشتغال که در استان ها و کشور وجود دارد، باید برای رسیدن به توسعه پایدار از مزیت ها و ظرفیت های هر استان بخوبی استفاده کرد.
وی به ظرفیت ها و مزیت های طبیعی و بکر چهارمحال وبختیاری اشاره کرد و گفت: اگرچه در این استان با انجام برخی فعالیت ها و طرح های غیرکارشناسی از جمله، برداشت های آب آسیب فراوانی به طبیعت و سفره های زیر زمینی وارد شده است، اما با برنامه ریزی درست می توان توسعه پایدار و نگرش مدیریت زیست بومی جامعه را برای کل استان شروع کرد.
وی با تاکید بر اجرای طرح آمایش سرزمین در سطح کشور افزود: هم اینک 50 درصد طرح آمایش سرزمین در استان چهارمحال و بختیاری انجام شده و باید این طرح نیز در کلان در دستور کار قرار گیرد.
معاون رئیس جمهوری گفت: هم اینک طرح آمایش سرزمین بر اساس نگاه سلیقه ای تصمیم گیری می شود.
ابتکار اظهار کرد: در دولت یازدهم به بحث ارزیابی زیست محیطی توحه خاصی شده است، به گونه ای که در این دولت به اجرای هیچ پروژه‌ ای تاییدیه داده نشد، مگر اینکه ارزیابی زیست محیطی داشته باشد.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در دولت های گذشته بدون توجه به ارزیابی های زیست محیطی 167 پروژه در سطح ملی بدون رعایت الزامات و ارزیابی‌های زیست محیطی آغاز شده که بیشتر این پروژه ها بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اما در برخی از این پروژه ‌ها مسیر عوض شد و برخی نیز متوقف شد.
وی با بیان اینکه 200 تالاب ارزشمند در سطح کشور وجود دارد، افزود: در دولت یازدهم ارزش گذاری اقتصادی و تنوع زیستی 14 تالاب مطالعه و انجام شده است.
به گفته وی، در این ارزش گذاری، ارزش این 14 تالاب 12 درصد کل «جی دی پی» کشور است، به گونه ای که هر هکتار تالاب 20 برابر یک زمین کشاورزی ارزش اقتصادی دارد.
وی با بیان اینکه زنگ بیدار باش مسائل زیست محیطی در دریاچه ارومیه به صدا درآمد، افزود: اگر دریاچه خشک می شد 14 میلیون نفر از زندگی ساقط می شدند که این امر نشاندهنده توسعه ناپایدار بخش کشاورزی بدون توجه به منابع آب است.
وی با تاکید اینکه باید ملاحظات زیست محیطی را در برنامه های توسعه ای دخالت دهیم، افزود: در برنامه ششم توسعه ارزیابی راهبردی، تجمعی و راهبردی مورد تاکید قرار گرفته شده است.
ابتکار اظهار کرد: در دولت دوازدهم نیز ارزیابی زیست محیطی در اجرای طرح ها و پروژه ها اجرا خواهد شد.
وی با اشاره به ظرفیت های استان چهارمحال وبختیاری گفت: اجرای طرح حفاظت و مدیریت مناطق زاگرس در یک تفاهم نامه با استاندار این استان و 5 استان زاگرس نشین دیگر امضا شد که در این تفاهم نامه با مشارکت جوامع محلی و روستاییان و دولت اجرا شد و حفاظت از مناطق و ایجاد مشاغل پایدار و اصلاح الگوی کشاورزی اجرایی شد.
وی با بیان اینکه اصلاح الگوی کشاورزی یکی از راه حل های مهم استان چهارمحال وبختیاری برای توسعه پایدار است که اگر در سطح کشور استمرار داشته باشد علاوه بر اصلاح الگوی کشاورزی، در افزایش بهره وری کشاورزی و کاهش برداشت آب از سفره های زیر زمینی و روانآب ها نیز موثر است.
وی یکی از راه های توسعه استان چهارمحال وبختیاری با توجه به وضعیت گردشگری و طبیعت بکر آن را توسعه بخش گردشگری و سرمایه گذاری بخش خصوصی عنوان کرد و گفت: برای توسعه بخش گردشگری در چارچوب قانونی و طبق ضوابط، مجوز فعالیت صادر می شود.
وی با اشاره به تصویب و اجرایی شدن طرح قرق اختصاصی با تصویب در شورای عالی محیط زیست با همکاری جهاد کشاورزی و سازمان جنگل ها و مراتع افزود: این طرح با سرمایه گذاری بخش خصوصی و با همکاری منابع طبیعی در مناطق آزاد برای حفاظت از تنوع زیستی و حیات وحش منطقه اجرا می شود.
به گزارش ایرنا، معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست برای شرکت در مانور منطقه ای مقابله با آتش سوزی و دومین کنفرانس ملی هیدرولوژی آب ایران به شهرکرد سفر کرده است.
99
15
7
2
سید اکبر قائمی , akbar_gaemi
چهارشنبه 3 مرداد ، 12:39
خانم ابتکار یه فکری هم به معیشت محیط بانان میکردید بهتر بود هر چی افزایش حکم است محیط بان شامل نمیشود البته در استانی شامل میشود در استانی نمیشود مگر ما چند تا قانون اساسی داریم فکر کنید لطفا
ادامه
محمدحسن اسایش , mha3131
دوشنبه 13 آذر ، 20:16
توفیق یادتان.خدا نگهدارتان.اسایش محمدحسن.


http://moh3131.loxblog.com
ادامه
محمدحسن اسایش , mha3131
دوشنبه 13 آذر ، 20:14
سلام.به تیم جدید کلوب.کان.ازدرگاه خداوند متعال آرزوی توفیق روز افزون برای همه دست اندرکاران برای بقای کلوب.کام را مسالمت دارم .امید است مورد باشید و توفیق رفیق راهتان گردد.انشاءالله.اسایش
ادامه
لیلا زارع پور , lilizare
پنجشنبه 25 آبان ، 01:16
با عرض سلام و ادب
بنظرم وجود یه فرد كه فیزیولوژی رو می دونه می تونه مؤثر باشه
خانم دكتر علاقمند به همكاری با شما در محیط زیست هستم
با احترام
ادامه
حامد الوند , parazet110
پنجشنبه 29 تیر ، 00:01
خانم ابتکار قبول دارین کلا بی خاصیت هستین بودن یا نبودن شما اصلا فرقی نداره.بازم موفق باشین
ادامه
مهدی روح افزا , roohnavaz
سه شنبه 27 تیر ، 12:27
سرکار خانم دکتر ابتکار ، برای اصلاح الگوی مصرف کشاورزی ، بایستی ساختار فعلی کشاورزی تغییر یافته و اصلاح گردد و با این ساختار فعلی نمی توان الگوی مصرف را اصلاح نمود
ادامه
غمزه اریانا , monna
شنبه 24 تیر ، 11:29
یه سری هم به این دریاچه مثلا احیا شده ارومیه بزن البته اگه جرات داری و روت میشه
ادامه
آخرین مطالب معصومه ابتکار
خلاصه آنچه در تودیع و معارفه سازمان حفاظت محیط زیست گفتم: برنامه کاهش خطرپذیری فروریزش زمین در شهر تهران تصویب شد اصلاح الگوی مصرف در بخش کشاورزی امری ضروری است نشست خبری اولین کنفرانس سازمان ملل برای راه حل های مقابله با گرد و غبار شرایط خطرناک هورالعظیم به دلیل سدسازی‌های بی‌‌رویه ترکیه/وزارت امور خارجه برای نجات تالاب باید ورود کند معصومه ابتکار: تصمیم ترامپ برای خروج از توافق‌نامه... ابتکار در مراسم دوازدهمین دوره جایزه ملی: استقبال بخش خصوصی از سیاست درهای باز سازمان حفاظت محیط زیست فاصله با طبیعت را کم کنیم/ لک لک سفید ایرانی نماد جدید ام اس تنوع زیستی از مولفه های مهم فرهنگ، اشتغال و زندگی مردم است روز جهانی تنوع زیستی دوباره ایران؛ برای ایران ... دستاوردهای محیط زیستی دولت تدبیر و امید 6 دستاوردهای محیط زیستی دولت تدبیر و امید 5 دستاوردهای محیط زیستی دولت تدبیر و امید 4 آقای روحانی به دنبال کسب رأی از شکاف های جامعه نبود. مشارکت در انتخابات دریاچه ارومیه متن نامه مشترک ظریف و ابتکار به دبیرکل سازمان ملل چه بود؟ مراسم کاشت درخت دوستی با حضور هنرمندان وزیر نیرو اعلام کرد که احداث 50 سد از دستور کار خارج‌ شده است. پاسخ رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به پرسش‌های «شرق»/ مجادله با ابتكار مقابله با گرد وغبار مستند برنامه 360 درجه در مورد احیای تالاب هورالعظیم اقدامات مشترک وزارت آموزش و پرورش و سازمان حفاظت محیط زیست مراسم جایگزینی 40 هزار دستگاه تاکسی فرسوده عملکرد دولت یازدهم برای هوای پاک گشایش های محیط زیستی برجام؛ از تقویت جایگاه بین المللی ایران تا انتقال فناوری دغدغه های محیط زیستی آیت الله هاشمی رفسنجانی انالله و اناالیه راجعون دستور معصومه ابتکار برای استخدام سرباز فداکار مریوانی در سازمان حفاظت محیط زیست آدم ها و اثراتی که به جا می گذارند