نرم افزار اندروید کلوب جستجوی مطالب
در مرزهای علم , edge_of_science

در مرزهای علم

در مرزهای علم , edge_of_science

در مرزهای علم

827نــــفــــــر
عضو شده اند
827نفر عضو شده اند
بیشتر
97/05/15 17:31

استفاده از کیسه نایلون ممنوع!

در مرزهای علم
پیشنهادی برای نجات محیط زیست از پسماندهای پلاستیکی مطرح شده که هم راستا با تمهیدات اتحادیه اروپاست.
طبق پیشنهادی که شده ضایعات پلاستیکی مشکلی است که باید با آن برخورد اساسی کرد. به همین منظور راه‌هایی برای مقابله با آن مطرح شده که یکی استفاده کمتر از پلاستیک‌های یکبار مصرف در سوپرمارکت‌هاست.
در این پیشنهاد درخواست ممنوعیت استفاده از پلاستیک ارائه شده اما فعلا ضرب الجلی برای عملی شدن آن تعیین نشده است. این پیشنهاد برای اجرایی شدن نیازمند تصویب 28 کشور عضو اتحادیه اروپا و پارلمان اروپاست.
در این پیشنهاد تولید کنندگان هم باید بخشی از هزینه‌های مربوط به مدیریت پسماند را تقبل کنند. همچنین تشویق‌هایی برای تولید وسایلی با آلودگی کمتر ارائه خواهد شد. ضمن اینکه کشورهای عضو اتحادیه اروپا موظف به جمع آوری 90 درصد بطری‌های پلاستیکی یک بار مصرف مخصوص نوشیدن مایعات تا سال 2025 هستند.
در حال حاضر اتحادیه اروپا نیمی از پلاستیک‌های جمع و تفکیک شده را صادر کرده که 85 درصد آنها به چین می‌روند.
یکی از موثرترین روش‌ها امتناع از دریافت کیسه پلاستیکی هنگام خرید است و برای این منظور می‌توان کیسه‌های پارچه‌ای یا زنبیل‌هایی که در قدیم از آن استفاده می‌شد، به همراه داشت یا عدم استفاده از نی، قاشق و چنگال و لیوان پلاستیکی است.
99
آخرین مطالب در مرزهای علم
شیوع ویروس جدید چینی به نقاط دیگر جهان نگرانی‌ها را دامن زد کروموزوم Y در آستانه نابودی: آیا مردان به کل حذف خواهند شد؟ سرگذشت جنی ویلی : دخترکی محروم از هر گونه تعامل اجتماع علت سرخ شدن گونه‌ها چیست و راه‌های درمان قرمزی صورت کدامند؟ اونا واقعی مردن... محکومیت دانشمند چینی به جرم دستکاری ژنتیکی انسان آزمون پزشكی جدید برای ساکنان ایستگاه فضایی بین‌المللی آب آوردن ریه چیست : علل، علائم و درمان آب آوردن ریه علت کبودی ناگهانی ساق پا بدون ضربه چیست؟ گروه خونی بمبئی چیست و چه تفاوتی با گروه خونی O دارد طراحی یک برنامه غذایی سالم آیا فضانوردان می‌توانند در تحقیقات تغییرات آب‌وهوایی موثر باشند؟ دوام انسان کهن در زمین بیش از آنچه تصور می‌شد آدامس باستانی، راز لولا را فاش کرد محبوب‌ترین رمز عبور ۲۰۱۹ چه بود؟ دی‌ان‌ای، سرنخی از طول عمر انسان‌های کهن و گونه‌های منقرض شده می‌دهد بانداژی که درمان شکستگی را تسریع می‌بخشد محبوب‌ترین کلمات در گوگل پرواز نخستین هواپیمای تجاری برقی جهان نقاشی کشف شده بر دیوار غار با ۴۴ هزار سال قوربافون سرطان لب چگونه ایجاد می‌شود؟ زنی بعد از شش ساعت ایست قلبی زنده شد سندرم قلب شکسته؛ یک بیماری موقتی آشنایی با نمایشگرهای حرفه‌ای outdoor سامسونگ آینده اینترنت موبایل چه می‌شود!؟ گاوهای روسیه برای کاهش اضطراب تصاویر مجازی تماشا می‌کنند ساعت هوشمند sgnl حذف خودکار پیام‌ها و چت‌های واتس‌آپ کاهش تاثیر شیمی‌درمانی با درمان‌های گیاهی