سینمای خانگی , _CinemayeKhanegi_

سینمای خانگی

سینمای خانگی , _CinemayeKhanegi_

سینمای خانگی

14نــــفــــــر
عضو شده اند
14نفر عضو شده اند
بیشتر
92/12/14 20:20

یکشنبه شب به همت بنیاد سینمایی فارابی سینما فرهنگ...

سینمای خانگی
یکشنبه شب به همت بنیاد سینمایی فارابی سینما فرهنگ تهران میزبان مراسم تجلیل از 6 تن از بزرگان سینمای ملی بود.

در این مراسم كه با حضور تعدادی از مسؤولان سینمایی و فرهنگی و جمعی از سینماگران و اصحاب رسانه برگزار شد از زنده یاد علی حاتمی، عزت ا.. انتظامی، جمشید مشایخی، محمدعلی كشاورز، علی نصیریان و داود رشیدی به واسطه یک عمر حضور فعال و تاثیر گذار در سینمای کشورمان تجلیل به عمل آمد.

از حاضران در این مراسم میتوان به جمشید مشایخی، علی نصیریان، داود رشیدی، مسعود كیمیایی، مسعود جعفری جوزانی، زهرا حاتمی، لیلا حاتمی، علی پویان، كامبوزیا پرتوی، علی معلم، محمد بزرگ نیا، گلاب آدینه، یدا... صمدی، ابراهیم فروزش،امین تارخ، محمد رضا شریفی نیا، بیژن امکانیان، داریوش فرهنگ، حمید فرخ‌نژاد، منوچهر اسماعیلی، پوری بنایی، پولاد كیمیایی، امین حیایی و نیلوفر خوش خلق و از میان مدیران سینمایی نیز علیرضا رضاداد، محمدرضا جعفری جلوه، محمد احسانی و مهدی طباطبایی نژاد در مراسم حضور داشتند.

مراسم با آیین گرامی داشت زنده یاد علی حاتمی آغاز شد و در ابتدا فیلمی درباره این فیلمساز پخش شد. در فیلم تصاویری از تشییع جنازه زنده یاد علی حاتمی و لحظاتی از پشت صحنه آثار این كارگردان بر جسته به چشم می خورد.

سپس لیلا حاتمی روی سن رفت و گفت: «جایی که امروز ایستاده ام فراتر از جایگاه من به عنوان بازیگر است. اینکه دختر علی حاتمی هستم و افتخار شاگردی مستقیم بزرگان سینما را داشته ام برایم ارزشمند است.» جعفری جلوه مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی نیز در این مراسم سخن گفت. وی در بخش هایی از صحبت هایش عنوان کرد: «این محفل سپاس و افروختن چراغ راه است. محفل دل سپردن به سینمای ملی. سینمای اصیل ایران، سینمای شریف، شرقی و ایرانی. سینمای امید.»
99