نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
اویتا , AvitaClub

اویتا

اویتا , AvitaClub

اویتا

326,742نــــفــــــر
عضو شده اند
326,742نفر عضو شده اند
99/01/27 11:13

روغن زیتون کلید عمر طولانی در رژیم غذایی مدیترانه ای است.

اویتا
مجله بسیار معتبر Molecular Cell اخیرا درسال ۲۰۲۰ یافته های دانشمندان را در رابطه با مکانیسم موجود در رژیم غذایی مدیترانه ای و تاثیرات آن بر طولانی شدن عمر انسان به چاپ رسانید. پروفسور D. Mashek و همکارانش دریافتند که اسیدهای چرب غیر اشباع موجود در روغن زیتون یک مسیر سلولی مرتبط با طول عمر را فعال می کنند.

پروفسور D. Mashek که عضو آکادمیک دپارتمان پزشکی و بیوشیمی٬ زیست شناسی مولکولی و بیوفیزیک در دانشگاه مینسوتا آمریکا می باشد اذعان داشت که ما دریافتیم که روش فعالیت چربی به اینصورت است که ابتدا باید در قطره های چربی که در ابعاد میکروسکوپی هستند ذخیره شوند٬ که این همان روشیست که سلولهای بدن ما چربی را ذخیره می کنند.
سپس ، به هنگام ورزش کردن یا روزه گرفتن این چربی ها شکسته می شود، و در این زمان است که اثرات مفید آن ظاهر می گردد.

این شکست باعث تحریک متابولیسم و ​​تشکیل میتوکندری از طریق یک مسیر وابسته به SIRT1/PGC-1 alpha/PPAR-alpha می شود. SIRT1 ژنی است که در تنظیم سلامت نقش داشته و در موشها نیز با محدود کردن کالری مزایای زیادی در سلامتی آنها نشان داده است. در این تحقیق مشخص شد که اسیدهای چرب اشباع نشده، SIRT1 را در جهت تولید مواد خاص مانند PGC-1 فعال می کنند. محققان گزارش دادند که اسیدهای چرب اشباع نشده باعث افزایش تحریک PGC-1α / PPAR-alpha شده و متابولیسم اکسیداتیو در سلولها ی حیوانی را توسعه می دهند.

نویسنده این تحقیق اشاره دارد به اینکه اگرچه بدون شک مجموعه ای از مؤلفه های رژیم مدیترانه ای به تأثیرات مثبت آن بر سلامتی کمک می کنند ، ولی داده های ارائه شده در این پژوهش یک مکانیسم زیستی را معرفی می کند که ممکن است زیربنای این مزایا باشد.

پروفسور D. Mashek خاطرنشان می کند که ما می خواهیم زیست شناسی را بفهمیم و سپس آن را برای انسانها ترجمه كنیم و امیدوارم كه الگوهای مراقبت بهداشتی را تغییر دهیم و باید بدانیم که همه بیماریهای مرتبط با پیری هستند ، پس باید ابتدا پیری را درمان کنیم.
99
41
2
19
رسانه جوان , rasajir
پنجشنبه 30 بهمن ، 10:45
همی‌طور هست
ادامه
عـ؁م؁آد ط؁الـ؁ـب حـ ـ ـ؁یـنــ ـی , t94
جمعه 29 فروردین ، 14:47
روشنگری در پیج من
ادامه
آخرین مطالب اویتا
کمبود ویتامین K موجب تحلیل استخوان در سالمندان میشود مصرف طولانی مدت روغن آفتابگردان و روغن ماهی برای کبد مضر است نقش کلیدی روی (Zinc) در مقاله با عفونت روغن زیتون کلید عمر طولانی در رژیم غذایی مدیترانه ای است. رابطه مستقیم بیماری بیش فعالی (ADHD) کمبود ویتامین D طرفداران چای عمر طولانی تری دارند!!! نگران آینده نباش چون خدا زودتر از تو اونجاست!... غمناک ترین لحظه زندگی را از کسی تجربه میکنی که شیرین... هیچکس لیاقت اشک های تو را ندارد کسی که چنین لیاقتی... خوبی لیاقت اینه که هر کسی نداره .... روز از دست رفته زندگی شما روزی است که در آن حتی یکبار... برای تشخیص زنده یا مرده بودن یک انسان به شرف او نگاه... حقیقت تا چکمه هایش را بپوشد دروغ نصفی از دنیا را... یه وقتایی فراموش کردن بعضیا مثل فراموش کردن نفس کشیدنه... همیشه به قلبت بگو که ترس از رنج از خود رنج بدتر است... هیچوقت تلاش نکنید یک آدم احمق را راهنمایی کنید زیرا... من هر شب دوست داشتنت را بغض میكنم؛ حسرت نداشتنت از... امان از تقدیر :) .... کجا باید برم .... از همان روزی که مویت را نشانم داده ای تار می بینم... به روزگار گفتند: چرا روی چرخ و فلک تو بعضیا بالان... انتظار کشنده است .... تو را چون آرزوهایم همیشه دوست خواهم داشت به شرطی... ما آدم ها عاشق چیزهایی هستیم که نداریم!... اگر دنبال کسی میگردید که دنیای شما را تغییر دهد به... دلتنگی واژه ای بی معناست.... گاهی دست " پدر و مادرت " را ببوس .... شب شد .... آدمها دقیقا همون چیزی هستن که تاکید میکنن نیستن .... فاصله ها کسی را از بین نمی برد، نزدیکی های سرد است...