نرم افزار اندروید کلوب جستجوی مطالب
مرکز خبری اقتصاد ایران (اکو سنتر) , Eco.Center

مرکز خبری اقتصاد ایران (اکو سنتر)

مرکز خبری اقتصاد ایران (اکو سنتر) , Eco.Center

مرکز خبری اقتصاد ایران (اکو سنتر)

95نــــفــــــر
عضو شده اند
95نفر عضو شده اند
بیشتر
94/05/3 13:14

ریزش دوباره بورس / شاخص در لبه کانال 67 هزار واحدی

مرکز خبری اقتصاد ایران (اکو سنتر)
شاخص بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز شنبه 3 تیرماه 94 علی رغم تمام پیش بینی‌ها مثبت ،با ادامه روند منفی با 607 واحد ریزش در مرز سقوط از کانال 67 هزار واحدی قرار گرفت.
به گزارش مرکز خبری اقتصاد ایران (اکوسنتر)، امروز شاخص بورس اوراق بهادار تهران علی رغم تمام پیش بینی‌ها مثبت ،با ادامه روند منفی با 607 واحد ریزش در جایگاه 67 هزار و 36 واحدی قرار گرفت.
بعلاوه شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) ،شاخص آزاد شناور،شاخص بازار دوم بیشترین روند نزولی را در معاملات امروز تجربه کردند.
در جریان این معاملات بیش از 292 هزار سهم به ارزش بیش از 596 میلیارد ریال در بیش از 23 هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد.
به گزارش اکوسنتر، انتظار می رفت اعلام اخباری همچون تصویب قطعنامه و توافق هسته ای شوک هیجانی مثبت کوتاه مدتی به بازار وارد کند، اما این طور نبود و شاهد افت قیمت ها هستیم. اما روند بازار در بلند مدت خوشبین و آینده بازار مثبت پیش بینی می شود چرا که قطعاً وضعیت اقتصاد کشور با بهبود همراه و از التهاب و رکود شدید آن کاسته خواهد شد.
امروز خپارس با صف فروش 50 میلیونی خود وضعیت دقیق بازار خودرو را نشان داد. در این گروه به جز ختراک هیچ سهم دیگری در حالت مثبت نبود تا بیش از پیش تاثیرات رکود اقتصادی به چشم آید.
تاپیکو نیز 5 میلیون صف فروش داشت تا بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بگذارد. از سویی دیگر در این گروه تنها فارس اندکی رشد را تجربه کرد.
صف فروش سه میلیونی حکشتی نیز بازتابی از وضعیت بد گروه حمل و نقلی بود که به طور تقریبا 50 درصد سهام آن بسته است.
فراموش نکنیم در حال حاضر اقتصاد کشور با رکود دست و پنجه نرم می کند و در این شرایط علاوه بر عدم اعتماد به بازار، نقدینگی لازم نیز وجود ندارد چراکه به دلیل سیاست های انقباضی دولت حجم نقدینگی در دست مردم کاهش یافته است و با رفع این موانع می توان انتظار بازگشت بورس را به دوران طلایی داشت.
99
    آخرین مطالب مرکز خبری اقتصاد ایران (اکو سنتر)
    جدیدترین قیمت‌ها در بازار طلا و ارز دلارهای نفتی به خزانه باز می‌گردند؛ لیست بدهکاران نفتی ایران اعلام شد/ اروپایی‌ها در صدر لیست سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری: هیاتی از سازمان هواپیمایی کشوری فرانسه به ایران سفر می کند ریزش دوباره بورس / شاخص در لبه کانال 67 هزار واحدی اقتصاد دنیا در ۲۴ ساعت گذشته/ قیمت طلا دوباره سقوط کرد نماینده مردم فریمان در مجلس: لغو امتیاز موسسه میزان کار نادرستی بود کاهش نرخ بانکی 21 ارز/ دلار 2956 تومان زنگ خطر برای ایران‌خودرو و سایپا به صدا درآمد تحلیل روز سهام های غیر بورسی شنبه 3 مرداد در اطلاعیه ای رسمی اعلام گردید؛ مجمع عمومی سالیانه گرند 5 مرداد برگزار می شود پیشبینی نماد ها / پارس خودرو (خپارس) رئیس منطقه دو سازمان بازرسی کل کشور: ارزش سهام پدیده به‌زودی از طریق استانداری اعلام خواهد شد نماینده مردم بجنورد در مجلس: پیگیریم تا شورای عالی امنیت ملی نتیجه پرونده پدیده را اعلام کند/ تصمیم شورای عالی امنیت ملی مافوق دادسرا است تحلیل روز سهام های غیر بورسی پنج شنبه 1 مرداد یکی از وظایف بانک مرکزی، نظارت در بازار پول کشور... نامه رییس کمیسیون اجتماعی به رییس‌جمهور برای تعیین تکلیف پدیده و میزان پیش بینی نماد ها / شاخص کل بورس نماینده مردم فریمان در مجلس: عدم اعلام قیمت کارشناسی اشکال شرعی و قانونی دارد/ قوه قضاییه از پدیده دست بکشد مشکل حل می شود قیمت سکه و دلار صعودی شد در تذکر نماینده بجنورد به رئیس‌جمهور مطرح شد؛ تأکید بر رسیدگی به مشکلات سهامداران «پدیده» و سپرده‌گذاران «میزان» قبل از تشدید بحران بازگشت شاخص به کانال 67 هزار واحدی با مشارکت آستان‌قدس رضوی و موسسه مالی عسگریه باز هم با تخریب باغ و قطع درختان؛ مشهدمال2 یا «جهان‌مال» آغاز شد ﺗﺤﻠﯿﻞ ﺑﻨﯿﺎدی سهام/ ﭘﺘﺮوﺷﯿﻤﯽ ﻣﺎرون اقتصاد دنیا در ۲۴ ساعت گذشته/ آغاز تعدیل نیرو در هالیبرتون نرخ بانکی 39 ارز اعلام شد اعتصاب غذای سپرده گذاران میزان به روز سوم رسید تجمع دوباره سهامداران پردیسبان برای وصول مطالبات تحلیل روز سهام های غیر بورسی چهارشنبه 31 تیر نبض بازار / محدودیت تسه ها پا بر جا است زمزمه ها از نماد ها / شعب بانک های خارجی در ایران