نرم افزار اندروید کلوب
بچه های امروزی , bache_hay_emrozi

بچه های امروزی

بچه های امروزی , bache_hay_emrozi

بچه های امروزی

161,175نــــفــــــر
عضو شده اند
161,175نفر عضو شده اند
98/03/22 15:07

گویند مردی به دربار خان زند می رود و با ناله و فریاد...

بچه های امروزی
گویند مردی به دربار خان زند می رود و با ناله و فریاد می خواهد تا کریمخان را ملاقات کند. سربازان مانع ورودش می شوند. خان زند در حال کشیدن قلیان ناله و فریاد مردی را می شنود و می پرسد ماجرا چیست؟ پس از گزارش سربازان به خان؛ وی دستور می دهد که مرد را به حضورش ببرند. مرد به حضور خان زند می رسد.
خان از وی می پرسد که چه شده است این چنین ناله وفریاد می کنی؟
مرد با درشتی می گوید دزد، همه اموالم را برده و الان هیچ چیزی در بساط ندارم.
خان می پرسد وقتی اموالت به سرقت میرفت تو کجا بودی؟
مرد می گوید من خوابیده بودم.
خان می گوید خب چرا خوابیدی که مالت را ببرند؟
مرد در این لحظه پاسخی می دهد آن چنان که استدلالش در تاریخ ماندگار می شود و سرمشق آزادی خواهان می شود.
مرد می گوید: چون فکر می کردم تو بیداری من خوابیده بودم!
خان بزرگ زند لحظه ای سکوت می کند و سپس دستور می دهد خسارتش از خزانه جبران کنند. و در آخر می گوید این مرد راست می گوید ما باید بیدار باشیم.
99
70
7
21
زهره فرهنگ , zohre.farhang
سه شنبه 4 تیر ، 07:51
++++
ادامه
حامد عزیزی , hamedazizi444
شنبه 1 تیر ، 10:49
بیگ لایک، مثل مسولین فعلی مملکت خخخخخخخخخخ
ادامه
قاسم امیری , gasem77
جمعه 24 خرداد ، 14:24
حالا ما خوابیم و مدیران لایق دوگانه سوز بیداررررررررررررررررررررر
ادامه
عارف عارف , naderighasem
چهارشنبه 22 خرداد ، 22:41
درود به کریم خان زند سلطان بزرگ لر
ادامه
فاطمه داوودی , fateme_f11
چهارشنبه 22 خرداد ، 22:36
+++
ادامه
سعید صادقی , lotoos_s
چهارشنبه 22 خرداد ، 16:21
لایك
ادامه
آخرین مطالب بچه های امروزی
نامه ۲۲ اصلاح‌طلب که خواستار مسکوت ماندن ۴ماهه طرح... سلبریتی ها و آقازاده ها که پول یامفت گرفتید لطفا... به آرامش ڪه برسے آرامش وجودت را فرا میگیرد!... "عشق" باید از تهِ دل باشه،،،، وگرنه چشم که هردفعه،،،،... اگرکسی احساس کندکه درزندگیش هیچ اشتباهی رانکرده است... نمره ریاضی کــــاش جایــــی برویــــم تابلویــــی داشـتــــه... روزی با دوستم از کنار یک دکه روزنامه فروشی رد می... اگه ازم بپرسن قوی ترین انسان های دنیا چه کسانی هستن؟... اگر ملاک انتخابت فقط زیبایی باشد.... بنفشه ها متولد می شوند چه آن ها را باور داشته باشی... وضع اتاقامون! تابستان آمده است تا دلگرم تر بمانیم فصل آب تنی در... اگر ذره بین نگاه قوی باشد در تمام صفحه های ورق خورده... من انسان قوی هستم ولی گهگاهی دلم میخواهد کسی دستم... دنیا بینش ماست از وقتی شوخی اختراع شد دیگه هیچ حرفی تو دل کسی نموند.... خوشبختی زمانیست ڪه وجودت ارمغان آرامش برای دیگران... اگر یکبار تسلیم شی برات یه عادت می شه!... بزرگ کسی است که قلبش کودکانه قهرش بی کینه دوست داشتنش... اینا اوج لاکچری بود تازه حتما باس یه کیف میخریدی... آنقدر که از دست دادن چیزی مارا افسرده می کند از داشتن... گویند مردی به دربار خان زند می رود و با ناله و فریاد... در مراسم کفن و دفن شخصی شرکت کردم دیدم قبل از اینکه... مردم هرگز خوشبختی خود را نمیشناسند اما ،،،،، خوشبختی... راستی اون باک بنزینی که چند وقت پیش زدین دارینش هنوز؟... لحظه هایتان آرام. وقتی محبت هست تفاوت رنگ ها چه اهمیتی داره؟ زندگی دو نیمه است: نیمه اول در انتظار نیمه دوم و... گاهی لحظه های سکوت، پرهیاهوترین دقایق زندگی هستند...