نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
اویتا , AvitaClub

اویتا

اویتا , AvitaClub

اویتا

326,740نــــفــــــر
عضو شده اند
326,740نفر عضو شده اند
99/01/25 23:13

طرفداران چای عمر طولانی تری دارند!!!

اویتا
یافته های جدید دانشمندان آکادمی علوم پزشکی چین که در ژورنال بسیار معتبر
European Journal of Preventive Cardiology
به چاپ رسیده است، حاکی از ارتباط بین نوشیدن چای و زندگی طولانی مدت دارد.
در این پژوهش حدود ۱۴۰۰۰ داوطلب که قبلا هیچ گونه سابقه بیماری از قبیل سرطان٬ حمله قلبی و سکته مغزی نداشتند، شرکت کردند. این داوطلبین به دو گروه تقسیم شدند که گروه اول حداقل ۳ بار در هفته چای می نوشیدند و گروه دوم از این نوشیدنی کمتر از ۳ بار در هفته استفاده می کردند. این تحقیق در حدود ۸ سال ادامه داشت و در طی این مدت نشانه های شروع٬ توسعه و یا مرگ بواسطه بیماری های سرطان٬ حمله قلبی و مغزی ثبت شدند.

نتایج شگفت انگیز بودند. ریسک ابتلای به بیماری قلبی و سکته مغزی گروه اول ۳۹٪ کمتر٬ احتمال مرگ گروه اول به علت این دو بیماری ۵۶٪ کمتر و احتمال مرگ و میر آنها با هر دلیل دیگری ۲۹٪ کمتر از گروه دوم که بی علاقه به چای بودند ثبت شد.

مطالعه این مکانیسم توسط محققین مشخص کرد که ترکیب بیواکتیو اصلی چای به نام پلی فنل٬ در بدن به مدت زیادی ذخیره نمی شود٬ پس مصرف مکرر چای در یک دوره طولانی مدت می تواند برای محافظت از قلب لازم باشد.

البته لازم به ذکر است که انواع مختلف چای می توانند تاثیرات مختلفی بر روی سلامت داشته باشند به اینصورت که در این تحقیق ۴۹٪ از داوطلبان چای سبز و ۸٪ از آنها چای سیاه مصرف کرده بودند.
99
29
9
18
عـ؁م؁آد ط؁الـ؁ـب حـ ـ ـ؁یـنــ ـی , t94
پنجشنبه 28 فروردین ، 19:27
کمپین مسدود سازی افرادی که فکر میکنن رهبری معصوم نیست.
همه ما میدونیم هرکی میگه رهبر معصوم نیست دشمن پیامبره پس کلوب باید دشمنان پیامبر رو مسدود کنه. ما خواهان پاکسازی دشمن از کلوب هستیم.
برای شرکت در کمپین به پیج من بیایید
ادامه
  , nimaqashqai
چهارشنبه 27 فروردین ، 16:46
به چین اعتمادی نیست
ادامه
مهران سلیمانی , mehran_soleyman
سه شنبه 26 فروردین ، 12:49
زیباست
ادامه
مینو  , bittern
سه شنبه 26 فروردین ، 05:01
novinzaban@
ادامه
علیرضا  امانپور , amshsong
سه شنبه 26 فروردین ، 00:06
آره ولی این مطالبی که راجع به تحقیقاتی و این حرفا مینوسن 99 درصد الکیه
ادامه
اسفندیار اسفندیاری , esfandiyar1
سه شنبه 26 فروردین ، 00:05
البته بنظر چای سبز خاصیت بیشتری داره ولی خب در عوض مزه جالبی نداره . منکه چای معمولی میخورم
ادامه
علیرضا  امانپور , amshsong
دوشنبه 25 فروردین ، 23:58
این تحقیقات زیاد سندیتی نداره هر سال میکن اونیی که چای میخورن اینجورین و اونجورین عمرشون زیاد میشه و سیستم دفاعی بدنشون قوی من عین خرس چایی میخورم روزی دو سه تا قوری همیشه خدام سرما خوردم
ادامه
محمد  , sosososo
دوشنبه 25 فروردین ، 23:29
خب پس با این آمار و سهم چای سیاه باید گفت چای سبز خوبه
ادامه
اسفندیار اسفندیاری , esfandiyar1
دوشنبه 25 فروردین ، 23:16
چه جالب . من چای زیاد می خورم
ادامه
آخرین مطالب اویتا
کمبود ویتامین K موجب تحلیل استخوان در سالمندان میشود مصرف طولانی مدت روغن آفتابگردان و روغن ماهی برای کبد مضر است نقش کلیدی روی (Zinc) در مقاله با عفونت روغن زیتون کلید عمر طولانی در رژیم غذایی مدیترانه ای است. رابطه مستقیم بیماری بیش فعالی (ADHD) کمبود ویتامین D طرفداران چای عمر طولانی تری دارند!!! نگران آینده نباش چون خدا زودتر از تو اونجاست!... غمناک ترین لحظه زندگی را از کسی تجربه میکنی که شیرین... هیچکس لیاقت اشک های تو را ندارد کسی که چنین لیاقتی... خوبی لیاقت اینه که هر کسی نداره .... روز از دست رفته زندگی شما روزی است که در آن حتی یکبار... برای تشخیص زنده یا مرده بودن یک انسان به شرف او نگاه... حقیقت تا چکمه هایش را بپوشد دروغ نصفی از دنیا را... یه وقتایی فراموش کردن بعضیا مثل فراموش کردن نفس کشیدنه... همیشه به قلبت بگو که ترس از رنج از خود رنج بدتر است... هیچوقت تلاش نکنید یک آدم احمق را راهنمایی کنید زیرا... من هر شب دوست داشتنت را بغض میكنم؛ حسرت نداشتنت از... امان از تقدیر :) .... کجا باید برم .... از همان روزی که مویت را نشانم داده ای تار می بینم... به روزگار گفتند: چرا روی چرخ و فلک تو بعضیا بالان... انتظار کشنده است .... تو را چون آرزوهایم همیشه دوست خواهم داشت به شرطی... ما آدم ها عاشق چیزهایی هستیم که نداریم!... اگر دنبال کسی میگردید که دنیای شما را تغییر دهد به... دلتنگی واژه ای بی معناست.... گاهی دست " پدر و مادرت " را ببوس .... شب شد .... آدمها دقیقا همون چیزی هستن که تاکید میکنن نیستن .... فاصله ها کسی را از بین نمی برد، نزدیکی های سرد است...