تازه های دنیای پزشکی , elmology

تازه های دنیای پزشکی

تازه های دنیای پزشکی , elmology

تازه های دنیای پزشکی

24,632نــــفــــــر
عضو شده اند
24,632نفر عضو شده اند
97/03/28 23:27

به گزارش مهر،به گفته محققان دانشگاه آیوا آمریکا،باکتری‌های...

تازه های دنیای پزشکی
به گزارش مهر،به گفته محققان دانشگاه آیوا آمریکا،باکتری‌های بد و مضر روده یا وجود میزان ناکافی باکتری‌های خوب ارتباط مستقیمی با بیماری ام اس دارد.

به گفته محققان،تمام انسان‌ها حامل میلیاردها هزار باکتری در روده خود موسوم به میکروبیوم روده هستند.پیشرفت‌های اخیر تحقیقاتی نشان می‌دهد که این مسافران کوچک و ریز نقش مهمی در حفظ سلامت عمومی بدن ما دارند.

از آنجایی که این باکتری‌ها نقش مهمی در سلامت دارند، محققان دریافتند بیماران مبتلا به ام اس دارای میکروبیوم های متفاوتی نسبت به همسن و سال‌های سالم خود هستند.

مان گالام،سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید:«داده‌های اولیه ما نشان می‌دهد بیماران مبتلا به ام اس دارای میزان پایین باکتری‌های خوب که فواید کلی برای سلامت دارند، هستند. این میکروبیوم‌ها عمدتا از طریق مصرف غذاهای سالم نظیر سویا و دانه کتان ایجاد می‌شوند.»

تیم تحقیق،مطالعات خود را براساس آنالیز بر روی نمومه مدفوع جمع آوری شده از بیماران مبتلا به ام اس و همچنین افراد سالم تحت کنترل انجام داد.

آن‌ها دریافتند برخی باکتری‌های مشخص در روده بیماران مبتلا به ام اس در مقایسه با افراد سالم، کاهش یا افزایش دارد.
99
43
2
18
علیرضا احمدی , alireza_ph7000
چهارشنبه 13 تیر ، 12:45
لایک
ادامه
اسطــــــــــــــوره تـــــــــــــکــــــــــ , nazaninam_takaaa
سه شنبه 29 خرداد ، 11:35
ادامه
آخرین مطالب تازه های دنیای پزشکی
جوشاندن چند باره آب برای سلامت مضر است عینک آفتابیهای غیر استاندارد را دور بیندازید! خواص شگفت آوره آب آناناس داروهایتان را با آبمیوه مصرف نکنید! تابستان ماشینتان را در آفتاب پارک نکنید ! تخمه استخوان ساز چرا باید نیمرو رو با فلفل سیاه بخوریم؟ خواص شگفت انگیز خاکشیر آیا می دانید دارچین سرشار از آهن است؟ کره را در یخچال نگه ندارید خواص عجیب باقالا که نمی دانستید خوابیدن به شکل جنینی برای کاهش کمردرد برای درمان افسردگی، صبحانه ماست بخورید ! زندگی بعد از 50 سالگی شادتر میشود ! صبح ها با معده خالی خرما بخورید هنگامی که در فلزی ظرف رب را باز می کنید، شرایط زنگ... مزایای حیرت انگیز گریه کردن برای سلامتی/ گاهی خوب است کمی اشک بریزیم! یک شربت سینه خانگی با پیاز و عسل چطور بفهمیم دچار پوکی استخوان شده ایم؟ فواید مصرف روزانه آب انار برای سلامت قلب تاثیر کمبود پنج ماده غذایی بر چهره: قطره اشکی که قرنیه چشم را بازیابی می‌کند دانشمندان جلیقه‌ای ساختند که شما را چند روز زودتر از حمله قلبی آگاه می‌کند اولین اشعه ایکس رنگی تاریخ دانشمندان به معلولین کمک می‌کنند دوباره راه بروند خشک کردن لباس در خانه باعث این بیماری خطرناک می شود! پرتقال؛ شیرین‌ترین دارو! 5 گُلی که هوای خانه شما را تصفیه می‌کنند موقع استفاده کردن از گوشی، پلک زدن یادتون نره سیب زمینی سرخ کرده باعث کچلی می شود