نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
حرم امام رضا (ع) , ImamRezaFA

حرم امام رضا (ع)

حرم امام رضا (ع) , ImamRezaFA

حرم امام رضا (ع)

9,011نــــفــــــر
عضو شده اند
9,011نفر عضو شده اند
99/08/5 12:00

#سبک_زندگی_شهدا عروسی بدون گناه ....

حرم امام رضا (ع)
#سبک_زندگی_شهدا

عروسی بدون گناه ...

خاطره ای از همسر شهید مرتضی زارع

♡من و همسرم قصد داشتیم تا آغاز زندگیمان را در شب میلاد بهترین سرور کائنات حضرت سیدالشهداء علیه السلام آغاز کنیم.

دعوتنامه را خودمان نوشتیم. آقا مرتضی با اشتیاق تمام اصرار داشت تاریخ عروسیمان شب میلاد امام حسین (ع) باشد، و روز پاسدار اشتیاقش را دوچندان می کرد.

کارت های عروسی را که توزیع می کردیم، جای برخی میهمانان را خالی دیدیم، برای اهل بیت ع دعوتنامه نوشتیم و دعوتنامه ها را به عموی آقا مرتضی که راهی کربلا بودند دادیم تا در حرم این بزرگواران بیندازند و برای حضرت مهدی (عج) هم نامه ای مخصوص نوشتیم.

از چهارده معصوم عاجزانه درخواست کردیم که در عروسی ما شرکت کنند و برای این که دعوت ما را قبول کنند دعای توسل خواندیم.

برگه هایی را که در آن احادیث و جملات بزرگان نوشته بودیم، بین مهمان ها توزیع کردیم و جالب آن که عده ای به ما گفتند آن جملات، راه زندگیمان را عوض کرد!
برای ما خیلی جالب بود که تاثیر یک کلام معصوم در مکانی به نام تالار عروسی، شاید تاثیرگذارتر باشد تا روی منبر…

در راه آرایشگاه به تالار، زندگیمان را با شنیدن کلام وحی آغاز کردیم. یادم می آید چون نزدیک اذان مغرب بود، آقا مرتضی آن قدر با سرعت رانندگی می کرد که فیلمبردار به او تذکر داد. در ماشین به من می گفت: نماز اول وقت مهم تر است تا فیلمبرداری! و وقتی وارد تالار شدیم آقا مرتضی به مهمانان گفت:
«برای تعجیل در فرج حضرت صلوات بفرستید.»

حدود دویست غذای اضافه، تاوان عروسی مذهبی گرفتنمان بود

عده ای نیامدند و اظهار کردند چگونگی عروسی شما قابل پیش بینی است! صبح فردای عروسی آقا مرتضی غذاهای باقیمانده را بسته بندی کرد و به خیریه داد، همان شد خیر و برکت در زندگیمان…

به قلم سجاد دهرویه
:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-
#به سبک شهدا
99
22
4
9
یا ثامن الحجج , ziyarat8
دوشنبه 5 آبان ، 18:06
خوشبحالتون شهدا
ادامه
یاد  حرم  , yadeharam
دوشنبه 5 آبان ، 15:56
+
ادامه
امین ا , 13911392
دوشنبه 5 آبان ، 14:47
روحش شاد
ادامه
پنجره فولاد , panjerehfoolad
دوشنبه 5 آبان ، 12:01
همان شد خیر و برکت در زندگیمان…
روحشان شاد یادشون گرامی
اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم
ادامه
آخرین مطالب حرم امام رضا (ع)
اَللّـهُمَّ صَلِّ عَلى عَلِیِّ بْنِ مُوسَى الرِّضا... می توان زیبا زیست … نه چنان سخت که از عاطفه دلگیر... امیرالمؤمنین علیه السلام: یَسیرُ الهَوى یُفسِدُ العَقلَ... Thank you dear God for the energy that feeds my soul,... شهید فخری زاده شهید محسن فخری‌زاده، دانشمند برجسته... عاقـل کجاستــ ؟... امام على علیه السلام: هر كه عقل خود را كامل داند،... #یادخدا There’s no place too dark for God’s light... اَللّـهُمَّ صَلِّ عَلى عَلِیِّ بْنِ مُوسَى الرِّضا... بگو با خستگان ، صبح سعادت سر زد از خاور مشام جان... خداوندا رسان از ما سلامش به گوش ما رسان یا رب کلامش... کسی که بهشت را بر زمین نیافته است آن را در آسمان... یادخدا ای تنها پناهگاهی که امنیتت هیچگاه بهم نمیریزد... چون فرش، آسمانِ دلم زیر پای توست أَیْنَ الْمُرْتَجَى... اگر روزی مهمانِ آغوشِ گرم و فضایِ روح نوازِ ضریحش... اَللّـهُمَّ صَلِّ عَلى عَلِیِّ بْنِ مُوسَى الرِّضا... خورشید جایش را به ماه میدهد روز به شب آفتاب به مهتاب... از انجماد زمین می‌رهانی ام بانو به سمت آینه‌ها می‌کشانی... روی قبرم بنویسید که خواهر بودم سال‌ها منتظر روی برادر... حضرت معصومه علیها‌ السلام کوثری در کویر بود که خط... کبوتر حرمت شد دل زمین گیرم امشب او دیده از جهان بر... چه زیباست زندگی کردن با امید نه امید بخود؛ که غرور... #یادخدا خدای مهربانم تا زمانی که نفس آخرم را بکشم... #چهارشنبه زهرایی شهید مطهری در مورد انواع پوشش می... دل من گم شده گر پیدا شد بسپارید امانات رضا واگر ازتپش... #چهارشنبه امام رضایی اَللّـهُمَّ صَلِّ عَلى عَلِیِّ... ‌‌ ☆ پیام رهبرانقلاب به‌مناسبت سالروز تشکیل بسیج... ● حجت الاسلام رحمت الله معظمی 1- نقطه مقابل حجاب،بی... امام حسن عسکر علیه السلام: "ما اقبح بالمؤمن أن تکون... "یا ملجئی عند اضطراری" تنه‌ی درختی پناه پرنده‌ای...