هواداران روزنامه دنیای اقتصاد , deqtesad

هواداران روزنامه دنیای اقتصاد

هواداران روزنامه دنیای اقتصاد , deqtesad

هواداران روزنامه دنیای اقتصاد

4,292نــــفــــــر
عضو شده اند
4,292نفر عضو شده اند
93/11/12 01:18

ازقیمت برای خودتان غول نسازید

هواداران روزنامه دنیای اقتصاد
هر فروشنده‌ای حتما در این شرایط قرار گرفته که به شدت به دنبال این است که به مشتری بفروشد، اما مطمئن نیست که مشتری قیمت محصول یا خدمت او را بپذیرد.
این شک و تردید فروشنده باعث می‌شود به محض اینکه مشتری بحث قیمت را پیش کشید، او تخفیف را پیشنهاد دهد. چنین فروشنده‌ای قدرت مذاکره بر سر قیمت محصول یا خدمت خود را ندارد و نمی‌توان او را یک فروشنده سفارش‌ساز نامید. فروشنده‌ای حرفه‌ای باید بتواند در بازار از قیمت کالای خود دفاع کند و مشتری را متقاعد سازد که قیمتی که او می‌پردازد نه تنها زیاد نیست، بلکه برای ارزشی که دریافت می‌کند، کم نیز هست. نکاتی که در این مقاله آمده است به فروشنده‌ها کمک می‌کنند که بر ترس خود از مذاکره درباره قیمت غلبه کنند و بتوانند با قیمتی که می‌خواهند به مشتری بفروشند.
99
آخرین مطالب هواداران روزنامه دنیای اقتصاد
بدون متن ایرباس A380، خریدار ندارد ازقیمت برای خودتان غول نسازید چرا کی‌روش؟ احیای متفاوت فروش سربازی در سال 1394 اسیدپاشی بر چهره توریسم اصفهان! چرا روی پل صدر خلاف نمی‌شود؟ نقشه کشوری قیمت مسکن ورشو، شهر کاخ‌ها برکناری شهریار خانه‌هایی با منظره‌ای زیبا از اقیانوس عکسهای خبری این شماره رونق گردشگری با همراهی شهرداری‌ها و بخش خصوصی صادرات بیش از 75تن صنایع دستی فارس در بهار 93 چشمه‌های درمانی مزیت رقابتی گردشگری ایران تنازع بقای توریسم برای دریافت منابع بنای تاریخی ملک‌التجار سنندج خانه هنرمندان می‌شود آرامش قبل از توفان قیمت خودرو صدرنشینی تندر در غیاب بزرگان معافیت هتل‌سازان اصفهان از پرداخت عوارض تسهیلات با نرخ سود 16درصد برای سرمایه‌گذاران بخش خصوصی یزد هند مقام اول در توریسم پزشکی هشدار پلیس فتا درباره تورهای ارزان‌قیمت معرفی 30 هتل برای دریافت تسهیلات بانکی چهارمحال‌وبختیاری؛ قطب گردشگری بدون زیرساخت گردشگری ساحلی قربانی سیل بی‌برنامگی