نرم افزار اندروید کلوب
تالار ندای شیعه ؛ منتظران حضرت مهدی (عج) , lilhagh110lil

تالار ندای شیعه ؛ منتظران حضرت مهدی (عج)

تالار ندای شیعه ؛ منتظران حضرت مهدی (عج) , lilhagh110lil

تالار ندای شیعه ؛ منتظران حضرت مهدی (عج)

1,739نــــفــــــر
عضو شده اند
1,739نفر عضو شده اند
96/03/1 18:02

پاسخ به یکی از چالشی ترین مباحث اهلسنت چگونه عده...

تالار ندای شیعه ؛ منتظران حضرت مهدی (عج)

پاسخ به یکی از چالشی ترین مباحث اهلسنت چگونه عده ای از علماء و ائمه مذاهب اهل سنت چندین سال بعد از وفات پدرانشان به دنیا آمده اند؟پاسخ علمای اهلسنت را در این مورد ببینیممحمد عمر سربازی از علمای بزرگ بلوچستان در پاسخ به این مطلب چنین میگوید:شهدا در قالب مثالی به دنیای ما هم می آیند

نزد محققان این امر ثابت است که گاهی شهیدانی در قالب مثالی خود به دنیای ما هم قدم میگذارند و این پدیده نمونه های متعددی برای خود دارد.
مثلاً چنان که علامه ابن قیم در «کتاب الروح» نوشته است وقتی حضرت عمر بن عبدالعزیز خلیفه ی عادل و پارسای اموی وفات یافت، ارواح بیشماری از شهدای صحابه و دیگران در مراسم نماز و تشییع جنازه ی او حاضر شدند. بعضی در میان جمع کسانی را دیدند که مدتها قبل شهید شده بودند و برای همین تأکیداً از دیگران پرسیدند که مگر فلانی در فلان وقت به شهادت نرسیده است؟! یا چنان که درباره ی یکی از شهدای نبرد و بالاکوت» نقل شده است، روح او به مکرراً به دنیا وارد می شد. جریان از این قرار بود: وقتی امام شهید سید احمد با همراهان پاکباز خود در بالاکوت پاکستان در آخرین رویارویی خود با نیروهای هندو و انگلیسی، به دست آنان به شهادت رسیدندروح یکی از شهدا شب ها همیشه برای لحظاتی به خانه اش میآمد تا زن باوفایش را که حامی او در تصمیم جهادش بود، تسلی و دلگرمی دهد. این رفت و آمدهای روح شهید ادامه داشت تا این که زنان همسایه متوجه حضور بیگانه ای در خانه ی بیوه ی شهید شدند و سوء ظن ها نسبت به آن زن شروع شدزن شهید این موضوع را که برایش ناگوار بود به اطلاع شوهر شهیدش رساند. او زنش را به صبر و تحمل تشویق نمود و تذکر داد که اگر حقیقت را به آنان بگوید، این ارتباط ها قطع خواهد شدزن که هرگز نمی خواست از این نعمت کم نظیر محروم گردد در مقابل اشارات و متلک های زنان همسایه دندان روی جگر می گذاشت. اما این صبر ادامه نیافت. چون زنان کار را به جایی رساندند که حیثیت و عفت و آبروی او را در نزد مردم لطمه دار می کرد و به این دلیل ناچار شد حقیقت را برای آنان برملا سازد. چون شب شد دیگر روح شهید به آن خانه تردّد نکرد.این موضوع دهان به دهان گشت و به علما رسید. آنان برای مردم توضیح دادند که از این قبیل تصرفات و اجازه ها برای روح شهدا وجود دارد و ناممکن نیست.تبیین الفرقان محمد عمر سربازی جلد 3 صفحه 514.
نتیجه بحث اینکه:شیعیان حق ندارند اشکال بگیرند که چگونه می شود که بسیاری از علمای اهل سنت و بعضی از ائمه مذاهب اهل سنت چندین سال بعد از وفات پدرشان به دنیا آمده اند در حالی که زمان بارداری برای یک زن 9 ماه بیشتر نیست، چرا که طبق سخن و اعتراف علمای اهلسنت شهدا با زنان خود در این دنیا هم ارتباط برقرار کرده و هر شب نزد همسران خود برمیگردند.
اما سوال ما از وهابیون:شما که مدعی هستید ارتباط شهدا بعد از شهادت با این دنیا قطع میشود، پاسخ تان به این اعتراف علمای اهلسنت چیست؟و اگر قبول ندارید که طبق سخن و عقیده اهل سنت نه تنها شهداء ارتباط شان با این دنیا قطع نشده بلکه این توانایی را هم دارند که هر شب نزد همسر خود رفت و آمد هم داشته باشند، پاسخ تان در قبال به دنیا آمدن بزرگان اهل سنت بعد از چند سال از وفات پدر چیست؟یا باید بگوییم طبق عقیده اهل سنت شهداء اهل سنت زنده اند.یا باید بگوییم طبق عقیده وهابیت ....
99