نرم افزار اندروید کلوب جستجوی مطالب
ایران , iranhamishejavidan

ایران

ایران , iranhamishejavidan

ایران

13,795نــــفــــــر
عضو شده اند
13,795نفر عضو شده اند
98/08/25 20:26

مردم یا مسئولین - کدام یک بی بصیرت اند ؟

ایران
برای اولین بار بود که می دیدم منطقه ما ( حصارک ) که عموما منطقه ای کارگر نشین است و همیشه از حاشیه های درگیری های سیاسی این چند ساله از تیر 78 بگیر تا خرداد 88 و حتی دی ماه 96 به دور بوده میشود کانون درگیری و تظاهرات و آشوب و گاز اشک آور و آنچه احتمالا خودتان هم در این چند ساعت پس از اعلام گرانی قیمت بنزین در محله خودتان دیده اید . با تمام نگاه امنیتی ای که به مسائل دارم و شرایط را برای این نوع اعتراضات به خصوص وقتی درست بیخ گوشمان در عراق هم فتنه ها برپاست ابدا مساعد نمی بینم آن هم وقتی دم گرفتن و دست افشانی رسانه های معاندی چون ایران اینترنشنال متعلق به بن سلمان و سیمای ازادی متعلق به مجاهدین ( منافقین ) خلق و یا بی بی سی و منوتو وصدای آمریکا را که هرکدام سر در آخور دشمنی قسم خورده دارند را از ابتدای اشوبها رصد کرده ام ، باز هم نمی توانم این را بر گردن بی بصیرتی مردم بیندازم . آنها به درستی می دانند 3 برابر شدن قیمت بنزین یعنی انفجار قیمتهای کالاهای ضروری شان چون هزینه حمل و نقل و به تبع آن قیمت اقلام و کالاهای ضروری زندگی . توجه داشته باشید شوک قیمتی همین چند وقت پیش حاصل از جهش قیمت ارزی و ریزش شدید قدرت پول ملی واقعا فشار شدیدی را به اقشار کم در آمد جامعه وارد کرد و مردم واقعا در خود توانایی حضم فشار جدید را نمی بینند و با این گرانی عملا چشم انداز مشخصی برای ادامه روند چرخیدن چرخ معیشت خود ندارند . اینها و صدالبته اخباری که هر روزه از دزدی و کلاه برداری و پدر سوخته بازی و رانت خواری و ویژه خواری و اختلاس و ارتشاء مسئولین بلندمرتبه جامعه می شنوند و می بینند جملگی باعث می شود اعتمادی به این مسئولین نداشته باشند و این برنامه را هم در ادامه همان روندی ببینند که انگار می خواهد مشکلاتی که فساد مسئولین برای خزانه مملکت ایجاد کرده از جیب مردم حل کنند . حال سوال اینجاست استمزاج از مردمی که چنین حال و روزی دارند کار سختی بود که سران سه قوه بنشینند و ورای مسائل حقوقی ان که جای بحثش اینجا نیست ، بدون ارزیابی این مسائل که مطرح شد ، ببرند وبدوزند که در شب تولد رحمت اللعالمین قیمت بنزین را 3 برابر کنند ؟ اصلا رئیس قوه مقننه کشور چکاره است که بدون رای گیری از کلیه نمایندگان ملت برود و در این جلسه اعلام رای کند که قیمت بنزین بالا برود ؟
مگر ترامپ با وقاحت تمام ، هدفش ار تحریمها را به اشوب کشاندن ایران و ریختن مردم به خیابانها نمی گوید ؟ این اعلام نامناسب و به این شدت از جهش قیمتی نتیجه ای جز آشوب برایش میشد تصور کرد که حضرات مسئول چنین کردند ؟ خداقوت به دور اندیشی تان !
آخر مردم را چه فرض کرده اید که می گویید که کلیه در آمدهای حاصل از آن به دست خوده مردم می رسد ؟ گیریم نفری 50 هزار تومن کمتر یا بیشتر دست مردم دادید این کجا جبران چند برابر شدن قیمت اجناس و قیمت حمل و نقل را می کند ؟ اصلا مگر همه این آدم ها که خودرو دارند از روی شکم سیری و برای تفریح و تفرج و حمل و نقل شخصی است که خودرو خریده اند ؟ این همه ادم که صبح تا شب یا به شکل شخصی یا در غالب تاکسی و اسنپ و تپ سی به دنبال قوتی برای زندگی شان هستند چه می شوند ؟ ایا واقعا فکر می کنید با کارهایی شعاری ای ،، چون نمی گذاریم کرایه ها بالا رود و مسبوق به سابقه فقط چند هفته و یا ماهی دوام آورده می توانید جهش قیمتها را کنترل کنید ؟ اصلا برای چه دولت محترم !! کارت سوخت را برچید و قیمت سوخت را با شیبی ملایم بالا نبرد و به تبعش در این چند سال یارانه را افزایش نداد تا امروز به صرافت جهش دیوانه وار هردو بیفتد ؟ چون قرار بود «اونچونان رونقی » به زندگی ما دهد که نیاز به یارانه نداشته باشیم ؟ حضرات صبح تا شب یک قوطی اب دستشان گرفته اند که ایهاالناس آب در ایران از بنزین گران تر است !!در حالی که این یک دروغ محض است و شما وقتی اب معدنی می خرید پول قوطی اش را پرداخت می کنید و اگر به جای اب بنزین در آن قوطی بریزید قیمت آن چند برابر می شود ولی با تشبث به همین دروغ هی در ذهن مردم کرده اید که اب از بنزین در ایران ارزان تر است .
اگر هم می خواستید جلوی قاچاق بنزین را بگیرید باز هم این قیمت نمی تواند و باید بنزین به بالای پنج هزار تومن برسد تا قاچاق آن نصرفد . انقدر اش شور شده که مراجع عالیقدری چون حضرات ایات علوی گرگانی و سبحانی که معمولا از تصمیمات حاکمیتی حمایت می کردند هم پا به میدان گذاشتند و این رویه گران شدن بنزین را محکوم کردند . اینها و بیش از اینها نشان می دهد فکری که پشت این گرانی بوده یک فکر جامع الاطراف نبوده است و مصلحت سنجی و استمزاج از جامعه در آن جایی نداشته است و اگر نگوییم به عمد و برای برانگیختن مردم بوده حداقل باید گفت با بی بصیرتی و حتی بلاهت انجام شده است که البته نتیجه هردو معمولا وقتی از مسئولین عالی رتبه سرمی زند در کف خیابان یکیست .
99
30
10
42
امیرحسین لطیفی , amirhossein.l
پنجشنبه 30 آبان ، 18:52
فوق العاده بود
پاسخ : پنجشنبه 30 آبان ، 18:58
پیشکش خدمت شما
ممنون از عنایتی که به این رسانه داشتید
ادامه
مرتضی صالحیان , mortaza.salehyan
دوشنبه 27 آبان ، 14:18
باید جلو گران شدن اجناس رو بگیرن؟ایک طرف خوب شد.دیگه تو خیابون ها دور ..دور کردن جمع میشه.و این خیلی برای کشور خوب هست.بنزین مفت نیست حدر بره.
ادامه
سحر طلوعی , lorko_2004
یکشنبه 26 آبان ، 00:36
واقعا
ادامه
تارا  , tara_fam
یکشنبه 26 آبان ، 00:24
کشور ما ی چیزیش میشه خیلی وضعیت نگران کننده اس
ادامه
 محسن  , mpapion
یکشنبه 26 آبان ، 00:18
مردم دیگه بریدن بخدا
ادامه
 محسن  , mpapion
یکشنبه 26 آبان ، 00:16
اینترنتم قطع کردن
ادامه
محمد محرابی , mohammad_mehrabi
یکشنبه 26 آبان ، 00:08
همه ززیر سر این جاسوس اننگلیسیه تا اوضاع داشت آروم میشد گفت چه کار کنم تا از عراق و لبنان جا نمومینیم ..این فتنه رو بپا کرد...خاک بر سر مجلسی که نمیتونه جلوی دولت و بگیره
ادامه
محمدعلی  آرمیون , armion
شنبه 25 آبان ، 23:29
+++
ادامه
مــــــــحمـــــــــ ــــد , m_javad_z
شنبه 25 آبان ، 22:00
کلا شده دروغ دروغ دروغ و این کاملا مشکوکه بنی صدر دوم داره عمدا کشور رو سمت اشوب میبره
ادامه
رضا تواضعی , rezatavazoie
شنبه 25 آبان ، 20:26
............
ادامه
آخرین مطالب ایران
احترام به قدرت شیطان گزیده‌ای از وصیت‌نامه شهید سپهبد قاسم سلیمانی خدایا... تا حالا به لحظه تحویل سال1475 فکر کردید!... میعادگاه یاوران عقل سرخ و دست سلیمانی روش تروریستیه تروریستهای اسراییلی توهمات اشرف غنی که ایران را به دزدی زبان متهم کرد... ویروس وحشتناک کرونا یا تلقین رسانه ای یک انفولانزا... حمله نیروهای نظامی ترکیه ای که به صورت غیر قانونی... بررسی همه گمانه زنیها در باب فاجعه سقوط هواپیمای اوکراینی المیادین گزارش داد؛ از قاچاق ناکام ٢۱ لوله حاوی مواد بیولوژیکی از آمریکا به چین تا سفر هیئت نظامی ٣۰۰ نفره آمریکایی به شهر ووهان / آیا انتشار ویروس کرونا عمدی بود؟ نقش شهید سپهبد سلیمانی در خنثی کردن کودتای امریکایی... با گریه عقده از دل من وا نمی‌شود زخم جگر به اشک،... تعادلی که برای بقا نیاز داریم طالبان دو جنگنده دیگر امریکایی را ساقط کرد مثل اینکه... در یکی از شبکه های عربی هنگامی که تحلیلگر تروریست... واقعیت "طالبان افغانستان" چیست؟ آیا می‌توانیم با طالبان افغانستان همکاری کنیم؟ امکان کشته شدن آیت الله مایک ( مایکل دی آندریا ) طراح ترور عماد مغنیه و قاسم سلیمانی طالبان یک هواپیمای امریکایی با صد سرنشین را که همگی... قهرمان یا قاتل ؟ چند نکته مغفول خبری / واقعا چه خبر است ؟ هرگز کسانی که در راه خدا کشته می شوند را مرده مپندارید بلکه انان زنده اند و نزد پروردگارشان روزی داده میشوند ،،،سوره مبارک ال عمران ایه ۱۶۹ و باز زینب است که ایستاده ......... شیر مانند شیر رجز میخواند ووبزدل ها به ترور تهدید میکنند چند روزی بود بعضی از باشگاههای ایرانی دم از وطن دوستی... ادعای جدید ترامپ تروریست : شاید سربازان تروریست آمریکایی... هنوزم باورم نمیشه دیگه این خنده های زیبای تو رو نمیبینم... این تصویر پاسپورت امریکایی خانم باران کوثری است حالا... بعد از استفاده مکرون از نام جعلی برای خلیج فارس سخنگوی... کنایه جالب نجاح به ترامپ تروریست افتخار دیگر برای سرزمین کهن ایران زمین