نرم افزار اندروید کلوب جستجوی مطالب
در مرزهای علم , edge_of_science

در مرزهای علم

در مرزهای علم , edge_of_science

در مرزهای علم

859نــــفــــــر
عضو شده اند
859نفر عضو شده اند
بیشتر
98/09/28 14:54

بانداژی که درمان شکستگی را تسریع می‌بخشد

در مرزهای علم
محققان از ابداع بانداژی خبر داده‌اند که با عمل جراحی روی شکستگی قرار گرفته و درمان را تسریع می‌بخشد.

محققان باندازی ابداع کرده‌اند که وقتی روی شکستگی قرار می‌گیرد، فرایند درمان را تسریع می‌بخشد.

وقتی استخوانی از بدن انسان می‌شکند، بدن نوعی ماده شیمیایی زیستی با قدرت درمانی به نام ادنوسین به آن محل سرازیر می‌کند. این بانداژ جوری طراحی شده که ماده شیمیایی زیستی مذکور را جذب و حفظ می‌کند تا فرایند درمان آسان شود.

معمولا ادنوسین به طور طبیعی و به سرعت به محل شکستگی ارسال می‌شود تا متابولیسم بدن را تنظیم کند، این امر درمان را بهبود می‌بخشد. بانداژ مذکور به طور مستقیم روی استخوان شکسته به کار می‌رود و دارای مولکول‌های بورونات است که با مولکول‌های ادنوسین موجود در محل شکستگی پیوند برقرار می‌کند و همزمان با ضعیف شدن تدریجی استخوان ادنوسین به آرامی در آن محل آزاد می‌شوند.

دانشمندان با سه نوع بانداژ بر روی استخوان شکسته موش‌ها آزمایش این بانداژ را آزمایش کردند، یکی از این بانداژها طوری طراحی شد تا ادنوسین تولید شده در بدن موش را حفظ کند، بانداژ دیگر موجب افزایش ادنوسین شد و بانداژ سوم هم بدون هیچ گونه ماده شیمیایی بود. پس از سه هفته در تمام موش‌ها نشانه‌های درمان ظاهر شد اما فرایند تشکیل استخوان در موش‌هایی که با بانداژ دارای ادنوسین درمان شدند، بهتر بود.
99
20
1
4
داراب نگهبان توده , raze_1346
شنبه 7 دی ، 02:37
بسیار عالی
ادامه
آخرین مطالب در مرزهای علم
با ۱۵ روش درمان خانگی آلرژی بیشتر آشنا شوید روایت مغز: تخمین گنجایش حافظه‌ی کوتاه مدت (عدد جادویی هفت) ویروس کرونا؛ جهش شدید آمار مرگ و ابتلا در هوبی واکسن جدید ایدز با موفقیت‌ روبرو نشد بر سر غارنمکدان و ژئوپارک قشم چه آمده است؟ چرا از تاریکی می‌ترسیم؟ ویروس کرونا در ۱۸ ماه ۶۵ میلیون نفر را قربان می کند احتمال عمدی بودن مرگ هزاران پرنده‌ مهاجر در تالاب میانکاله قبل از هاشور ابرو و فیبروز ابرو بدانید نیاز بدن به ویتامین آفتاب در زمستان بیشتر است کشف تازه در سیستم ایمنی بدن شاید همه سرطان‌ها را معالجه کند شیوع ویروس جدید چینی به نقاط دیگر جهان نگرانی‌ها را دامن زد کروموزوم Y در آستانه نابودی: آیا مردان به کل حذف خواهند شد؟ سرگذشت جنی ویلی : دخترکی محروم از هر گونه تعامل اجتماع علت سرخ شدن گونه‌ها چیست و راه‌های درمان قرمزی صورت کدامند؟ اونا واقعی مردن... محکومیت دانشمند چینی به جرم دستکاری ژنتیکی انسان آزمون پزشكی جدید برای ساکنان ایستگاه فضایی بین‌المللی آب آوردن ریه چیست : علل، علائم و درمان آب آوردن ریه علت کبودی ناگهانی ساق پا بدون ضربه چیست؟ گروه خونی بمبئی چیست و چه تفاوتی با گروه خونی O دارد طراحی یک برنامه غذایی سالم آیا فضانوردان می‌توانند در تحقیقات تغییرات آب‌وهوایی موثر باشند؟ دوام انسان کهن در زمین بیش از آنچه تصور می‌شد آدامس باستانی، راز لولا را فاش کرد محبوب‌ترین رمز عبور ۲۰۱۹ چه بود؟ دی‌ان‌ای، سرنخی از طول عمر انسان‌های کهن و گونه‌های منقرض شده می‌دهد بانداژی که درمان شکستگی را تسریع می‌بخشد محبوب‌ترین کلمات در گوگل پرواز نخستین هواپیمای تجاری برقی جهان