نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
حرم امام رضا (ع) , ImamRezaFA

حرم امام رضا (ع)

حرم امام رضا (ع) , ImamRezaFA

حرم امام رضا (ع)

9,011نــــفــــــر
عضو شده اند
9,011نفر عضو شده اند
99/08/1 12:50

#گلواژه وحی در قرآن مسأله ی خرید و فروش و سود و زیان...

حرم امام رضا (ع)
#گلواژه وحی

در قرآن مسأله ی خرید و فروش و سود و زیان سرمایه عمر، بارها تکرار شده است. قرآن، دنیا را بازار می داند و مردم را فروشنده و عقاید و اعمال انسان را در طول عمر، کالای این بازار. در این بازار، فروش اجباری است ولی انتخاب مشتری با انسان است. یعنی ما نمی توانیم آنچه را داریم، از قدرت و عمل و عقیده رها بگذاریم، ولی می توانیم مسیر عقاید و کردار را سودبخش یا زیان آور قرار دهیم.
در قرآن از عدّه ای ستایش شده که جان خود را با خدا معامله می کنند و در عوض بهشت و رضوان می گیرند، و از عدّه ای انتقاد شده که بخاطر انحراف و انتخاب سوء یا سودی نمی برند؛ «فما ربحت تجارتهم»[بقره:۱۶] و یا دچار خسارت می شوند؛ «انّ الانسان لفی خُسر» و در بعضی از آیات همچون آیه ی فوق، کسانی که ایمان خود را با کفر معامله می کنند، تحقیر می شوند و در مقابل به مؤمنان دلداری داده می شود که ارتداد آنها، به خدا و راه خدا هیچ ضرری نمی زند.
اما نکاتی در خصوص آیه شریفه:
- سرمایه اصلی انسان، ایمان ویا زمینه های فطری ایمان است. «اشتروا الکفر بالایمان»
- در یک انقلاب عقیدتی و فرهنگی، از ریزش های جزئی نگران مباشید. «اشتروا الکفر... لن یضرّوا اللَّه»
99
25
3
12
یا ثامن الحجج , ziyarat8
پنجشنبه 1 آبان ، 20:29
+++
ادامه
پنجره فولاد , panjerehfoolad
پنجشنبه 1 آبان ، 15:47
✔✔✔
ادامه
یاد  حرم  , yadeharam
پنجشنبه 1 آبان ، 14:08
+
ادامه
آخرین مطالب حرم امام رضا (ع)
سلام وعرض ادب واحترام دوستان عزیز وبزرگوار رسانه... سلامتی اون دخترا که وقتی دو تا لات میبینن عوض لبخند... اَللّـهُمَّ صَلِّ عَلى عَلِیِّ بْنِ مُوسَى الرِّضا... قال مولانا ابی الحسن الرضا علیه السلام: فَإِنَّ النَّاسَ... ” تا “خدا” هست هیچ لحظه‌ای آنقدر سخت نمی‌شود که نشود... #یادخدا زخمهای دلت را فقط به خدا بسپار خودش بهترین... #زیارت_نیابتی سلام وعرض ادب واحترام خدمت دوستان وهمراهان... بدون متن انْ أَحْسَنْتُمْ أَحْسَنْتُمْ لِأَنْفُسِکُمْ وَ إِنْ... اَللّـهُمَّ صَلِّ عَلى عَلِیِّ بْنِ مُوسَى الرِّضا... یا امام رضا(ع) دست ما نیست اگر دست به دامان توییم... یادخدا اندیشه ها باید همیشه به سوی آینده پیش رود... کبوتر امام رضا ، ای کاش کبوتر حریمت باشم یا هم نفس... مگذار مرا دراین هیاهو، آقا/ تنها و غریب و سربه زانو... #گلواژه وحی ففِرُّوا إِلَی اللَّهِ إِنِّی لَکُمْ... God, thanks for giving me wisdom and bliss, I know... اَللّـهُمَّ صَلِّ عَلى عَلِیِّ بْنِ مُوسَى الرِّضا... می توان زیبا زیست … نه چنان سخت که از عاطفه دلگیر... امیرالمؤمنین علیه السلام: یَسیرُ الهَوى یُفسِدُ العَقلَ... Thank you dear God for the energy that feeds my soul,... شهید فخری زاده شهید محسن فخری‌زاده، دانشمند برجسته... عاقـل کجاستــ ؟... امام على علیه السلام: هر كه عقل خود را كامل داند،... #یادخدا There’s no place too dark for God’s light... اَللّـهُمَّ صَلِّ عَلى عَلِیِّ بْنِ مُوسَى الرِّضا... بگو با خستگان ، صبح سعادت سر زد از خاور مشام جان... خداوندا رسان از ما سلامش به گوش ما رسان یا رب کلامش... کسی که بهشت را بر زمین نیافته است آن را در آسمان... یادخدا ای تنها پناهگاهی که امنیتت هیچگاه بهم نمیریزد... چون فرش، آسمانِ دلم زیر پای توست أَیْنَ الْمُرْتَجَى...