نرم افزار اندروید کلوب
بجنورد , bojnord

بجنورد

بجنورد , bojnord

بجنورد

40نــــفــــــر
عضو شده اند
40نفر عضو شده اند
این رسانه به درخواست بجنورد ایجاد شده است.
کلوب رسمی شهر بجنوردکلوب رسمی شهر بجنوردمشاهده کامل مشخصات
5 خرداد 1397
لیست اعضا تنها برای اعضای این کلوب مقدور می باشد.

کلوبهای مشابه

 • سقز , saghezclub
 • اوز شهر خََشُم , evazclub
 • لرستان شهر عشق , lorestan_shahre_eshg
رسانه فروردین - مجله علم و فن - سرویس وبلاگ

Buy Website Traffic
بجنورد , bojnord

استاندار خراسان شمالی گفت: هرگونه افزایش خودسرانه نرخ کالا و خدمات عمومی ممنوع است و تغییر قیمت‌ها فقط با مصوبه ستاد تنظیم بازار استان و کشور میسر خواهد بود.

محمدعلی شجاعی روز شنبه در نشست هم اندیشی با اصناف و بازاریان خراسان شمالی که با محوریت سهمیه بندی و اصلاح قیمت بنزین برگزار شد، اظهار داشت: هم اکنون در جنگ اقتصادی هستیم و دشمنان که نمی توانند در جنگ نظامی پیروز شوند، تحریم های شدید اقتصادی را بر کشور تحمیل کرده اند.

وی اقدام اخیر در راستای تغییر قیمت سوخت را تصمیمی کارشناسی در شورای عالی اقتصادی سران سه قوه بیان کرد و ادامه داد: نگاه حاکمیتی در این طرح وجود دارد و با همراهی مردم در کنار قوای کشور از این پیچ اقتصادی هم گذر خواهیم کرد و عواید حاصله از اجرای این طرح به ۱۸ میلیون خانوار خواهد رسید.

وی با بیان اینکه ممکن است در ابتدای اجرای این طرح مشکلاتی ایجاد شود، اظهار داشت: البته برای اعتلا و عزت نظام و وطن مشکلات را تحمل خواهیم کرد.

وی اظهار داشت: ما مشکلات کسبه را می دانیم و این را هم می دانیم که نبود ثبات در بازار و نوسان قیمت ها، مشکلات زیادی برای بازار درست می کند.

استاندار خراسان شمالی افزود: اما این را هم باید بدانیم که این مشکلات و ایجاد فشارها داخلی نیست و گاهی به اندازه ای فشار وارد می کنند که ما را متلاشی کنند اما ملت ما نشان داده است که بر سر آرمان های نظام ایستادگی می کند.

وی گفت: ۲۶ هزار واحد صنفی استان هر یک پایگاهی مردمی است و شک نکنید که نمی خواهیم باری بر دوش شما بگذاریم و مشکل شما را درک می کنیم اما نگذارید در این شرایط سخت، دشمنان سوء استفاده کنند.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی تاکید کرد: با کسانی که قصد ایجاد مشکل داشته باشند به شدت برخورد خواهد شد.

شجاعی افزود: نگاه در اجرای این طرح برپایی عدالت است و باید توجه کرد که ۲ دهک بالای جامعه هفت برابر دهک های دیگر از یارانه سوخت استفاده می کنند و با همین نگاه و برای اجرای عدالت این تصمیم گرفته شد که درآمد ۳۰ هزار میلیارد تومانی حاصل از اجرای این طرح به حساب ۱۸ میلیون خانواده واریز می شود.

وی گفت: با آنالیزی که انجام شده تاثیر سوخت بر بخش های تولید، توزیع و خدمات ۴ درصد است و باید تاثیر مثبت این طرح تشریح شود و مردم آثار آن را خواهند دید.

استاندار خراسان شمالی همچنین با اشاره به برخی مشکلات در حوزه نان، با بیان اینکه مشکلات نانوایی ها و نانوایان را می داند، اظهار داشت: به مشکلات نانوایی های استان نیز رسیدگی می شود و همچنین از اتاق اصناف می خواهم تا دیگر مشکلات بازار را هم احصا کند تا به آنها پرداخته و یک به یک حل شوند.

سجاعی با بیان اینکه برخی تحرکات در راستای منافع سیاسی، جناحی و شخصی است، خطاب به حاضران گفت: سرباز دیگران نباشید و در حالیکه هر سه قوه تاکید دارند که این طرح اجرا می شود باید طوری آن را اجرا کنیم که با همکاری هم و بدون مشکل عملیاتی شود.

رئیس اتاق اصناف بجنورد نیز در این جلسه با بیان اینکه در مورد افزایش نرخ بنزین باید طوری برنامه ریزی کنیم که سوء استفاده کنندگان اجازه تحرک پیدا نکنند، اظهار داشت: اگرچه با توجه به ثبات نرخ ارز، افزایش قیمت سوخت بر حوزه خدمات اثر نخواهد داشت اما تاثیر آن بر شبکه های مویرگی حمل و نقل را نمی توان انکار کرد.

مهدی امیدوار افزود: به صرف گران شدن بنزین، هرگونه افزایش قیمت، آن هم به صورت غیرمتعارف، توجیه ندارد و بازرسی ها و گشت های بازرسی افزایش خواهند یافت تا حقی از مردم ضایع نشود.

در خراسان شمالی ۲۶ هزار واحد صنفی فعال است و علاوه بر آن ۳۱ فروشگاه زنجیره ای و ۲۵ فروشگاه بزرگ در این استان دایر است.

همچنین در شهر ۲۱۰ هزار نفری بجنورد، مرکز خراسان شمالی، ۱۲ هزار تن از کسبه مشغول فعالیت هستند.
ادامه
99
1
1
فاطمه , fatemeh.fh
1 ساعت پیش
اقا نتو وصل کنید پوکیدیم ک
ادامه
بجنورد , bojnord

بارش برف و برودت هوای صبحگاهی که سبب لغزندگی سطح جاده‌های خراسان شمالی شده، صبح روز شنبه مانع از حضور معلمان برخی از مدارس روستایی استان در کلاس درس شد.

شماری از معلمان غیرمقیم در روستاها که امروز خود را برای حضور در مدرسه آماده کرده بودند، به علت لغزندگی سطح جاده، موفق به تشکیل کلاس درس نشدند.

بارش برف که از روز جمعه در برخی مناطق استان آغاز شده و همچنان ادامه دارد، موجب بسته شدن مقطعی برخی مسیرها شد.

اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی در هیچ منطقه ای از استان، مدارس را بخاطر بارش برف تعطیل اعلام نکرده است.

برخی معلمان که موفق به رفتن به کلاس درس نشدند در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشتند: صبح امروز به علت لغزندگی سطح جاده نتوانستیم در مدرسه حاضر شویم و البته برخی از همکاران هم به علت نامساعد بودن شرایط، از نیمه مسیر بازگشتند.

رئیس پلیس راه خراسان شمالی هم گفت: هم‌اینک مه غلیظ بیشتر جاده‌ها، به خصوص گردنه‌های این استان را فراگرفته و موجب کندی تردد خودروها شده است.

سرهنگ علیرضا حسین زاده با اشاره به بارش های دیشب و دیروز در مناطق مختلف این استان، اظهار داشت: مه‌گرفتگی میزان دید افقی رانندگان را در محورهای بجنورد - اسفراین در محدوده گردنه های اسدلی و پلمیس و نیز محور بجنورد - جنگل گلستان در محدوده گردنه های امین الله و چمن بید به حداقل رسانده است.

وی گفت: با توجه به بارش های شب گذشته سطح جاده در تمامی محورهای استان لغزنده است.

در استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی ۱۸۰ هزار دانش آموز در بیش از ۲ هزار باب مدرسه تحصیل می کنند.
ادامه
  بجنورد , bojnord

  رهاسازی آب سد شیرین‌دره شهرستان مانه و سملقان، که ۱۰ روز پیش آغاز شده بود، برای همکاری با پنبه‌کاران منطقه و فراهم ساختن زمینه تردد آسان آنان برای برداشت محصول، پیش از موعد مقرر متوقف شد.

  معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: آب سد شیرین دره، دوازدهم آبانماه جاری آغاز شد که قرار بود به مدت ۲ هفته ادامه داشته باشد اما به علت مشکلاتی که برای کشاورزان پنبه‌کار منطقه ایجاد کرده بود، تخلیه آب سد بر خلاف برنامه ریزی اولیه، متوقف شد.

  وحید واسطه با اشاره به آغاز فعالیت کشاورزان برای برداشت محصول پنبه از کشتزارها، اظهار داشت: رهاسازی آب از سد، سبب بروز مشکلاتی برای کشاورزان برای گذشتن از رودخانه می شد، به همین علت، تخلیه آب دریاچه سد به مدت چند روز معلق شد تا پس از برداشت پنبه، از سر گرفته شود.

  وی با اشاره به اینکه پیش بینی شده بود تا در مدت دو هفته، چهار تا پنج میلیون مترمکعب آب سد شیرین دره تخلیه شود، افزود: قرار است رهاسازی آب سد، برای تخلیه این حجم آب از هفته آینده مجددا آغاز شود.

  شهرستان مانه و سملقان با پنج‌ هزار و ۸۰۰ هکتار پنبه‌زار، قطب تولید این محصول در استان خراسان شمالی است و پیش بینی شده امسال ۲۱ هزار تن وش پنبه در این شهرستان برداشت شود.

  بر اساس این گزارش، سد شیرین دره، ۶۱ میلیون مترمکعب ظرفیت دارد که اکنون ۵۲ میلیون مترمکعب آب در دریاچه آن، ذخیره شده است.

  رهاسازی آب سد، با هدف ظرفیت سازی برای ورود سیلاب پاییزه و نیز مهار سیلاب های احتمالی ناشی از بارش های پیش رو انجام می شود، از سویی رهاسازی و تخلیه آب سد، سبب بهبود کیفیت آب مخزن سد می شود و با این اقدام، بخشی از گل و لای انباشته شده در دریاچه آن نیز تخلیه می شود.

  سد شیرین دره در ۶۵ کیلومتری شمال غربی شهر بجنورد، در محدوده شهرستان مانه و سملقان بر روی رود شیرین دره، از سرشاخه‌های رود اترک ساخته شده است.

  اواخر مهرماه امسال نیز بخشی از آب سد شیرین دره، به مدت دو روز، رها شده بود.

  سد شیرین دره، در سال ۸۴ با ظرفیت ذخیره سازی ۹۱ میلیون مترمکعب به بهره برداری رسید اما در سالیان اخیر به علت گل و لای ورودی به مخزن، حجم مفید آبگیری آن به ۶۱ میلیون مترمکعب کاهش یافته است.

  این سد علاوه بر تامین آب کشتزارهای پایین دست، بخشی از آب آشامیدنی شهر بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی و شماری از روستاهای مسیر انتقال را تامین می کند.

  واسطه در بخش دیگر سخنان خود گفت: اکنون رهاسازی آب سد بیدواز در اسفراین و چندیر در شهرستان راز و جرگلان، در حال انجام است.

  معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی با بیان اینکه آب این سدها با دبی ۵۰۰ لیتر بر ثانیه تخلیه می شود اظهار داشت: رهاسازی از آب سد چندیر و بیدواز، با هدف ظرفیت سازی برای مهار سیلاب ها و تا رسیدن به تراز ایمنی ادامه دارد.

  اکنون هفت سد با حجم ۲۳۴ میلیون مترمکعب آب در خراسان شمالی در دست بهره برداری است که آب کشاورزی ۲۲ هزار هکتار از زمین های پایین دست را تامین می کنند.
  ادامه
   بجنورد , bojnord

   معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: تلاش بر این است تا از منابع ملی و استانی، اعتباراتی برای ترمیم پل‌ها و بازسازی راه‌های آسیب دیده از سیل در خراسان شمالی تامین شود و تا یک سال آینده به اتمام برسد.

   عبدالهاشم حسن نیا روز سه شنبه در جمع کارکنان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی اظهار داشت: در بارنگی های بهار امسال، بخشی از جاده های روستایی و محورهای فرعی استان دچار خسارت شد و در این زمینه، در نشست هایی که برگزار شد، تلاش به عمل آمده است تا منابع مورد نیاز برای بازسازی این محورها تامین شود.

   وی با اشاره به فرا رسیدن فصل سرما، در باره تدابیر این سازمان برای تامین و ارتقای ایمنی سفرهای جاده ای در زمستان اظهار داشت: برنامه ریزی برای تامین آمادگی راهداران و خدمات رسانی به مسافران زمستان انجام شده است.

   وی بر لزوم توسعه بزرگراه های این استان تاکید و تصریح کرد: با توجه به جایگاه و موقعیت خراسان شمالی، نیاز است تا شبکه بزرگ‌راهی در این استان توسعه یابد.

   حسن نیا اظهار داشت: خراسان شمالی در حدفاصل دو قطب سیاحتی و زیارتی کشور واقع است و سالانه میلیون ها مسافر از این استان عبور می کنند علاوه بر آن، این منطقه به لحاظ حمل و نقل بار هم از اهمیت زیادی برخوردار است.

   وی با بیان این که ارتقای ایمنی تردد در جاده ها و نیز توسعه شبکه راه های این استان دارای اهمیت است، تاکید کرد: در این استان، نیاز است تا توسعه شبکه بزرگ‌راهی و ارتقای کیفیت راه ها، مورد توجه باشد.

   رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای خاطرنشان کرد: امید است بتوانیم با ارتقای کیفیت جاده ها، ایمنی ترددها هم بهتر شود.

   سیلاب اواخر سال گذشته و بهار امسال، ۱۱۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به راه های در دست ساخت این استان خسارت وارد کرده است.

   طول راه های خراسان شمالی بدون احتساب راه های روستایی، یکهزار و ۳۴۳ کیلومتر است که ۱,۵۴ درصد از راه های کشور را به خود اختصاص داده است.

   اکنون ۱۶۶ کیلومتر بزرگ‌راه، ۴۳۲ کیلومتر راه اصلی و ۷۴۵ کیلومتر راه فرعی در این استان وجود دارد.

   طول راه های روستایی استان هم چهار هزار و ۶۵۴ کیلومتر است که ۳,۶ درصد از راه های روستایی کشور را دارد.
   ادامه
    بجنورد , bojnord

    رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی خراسان شمالی گفت: مصرف مشروبات الکلی از اوایل آبان ماه جاری تاکنون در این استان، منجر به مرگ هفت نفر شده که یک نفر از آنان زن است.

    دکتر نقی دولت آبادی روز شنبه اظهار داشت: در ماه جاری، ۳۶ نفر به علت مصرف مشروبات الکلی به بیمارستان بجنورد منتقل شده بودند که از این تعداد هفت نفر فوت شده، و مابقی هم مرخص شدند.

    وی با بیان اینکه سن افراد مسموم شده ۱۶ تا ۴۰ سال گزارش شده است گفت: مصرف الکل منجر به نابینایی دو نفر شد که البته یکی از آنان فوت شد.

    نیروی انتظامی استان، عامل اصلی توزیع مشروبات الکلی را شناسایی و دستگیر کرده است.

    علاوه بر آن، چهار نفر متهم دیگر که در عملیات های جداگانه دستگیر شده بودند به مراجع قضائی معرفی شدند.

    تاکنون یک هزار و ۴۷۳ لیتر متانول که در ساخت این مشروبات استفاده می شد در استان کشف و ضبط شده است.

    سال گذشته هم حدود ۶۰ نفر بر اثر مصرف مشروبات الکلی در این استان مسموم شدند که از این تعداد، پنج نفر جان خود را از دست دادند.
    ادامه