نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
اویتا , AvitaClub

اویتا

اویتا , AvitaClub

اویتا

326,741نــــفــــــر
عضو شده اند
326,741نفر عضو شده اند
99/01/29 12:13

مصرف طولانی مدت روغن آفتابگردان و روغن ماهی برای کبد مضر است

اویتا
اخیراْ یک گروه بین المللی از دانشمندان به رهبری دانشگاه گرانادر اسپانیا نشان داده اند که مصرف طولانی مدت روغن آفتابگردان یا روغن ماهی به کبد صدمه زده و موجب ایجاد یک سری تغییرات در آن شده و باعث بیماری کبد چرب غیر الکلی (NASH) می گردد. این تحقیق که اخیراً در مجله معتبر Nutritional Biochemistry منتشر شده است ، چگونگی تأثیر مصرف طولانی مدت انواع روغن در رژیم غذایی موش ها و تاثیر آن بر کبد آنها را بر أساس تحلیلهای مختلف مورد بررسی قرار میدهد.
در این تحقیق سه نوع چربی پر کاربرد در رژیم غذایی شامل روغن زیتون خالص ، روغن آفتابگردان و روغن ماهی مورد بررسی قرار گرفت و نتایج این تحقیق نشان داد که روغن زیتون خالص برای سلامتی و طول عمر کبد بهترین نوع روغن می باشد. این تحقیق همچنین نشان داد که روغن آفتابگردان باعث فیبروز (زخم کبد) و تغییرات فراساختاری و اکسیداسیون زیاد می شود.
لازم به ذکر است که کبد چرب غیر الکلی (NASH) که باعث التهاب کبد میشود یک بیماری بسیار جدیست که ممکن است بعنوان کاتالیزور سایر بیماری های حاد کبدی مانند سیروز و سرطان کبد عمل کند. شیوع این بیماری با افزایش سن افزایش می یابد بطوریکه 1٪ تا 3٪ از کودکان ، 5٪ از نوجوانان ، 18٪ از افراد بین 20 تا 40 سال ، 39٪ از افراد بین 40 تا 50 سال و بیش از 40٪ افراد بالای 70 سال را مبتلا می کند.
99
42
2
23
رسانه جوان , rasajir
پنجشنبه 30 بهمن ، 10:44
قطعا محصولات تراریخته هم مضرر هستن که در جامعه زیاد هستن و متاسفانه برچسب روی اون ها نیست
ادامه
محمد مهدی ملکی , mohmmadmahdimaleki
یکشنبه 31 فروردین ، 17:37
میتونم دلیل استفاده از برنامه رو بپرسم؟!
ادامه
آخرین مطالب اویتا
کمبود ویتامین K موجب تحلیل استخوان در سالمندان میشود مصرف طولانی مدت روغن آفتابگردان و روغن ماهی برای کبد مضر است نقش کلیدی روی (Zinc) در مقاله با عفونت روغن زیتون کلید عمر طولانی در رژیم غذایی مدیترانه ای است. رابطه مستقیم بیماری بیش فعالی (ADHD) کمبود ویتامین D طرفداران چای عمر طولانی تری دارند!!! نگران آینده نباش چون خدا زودتر از تو اونجاست!... غمناک ترین لحظه زندگی را از کسی تجربه میکنی که شیرین... هیچکس لیاقت اشک های تو را ندارد کسی که چنین لیاقتی... خوبی لیاقت اینه که هر کسی نداره .... روز از دست رفته زندگی شما روزی است که در آن حتی یکبار... برای تشخیص زنده یا مرده بودن یک انسان به شرف او نگاه... حقیقت تا چکمه هایش را بپوشد دروغ نصفی از دنیا را... یه وقتایی فراموش کردن بعضیا مثل فراموش کردن نفس کشیدنه... همیشه به قلبت بگو که ترس از رنج از خود رنج بدتر است... هیچوقت تلاش نکنید یک آدم احمق را راهنمایی کنید زیرا... من هر شب دوست داشتنت را بغض میكنم؛ حسرت نداشتنت از... امان از تقدیر :) .... کجا باید برم .... از همان روزی که مویت را نشانم داده ای تار می بینم... به روزگار گفتند: چرا روی چرخ و فلک تو بعضیا بالان... انتظار کشنده است .... تو را چون آرزوهایم همیشه دوست خواهم داشت به شرطی... ما آدم ها عاشق چیزهایی هستیم که نداریم!... اگر دنبال کسی میگردید که دنیای شما را تغییر دهد به... دلتنگی واژه ای بی معناست.... گاهی دست " پدر و مادرت " را ببوس .... شب شد .... آدمها دقیقا همون چیزی هستن که تاکید میکنن نیستن .... فاصله ها کسی را از بین نمی برد، نزدیکی های سرد است...