نرم افزار اندروید کلوب جستجوی مطالب
در مرزهای علم , edge_of_science

در مرزهای علم

در مرزهای علم , edge_of_science

در مرزهای علم

860نــــفــــــر
عضو شده اند
860نفر عضو شده اند
بیشتر
98/10/2 11:34

محبوب‌ترین رمز عبور ۲۰۱۹ چه بود؟

در مرزهای علم


آنچه در نگاه نخست مانند یادگیری اعداد توسط بچه‌های‌ کلاس‌اولی به نظر می‌آید، محبوب‌ترین پسورد آلمانی‌هاست: «۱۲۳۴۵۶». پسوردهای "دوستت دارم" روی سکوی دوازدهم و "میمون" روی پله چهاردهم ایستاده است.

بکارشناسان می‌گویند، در انتخاب پسورد باید خلاقیت به خرج داد، آن را پیچیده انتخاب کرد و رمز عبور نباید کوتاه باشد. دلیل هشدارها و سختگیری نسبت به انتخاب پسوورد هم روشن است: آنها نگهبانان ایمیل‌ها، حساب‌های بانکی و دارایی‌های دیجیتال ما هستند. اما با وجود تمامی این هشدارها، کاربران آلمانی بار دیگر ثابت کردند که نه تنها توصیه‌ها را جدی نمی‌گیرند که خلاقیتی هم در ساخت گذرواژه‌ها ندارند.دوستت دارم" روی سکوی دوازدهم

در سال ۲۰۱۹ هم همانند سال پیش از آن، پسورد محبوب آلمانی‌ها «۱۲۳۴۵۶» بود. به گزارش مؤسسه‌ی "اچ پی آی" (Hasso-Plattner-Institut) در آلمان، پس از محبوب‌ترین رمزعبور، دو زنجیره‌ی عددی «۱۲۳۴۵۶۷۸۹» و «۱۲۳۴۵۶۷» در رده‌های دوم و سوم رایج‌ترین پسوردها قرار گرفته‌اند.

کلمه‌ی "پسورد"، نوشته شده به انگلیسی، رمز عبور دیگری است که بر سکوی پنجم ایستاده است. عبارت "دوستت دارم" و واژ‌ه‌ی "میمون"، هر دو نوشته شده به انگلیسی، جایگاه ۱۲ و ۱۴ را در میان محبوب‌ترین پسوردها از آن خود کرده‌اند. به نوشته مؤسسه "اچ پی آی" انتخاب این پسوردهای ساده، دعوتی است از ربایندگان داده‌ها برای دست درازی به دارایی‌های دیجیتال کاربران.آیا رمز عبور من هک شده‌؟

کارشناسان با توجه به حساب‌های متعددی که امروزه کاربران در اینترنت و شبکه‌های مجازی دارند که برای هر کدام هم نیاز به پسورد است، نسبت به استفاده مکرر از رمز عبور مشابه برای چندین حساب هشدار می‌دهند.

مؤسسه‌ی "اچ پی آی" در آلمان سالانه میلیون‌ها اطلاعات ورودی جمع‌آوری شده توسط سرویس "Identetiy Leak Checker" را تجزیه و تحلیل می‌کند. کاربران می‌توانند به طور رایگان با وارد کردن ایمیل خود چک کنند که آیا اطلاعات ورودیشان در شبکه هک و جایی منتشر شده یا خیر.
99
10
1
3
ساحل رضوانه , z1h3a8ra
سه شنبه 3 دی ، 17:40
چه جالب
ادامه
آخرین مطالب در مرزهای علم
با ۱۵ روش درمان خانگی آلرژی بیشتر آشنا شوید روایت مغز: تخمین گنجایش حافظه‌ی کوتاه مدت (عدد جادویی هفت) ویروس کرونا؛ جهش شدید آمار مرگ و ابتلا در هوبی واکسن جدید ایدز با موفقیت‌ روبرو نشد بر سر غارنمکدان و ژئوپارک قشم چه آمده است؟ چرا از تاریکی می‌ترسیم؟ ویروس کرونا در ۱۸ ماه ۶۵ میلیون نفر را قربان می کند احتمال عمدی بودن مرگ هزاران پرنده‌ مهاجر در تالاب میانکاله قبل از هاشور ابرو و فیبروز ابرو بدانید نیاز بدن به ویتامین آفتاب در زمستان بیشتر است کشف تازه در سیستم ایمنی بدن شاید همه سرطان‌ها را معالجه کند شیوع ویروس جدید چینی به نقاط دیگر جهان نگرانی‌ها را دامن زد کروموزوم Y در آستانه نابودی: آیا مردان به کل حذف خواهند شد؟ سرگذشت جنی ویلی : دخترکی محروم از هر گونه تعامل اجتماع علت سرخ شدن گونه‌ها چیست و راه‌های درمان قرمزی صورت کدامند؟ اونا واقعی مردن... محکومیت دانشمند چینی به جرم دستکاری ژنتیکی انسان آزمون پزشكی جدید برای ساکنان ایستگاه فضایی بین‌المللی آب آوردن ریه چیست : علل، علائم و درمان آب آوردن ریه علت کبودی ناگهانی ساق پا بدون ضربه چیست؟ گروه خونی بمبئی چیست و چه تفاوتی با گروه خونی O دارد طراحی یک برنامه غذایی سالم آیا فضانوردان می‌توانند در تحقیقات تغییرات آب‌وهوایی موثر باشند؟ دوام انسان کهن در زمین بیش از آنچه تصور می‌شد آدامس باستانی، راز لولا را فاش کرد محبوب‌ترین رمز عبور ۲۰۱۹ چه بود؟ دی‌ان‌ای، سرنخی از طول عمر انسان‌های کهن و گونه‌های منقرض شده می‌دهد بانداژی که درمان شکستگی را تسریع می‌بخشد محبوب‌ترین کلمات در گوگل پرواز نخستین هواپیمای تجاری برقی جهان