سفر به دبی , dubai_info

سفر به دبی

سفر به دبی , dubai_info

سفر به دبی

2,097نــــفــــــر
عضو شده اند
2,097نفر عضو شده اند
86/09/29 22:20

مکان های دیدنی دبی -پارک خور 2- پارک صفا 3- پارک...

سفر به دبی
مکان های دیدنی دبی
-پارک خور 2- پارک صفا 3- پارک مشرف 4- پارک های ساحلی 5- پارک ساحلی الممزر
6-پارک ساحلی جمیرا
پارک ابی و دیدنی وادی وحشت
کشور امارت از نقاط دیدنی دیگری نیز برخوردار می باشد که هر کدام از جذابیت های خاص خود برخوردارند. از مهمترین این نقاط می توان به شهر ابوظبی، شهر عجمان، شهر العین، منطقه حتا، شهر شارجه و بسیاری دیگر از نقاط امارات اشاره کرد
برای علاقه مندان به ورزش شنا و دوست داران سواحل، انتخاب های زیادی در دبی وجود دارد. در ساده ترین شکل می توانند از سواحل عمومی استفاده نمایند. این سواحل از امکانات کمی برخوردارند ولی نیاز به پرداخت ورودیه ندارند. در مقابل، پارک های ساحلی از امکانات خوبی مانند اطاق تعویض لباس، استخرهای متعدد و زمین های ورزشی برخوردارند ولی ورودیه دریافت می کنند. و برای کسانی که می خواهند از امکانات عالی برخوردار شوند، استفاده از سواحل خصوصی متعلق به هتل ها توصیه می شود. سواحل عمومی دبی از کنار تالاب الممزر در شمال شرقی دبی آغاز می شود. این تالاب شامل منطقه مخصوص برای شنا، جت اسکی و کلبه های چوبی می باشد.

با حرکت به طرف جنوب به ساحل کرنیش جمیرا می رسیم.این ساحل مورد علاقه بسیاری از گردشگران برای آفتاب گرفتن، شنا کردن و تماشای مردم می باشد. امکانات آن عبارت است از نیمکت ها و میزهای دارای سایه بان، محل های ویژه بازی بچه ها، دوش آب و مناطق حفاظت شده برای شنا. سنگ چین کناری این ساحل یک مکان خوب برای علاقه مندان به ماهیگیری می باشد. در قسمت های جنوبی تر به سواحل کوچکتر نزدیک به باشگاه دریانوردی دبی، دانشگاه وولن گونگ و ساحل هتل ساحلی جمیرا می رسیم. بعد از این قسمت ها، ساحل عمومی مابین هتل متروپولیتن و هتل ساحلی شرایتون از دیگر ساحل های مورد نظر گردشگران، سکنه دبی و مهمانان هتلها برای قدم زدن و دیدن مردم می باشد.
بازارها در دو سوی خور دبی از جمله جاذبه های شهر محسوب می شوند این بازارها نه تنها به خاطر خرید و فروش و تجارت، بلکه به خاطر بازدید گردشگران از آنها، از رونق خاصی برخوردارند. صدها گذر کوچک که با وجود ساخت و ساز های فراوان در سالهای اخیر، هنوز در سمت دیره باقی مانده اند. در گذرهای باریک بازار ادویه جات، هنوز هوا و بوی گذشته را می توان استشمام کرد. کیسه های مملو از ادویه جات، خوشبو کننده ها، رزهای خشک شده و داروهای گیاهی در مقابل هر دکه و بساطی انباشته شده است.
99