دختران چادری , clad_girls

دختران چادری

دختران چادری , clad_girls

دختران چادری

30,197نــــفــــــر
عضو شده اند
30,197نفر عضو شده اند
94/06/23 11:03

مصاحبه ی دوم

دختران چادری
بسم الله الرحمن الرحیم
فاطمه هستم 16سالمه
2ساله که چادرمی پوشم
قبل اینکه چادری بشم مانتویی بودم
دیدمن نسبت به حجاب؟ من ازبچگی دوست داشتم چادرسرم کنم
خب همونطورکه میدونیم خدابرترین حجاب و پوشش رودرقران چادرمعرفی کرده:
خداوند متعال در سوره «نور»، آیه 31، مى‏فرماید: «اى پیامبر به زنان با ایمان بگو روسرى‏هاى خود را بر سینه خود افكنند [تا گردن و سینه با آن پوشانده شود] (/ وَ لْیَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلى جُیُوبِهِنَ/). «خمر» جمع خمار است و خمار به معناى وسیله و پوششى است كه با آن سر خود را مى‏پوشانند،. یعنى، همان روسرى و مقنعه. آیا با روسرى، بینى و یا گردن و سینه خود را مى‏پوشانند و یا موى خود را؟ بلكه همان طور كه مفسران سنى و شیعه بیان كرده‏اند و شأن نزول آیات، آن را تایید مى‏كند، زنان عرب قبل از نزول آیه، اطراف روسرى خود را به شانه‏ها یا پشت سر مى‏افكندند، به طورى كه گردن و كمى از سینه آنان نمایان مى‏شد. از این رو قرآن دستور مى‏دهد كه به گونه‏اى روسرى را بر سر خود بیندازید كه كاملًا بدن شما پوشیده باشد (تعبیر «ضرب» با «على» به معناى القا و افكندن با شدّت است و این تعبیر تأكید بر پوشش كامل است).

گفته می شود که در این آیه سخن از پوشش سر نكرده است، اما این امرى طبیعى است چرا كه این مسأله مسلّم و مفروغ عنه بود و كسى در آن تردیدى نداشت. زنان عرب قبل از این آیات نیز سر خود را مى‏پوشاندند و اصلًا معناى روسرى و خمار این است و لذا نیازى به بیان و توضیح نداشت.

همچنین در آیه 59 سوره احزاب خداوند می فرماید

(یا أَیُّهَا النَّبِیُّ قُلْ لِأَزْواجِكَ وَ بَناتِكَ وَ نِساءِ الْمُؤْمِنِینَ یُدْنِینَ عَلَیْهِنَّ مِنْ جَلَابِیبِهِنَّ ذلِكَ أَدْنى‏ أَنْ یُعْرَفْنَ فَلا یُؤْذَیْنَ.

اى پیامبر! به همسران و دخترانت و زنان مؤمنین بگو روسرى‏هاى بلند خود را بر خویش فرو افكنند تا شناخته نشوند و مورد آزار قرار نگیرند

جلباب ، یك پوشش شبیه چادر (بلندتر، بزرگ‏تر و كامل‏تر از روسرى و خمار)، مورد نظر است. چنانكه با مراجعه به كتاب‏هاى تفسیر(ج 17 تفسیر نمونه ) و لغت آشكار مىشه..
کسی چادرروپیشنهادنکردخودم تصمیم گرفتم چادرسرم کنم
بله مادر و خواهرم چادری هستن
واقعیتش جریان خاصی نداره فقط خواستم میراث حضرت فاطمه الزهرا(س)روبه ارث ببرم
99
126
16
41
پونه   , beebalm
سه شنبه 4 مهر ، 11:21
اینکه اون نوع حجاب رو انتخاب کرده یک مسله شخصی است و قابل احترام به کسی هم ربطی نداره .ولی تفسیر قرآن رو سطحی و با ذهن بسته و کور نکنیم چون قران واقعا کتاب معجزه و جادویی هست .در مورد اون قسمت که نوشته حجاب روی سینه منظور یک تیکه پارچه ظاهری نیست .منظور حجاب دل هست که کار سختی هست امیدوارم ساده و با ذهن بسته تفسیر نکنیم این چیزها رو .
ادامه
فتاح بحرانی , arefedelgir
چهارشنبه 15 اردیبهشت ، 20:24
ممنون
ادامه
دختـــــر شمــــالـی  , maral_711j
چهارشنبه 15 اردیبهشت ، 20:22
+
ادامه
مــــــهـــــدیـــــ تــــــ , t_mahdi_civil
سه شنبه 14 اردیبهشت ، 14:10
++
ادامه
المیرا خانوم , elmira_81m
سه شنبه 14 اردیبهشت ، 14:09
+
ادامه
سید  , seyedalireza23
پنجشنبه 27 اسفند ، 18:41
بسیار زیبا......
احسنتم.....
ادامه
فاطمه م , f1393
سه شنبه 24 شهریور ، 23:34
like
ادامه
مــــــهـــــدیـــــ تــــــ , t_mahdi_civil
دوشنبه 23 شهریور ، 20:59
سلامت باشید به حق مولا
ادامه
فتاح بحرانی , arefedelgir
دوشنبه 23 شهریور ، 15:28
آفرین
ادامه
همراه اول و آخرم خدا   , rezvanm67
دوشنبه 23 شهریور ، 12:51
آفرین بر خواهر گلم
ادامه
منتظر  آقا , fatemehkhanoom000
دوشنبه 23 شهریور ، 11:50
like
ادامه
منتظرصاحب الزمان فدایی حضرت آقا , ranamahdeyan
دوشنبه 23 شهریور ، 11:11
احسنت
ادامه
آخرین مطالب دختران چادری
زیباترین آیــه قـــــرآن از دیدگاه بانوی تازه مسلمان درمان ایدز با طب اسلامی واکنش جالب رهبری به سخنان روحانی در دیدار با مسئولان... ·٠•●✿ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ✿●•٠·˙ اینان دزد غیرت اند مراقب باشیم.... ·٠•●✿ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ✿●•٠·˙ می گویند : آخر چه کسی دیگر... ·٠•●✿ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ✿●•٠· ● با وجود اینکه گاز رایگان به... ·٠•●✿ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ✿●•٠·˙ خواهـــــر باحجابم وقتی دلت... الهام چرخنده : ◄ به من گفتن سینمای ایران جای زنهایی... ·٠•●✿ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ✿●•٠·˙ پیامبر عزیز خدا حضرتــ ❤️ محمّــد... ·٠•●✿ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ✿●•٠·˙ هر کجا باشم هر شغلی داشته باشم... ·٠•●✿ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ✿●•٠·˙ هرکه باشد نظرش در پی ناموس... مگر حجاب قبل از اسلام هم در ایران بود؟؟؟ ستــــاره های غـــربــی تازه مسلمــــان از اسلام می گویند ·٠•●✿ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ✿●•٠· این تصاویر مربوط به یک گروه... عاشقانه های پاک چـــــــــادرم چراغی باش برای مسیر فاطمه (س) ܓ✾ܓ✾ܓ✾ܓ✾ܓ✾ܓ✾ܓ✾ܓ✾ܓ✾ܓ✾... ❤ با تو بودن یعنی سعادت ❤ با تو بودن یعنی عطر شهدا... مصاحبه ی دوم زیباترین و کاربردی ترین دلیل من برای نگاه نکردن به... من عاشق چادرم هستم زمین هم به چادر من التماس دعا... مادر نخستین شهید غواص سید جلیل میری"شناسایی‌شده:... خانمی به دفتر نهضت سواد آموزی تلفن کرد و گفت: ·٠•●✿... ◆ماه خدا رمضان است .... محجبه ها فرشته اند ·٠•●✿ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ✿●•٠·˙ درود برتو... ┘◄سوال: مردان بی غیرت یا زنان بی عفت ؟... چندی پیش ملکه انگلستان به عروسش هشدار داده بود.... مدافع حرم حضرت زینب نمیتوانیم باشیم مدافع چادر حضرت... احتیاط کنید .... دلنوشته های دختران چادری: راستش چادرو خیلی دوست داشتم.... کم نیستند خواهرانی که در فضای مجازی مردانه کار میکنند...