نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
آرسنال , fc_arsenal

آرسنال

آرسنال , fc_arsenal

آرسنال

1,776نــــفــــــر
عضو شده اند
1,776نفر عضو شده اند
86/04/12 19:08

چرا آینده فوق العاده ای در انتظار توپچی ها است؟...

آرسنال
چرا آینده فوق العاده ای در انتظار توپچی ها است؟
            چرا آینده فوق العاده ای در انتظار توپچی ها است؟
آدام كلارك – سایت رسمی باشگاه
 
این مناسب به نظر میرسه كه در هفته ای كه آرسنال مرد جادوییشو از دست داده،ما داریم از شایستگیهای وارث مسلم تقدیر میكنیم.
انتقال تیری آنری از آرسنال به بارسلونا ممكنه پر سود ترین نقل و انقال تابستان تا حالا باشه اما این نقل و انتقال قبلی بین دو باشگاهه كه میتونه برای آینده آرسنال مهم قلمداد بشه. انتقال سس فابرگاس در جهت معكوس.
آرسنالیها در حالی تیری آنری رو از دست میدن كه قبلا از بهترین سالهای كاری او لذت برده اند. اما برای فابرگاس 20 ساله كه از باشگاه جوانان كاتالان در جولای 2003 به خاطر آرسن ونگر بیرون آمد، راه باقی مانده طولانی به نظر میرسه.
با وجود جوانی،فابرگاس آنچنان مهره مهمی برای آرسنال شده كه در رای گیری رسمی بهترین بازیكن قصل ما بیش از 60 درصد آرا رو به دست آورده.
تنها ینس لمن دقایق بیشتری رو در فصل پیش لیگ برتر بازی كرد تا در طول غیبت طولانی آنری،رابین فن پرسی و توماس روسیسكی سس همه كاره باشه.
در طی این مدت او رقم شگفت انگیز 414 پاس رو به ثبت رسوند كه 56 درصد اونها به هدف رسید. هافبك برزیلی،گیلبرتو،دومین توپ پخش كن مفید آرسنال 96 پاس كمتر از او داد.
منطقه ای كه در آن سس اقرار میكنه بیشتر باید مشاركت داشته باشه در مقابل دروازه است. هافبك ریزنقش، فصل رو با دو گل در یك مسابقه مقدماتی لیگ قهرمانان در برابر دینامو زاگرب شروع كرد. اما پس از اون فقط دو گل به اونها اضافه كرد. گل نزنی او به خاطر نخواستنش نبوده.او 92 موقعیت گل در لیگ برتر داشته كه 49 درصدشون رو به سمت دروازه شلیك كرده. به علاوه 17 شوت بلوكه شده و 3 تیر دروازه داشته.
در حالی كه خود فابرگاس راه دروازه رو مرتبا پیدا نمی كرد در میانه میدان درخشان بود-و دیگران از كار خوب او استفاده كردند. ملی پوش اسپانیایی با اختلاف بهترین پاس گل دهنده آرسنال بود. او 13 پاس نهایی از 62 گل آرسنال رو داد. برای مقایسه كار او باید بدانیم همبازیهای او در میانه میدان،الكساندر گلب،فردی لیونگبرگ،گیلبرتو و روسیسكی كلا 8 پاس گل دادند.
و هنوز آمار به ما میگن جنبه های بیشتری از بازی فابرگاس وجود داره. از نظر دفاعی او پیشرفت كرده. او 44 بار از 72 مبارزه بر سر توپ رو برده. 26 خارج كردن توپ از منطقه دفاعی،13 قطع توپ و 3 بلوكه. در زمینه دریبل او در 26 تا از 39 موقعیت حریفانشو پشت سر گذاشته. او همچنین  بار65 سانتر كرده-42 بار بیش از سایر هافبك ها.
آمار و ارقام ذكر شده برای یك ملی پوش با تجربه جالب توجه خواهد بود،در حالی كه سس تنها 135 بازی باشگاهی و 8 بازی ملی داره. در باشگاهی كه هم استعدادهای جوان درخشان و هم ستاره های پرتجربه داره، این فابرگاس بود كه از همه بیشتر درخشید.
فابرگاس 2006/07 آمار فصل


رقابت

تعداد بازی

گل ها


Premiership

34 4

2


FA Cup

2

0


Champions League

10

2


League Cup

3 1

0


Community Shield

0

0


جمع

49 5

4
99