نرم افزار اندروید کلوب
خبرنگار , khabarnegaar

خبرنگار

خبرنگار , khabarnegaar

خبرنگار

466نــــفــــــر
عضو شده اند
466نفر عضو شده اند
94/08/30 17:07

امنیت تلگرام تان را بالا ببرید

خبرنگار
ازجاسوسی در تلگرام جلوگیری کنید +آموزش
با ما همراه باشید تا به شما بگوییم چطور می توانید از جاسوسی اپلیکیشن‌های پیام رسانتان جلوگیری کنید.
باشگاه خبرنگاران: به تازگی روش‌هایی برای دسترسی به اپلیکیشن‌های پیام‌رسان در حال رواج یافتن است که شخص مقابل را قادر به خواندن تمام پیام‌های شما در این اپلیکیشن‌ها خواهد کرد.
از جاسوسی تمامی اپلیکیشن های پیام رسانتان جلوگیری کنید + آموزش
همانطور که گفته شد با این روش ها، امکان دسترسی به لیست چت و پیام‌های رد و بدل شده‌ی شما با دوستانتان امکان پذیر خواهد شد که روش اول مختص به تمام اپلیکیشن‌های پیام‌رسان، و روش دوم برای اپلیکیشن تلگرام قابل استفاده خواهد بود که البته جای نگرانی نیست، چرا که در هر دو روش، راه حلی برای مقابله و جلوگیری از چنین امری وجود دارد و ما نیز امروز در زومیت شما را از این موارد با خبر خواهیم کرد. هر دو روش ذکر شده، تنها در صورت غفلت خود کاربر قابل انجام است و در صورتی که با رعایت موارد زیر تمام جوانب را در نظر بگیرید، هیچ گاه دچار چنین جاسوسی‌هایی که اغلب از سوی آشنایان انجام می‌گیرد نخواهید شد.
روش اول:

از جاسوسی تمامی اپلیکیشن های پیام رسانتان جلوگیری کنید + آموزش
روش اول که به نوعی برای تمام اپلیکیشن‌های پیام رسان داخلی و خارجی قابل استفاده است، لاگین شدن به اکانت شما از طریق گوشی‌های دیگر یا نسخه‌ی کامپیوتری برنامه‌های پیام رسان است. برای مثال اگر شخصی برنامه‌ی وایبر یا… را نصب کند و شماره‌ی شما را در آن وارد کند، یک کد تایید به خط شما ارسال خواهد شد که اگر فرد مقابل به هر طریق به این کد دسترسی پیدا کند، می‌تواند از طریق گوشی خود به طور کامل به اکانت شما دسترسی داشته باشد و علاوه بر آنکه لیست پیام‌های رد و بدل شده‌ی شما را مشاهده خواهد کرد، امکاناتی همچون ارسال پیام و مشاهده‌ی لیست دوستان نیز در دسترس وی قرار خواهد گرفت. برای مثال زمانی که گوشی خود را برای تعمیر به یک مغازه‌ی موبایل فروشی تحویل می‌دهید، یا زمانی که شخصی قصد ارسال برنامه یا عکس به شما را دارد و شما به همین منظور گوشی خود را به وی می‌دهید، موقعیت‌های بسیار ایده‌آلی برای چنین افرادی خواهد بود که در همان زمان، شماره‌ی شما را در گوشی خود وارد کرده و به محض دریافت کد ارسالی، آن را از گوشی شما خذف کنند و به همین ترتیب بدون آنکه متوجه این موضوع شوید، اکانت شما در گوشی دیگری نیز فعال شده و به راحتی امکان دسترسی آن شخص به اطلاعات شما ممکن خواهد شد. همچنین کاربرانی که اطلاعات چندانی نیز از گوشی‌های هوشمند ندارند گاهی پیامک ها، یا پیام‌هایی حاوی کد دریافت می‌کنند که به دلیل عدم اطلاع کافی، از شخصی دیگر درباره‌ی آن سوال می‌کنند و با این کار حریم شخصی خود را از بین می‌برند.
99