نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
حرم امام رضا (ع) , ImamRezaFA

حرم امام رضا (ع)

حرم امام رضا (ع) , ImamRezaFA

حرم امام رضا (ع)

8,954نــــفــــــر
عضو شده اند
8,954نفر عضو شده اند
99/05/14 21:00

♡دعای امام هادی علیه السلام شخصی شیعی مذهب به نام...

حرم امام رضا (ع)
♡دعای امام هادی علیه السلام

شخصی شیعی مذهب به نام عبدالرحمن در زمان امام هادی علیه السلام در اصفهان ساکن بود. از او پرسیدند: چرا به امامت حضرت علی النقی علیه السلام معتقد شدی؟ گفت: چیزی دیدم که موجب این اعتقاد من شد.
من مردی فقیر بودم و زبان و جرات داشتم. یک سال اهل اصفهان مرا از شهر بیرون کردند. من با جمعی دیگر برای شکایت به دربار متوکل رفتیم. وقتی در دربار بودیم، دستوری از سوی او صادر شد که علی بن محمد الرضا علیه السلام احضار شود.
به یکی از حاضران گفتم این مرد کیست که دستور احضارش داده شده ؟ گفت: او مردی علوی است که رافضیان معتقد به امامتش هستند. سپس گفت: چنین می دانم که متوکل او را برای کشتن احضار می کند. گفتم از این جا نمی روم تا ببینم او چگونه مردی است.
سپس او سوار بر اسب آمد و مردم از سمت راست و چپ در دو صف ایستاده و به او نگاه می کردند. هنگامی که او را دیدم، محبتش در دلم افتاد. در دل او را دعا می کردم که خداوند، شرّمتوکل را از او بردارد. او از میان مردم پیش می آمد و به کاکل اسبش نگاه می کرد. نه به چپ نظر می افکند نه به راست. و من در دل دعایم را تکرار می کردم.
هنگامی که به کنارم رسید، صورتش را به سویم گردانید. سپس فرمود : \” خداوند دعایت را مستجاب کند و عمرت را طولانی نماید و مال و فرزندت را زیاد سازد . \”
از هیبت او به خود لرزیدم و در میان رفقایم افتادم. پرسیدند: چه شد؟ گفتم: خیر است. و به هیچ مخلوقی نگفتم. پس از این ماجرا به اصفهان بر گشتم.
خداوند به برکت دعای حضرت هادی علیه السلام، راههایی از مال بر من گشود، بطوری که امروز غیر از مالی که خارج از خانه دارم، هزار هزار درهم ثروت هم در خانه دارم، ده فرزند دارم و هفتاد و چند سال ا زعمرم می گذرد. من به امامت این شخص قائم، چرا که از آنچه در دلم بود دانست و خداوند دعایش را درباره ام مستجاب کرد . (1)
امام هادی علیه السلام زمانی دعای این مرد را پاداش داد که او، از اهل ایمان نبود. پس چگونه درباره حضرت مهدی علیه السلام می پنداریم که اگر برایش دعا کنیم، او با دعای خیر در حق ما، پاداش ما را نمی دهد؟ چگونه می اندیشیم درباره او، که بزرگ و بزرگ زاده است. (2) و صد البته برای اهل ایمان دعا می کند، هر چند که خودشان از این لطف و احسان غافل باشند. تا چه رسد به پاسخ آنان که در حقش همواره دست به دعا دارند .

سائلی آمده در می کوبد جای پایت به مژه می روبَد
کی سرِخوانِ عطایش خوانی؟ بر سرِسفره خود بنشانی؟
سفره رحمت و احسانت تو کریمی و منم مهمانت
منابع
1 – ( مکیال المکارم ، ج1 ، ص386)
2 – (زیارت حضرت ولی عصر علیه السلام )

99
33
5
13
یا ثامن الحجج , ziyarat8
چهارشنبه 15 مرداد ، 14:53
+
ادامه
معمایی 2018 , rose121
سه شنبه 14 مرداد ، 23:46
یعنی واسه کاسبی و مال دنیا امام زمان رو دعا کنیم
ادامه
پنجره فولاد , panjerehfoolad
سه شنبه 14 مرداد ، 23:01
****
ادامه
بنت الهدی  , hoda.mah
سه شنبه 14 مرداد ، 21:15
چقدر زیبااا
ادامه
باران نور , barannor
سه شنبه 14 مرداد ، 21:01
السلام علیک ایهالهادی النقی ...
عیدتون مبارک
ادامه
آخرین مطالب حرم امام رضا (ع)
#دخترک_روز_به_روز_شیرین_تر_می_شود.... یاحبیب الباکین نو سروده ای به آستان حضرت رقیه خاتون... "پاداش تشنه کامی و اجر گرسنگی گل بوسه ای است کز لب... دل شکسته ام درون سینه داد میزند خدا قبول کن مرا به... میشه شاهی کنی منو راهی کنی چی میشه به منم یه نگاهی... عشق یعنی آشنایی با حسین(ع) عشق یعنی روشنایی با حسین(ع)... اَللّـهُمَّ صَلِّ عَلى عَلِیِّ بْنِ مُوسَى الرِّضا... کجا نشان تو جوییم ای مهر فروزنده ی هدایت و نصر!... کاش لحظه ای در ضیافت نگاهت بـه زیارت خدا مشرف می... امیرالمؤمنین علیه السلام: مَنِ اشتَغَلَ بما لا یَعنیهِ... ▪️رقیه جان تو به همه ثابت کردی اگر کسی صادقانه حضرت... فکر کن زائری همین الان در کنار بقیه زائران اینجا... • چهل ساله داریم افتخار می‌کنیم به خون‌هایی که در... • پاییز جان سلام لطفا دل سرما خورده ما را پاسبان... ای سلام آورده از سیارگانت آفتاب آسمانت بر زمین و... محبوبم.... گفته ‏"یَداللَهِ فَوقَ أَیْدِیهِم" ‏یعنی بنده‌ی من... یا رقیه سلام الله علیها روزگاری بالش از بال و پَر... صحن و ایوان طلایت به دلم میچسبد دل من شیفته ی منظره... کسے آمد محضر آیت الله #میلانی در مشهد.... استادی میگفت: بچہ‌ وقتی میخواد یه چیزی برای مادر... شوق من از نامه‌پردازی به دیدارش فزود چشم خود را حلقه‌ی... اَللّـهُمَّ صَلِّ عَلى عَلِیِّ بْنِ مُوسَى الرِّضا... بدون متن گاهی وقتها از نردبان بالا میروی تا دستان خدا را بگیری.... إِلٰهِى عَظُمَ الْبَلاءُ، وَبَرِحَ الْخَفاءُ، وَانْكَشَفَ... ریشه صلاح و پاکی دل، اشتغالش به دکر خداست.... یه وقتایی یه اسم.... آیا این از عدالت است ای فرزند بردگان آزاد شده كه... ‌‌ ☆ حرکت عظیم مردم در دفاع مقدس به تشخیص امام بود...