نرم افزار اندروید کلوب
بیرجند , birjand

بیرجند

بیرجند , birjand

بیرجند

56نــــفــــــر
عضو شده اند
56نفر عضو شده اند
این رسانه به درخواست بیرجند ایجاد شده است.
کلوب رسمی شهر بیرجندکلوب رسمی شهر بیرجندمشاهده کامل مشخصات
5 خرداد 1397
لیست اعضا تنها برای اعضای این کلوب مقدور می باشد.

کلوبهای مشابه

 • بازارچه اکباتان , ekbataniha
 • قطب آباد سیتی , ghotbabadcity
 • مــاه تتی , MaheTeTi
رسانه فروردین - مجله علم و فن - سرویس وبلاگ

Buy Website Traffic
بیرجند , birjand

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی گفت: ۲ هزار و ۸۵۰ لیتر گازوئیل قاچاق در بازرسی ماموران انتظامی از یک دستگاه تریلر در خوسف کشف شد.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی اداره کل تعزیرات حکومتی استان خراسان جنوبی، محمدحسین اشرفی افزود: مامورین یگان امداد شهرستان خوسف در حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه تریلر مشکوک شده که پس از متوقف کردن خودرو بازرسی لازم از آن انجام شد.

وی گفت: پس از بررسی خودرو مشخص شد متهم در ۲ قسمت لبه‌های کفی تریلر و زیر اتاق اصلی مقدار ۲ هزار و ۸۵۰ لیتر گازوئیل قاچاق را جاسازی کرده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اظهار داشت: متخلف به همراه پرونده برای سیر مراحل قانونی به شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز مرکز استان معرفی شد.

وی تصریح کرد: پس از بررسی پرونده و محرز شدن تخلف، متهم در شعبه علاوه بر ضبط سوخت‌های کشف شده به پرداخت ۴۰۳ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.

شهرستان خوسف در فاصله ۳۶ کیلومتری بیرجند مرکز استان خراسان جنوبی است.
ادامه
99
  بیرجند , birjand

  تصویب دو لایحه باقیمانده برای پیوستن ایران به گروه ویژه اقدام مالی (FATF) به رغم برخی تحلیل‌های انتقادی، می‌تواند برای توسعه مبادلات اقتصادی ایران با جهان فرصت‌آفرینی کند.

  جمهوری اسلامی ایران امروز در شرایط دشوار اقتصادی قرار دارد که بیش از هر عاملی، فشارهای حداکثری آمریکا و ممانعت کاخ سفید از اجرای برجام در آن تاثیرگذار بوده است.

  آمریکا در اعمال سیاست‌های تحریمی، مهمترین شریان‌های حیاتی ایران را نشانه رفته‌ که در سخنان اخیر رئیس جمهوری نیز مشهود بود هرچند با تلاش دولت و سایر قوا و مسئولان کشوری و همراهی مردم، کشور از آنچه دشمن برای ما تصور کرده بود، بسیار فاصله گرفته است.

  عضو هیات علمی دانشگاه بیرجند در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: بحث FATF موضوعی پردامنه است و موافقان و مخالفانی دارد اما چون معاملات بین‌المللی داریم و باید با سیستم بین‌الملل کار کنیم باید به آن پیوست.

  حسین فرزانه پور افزود: هرچند عده‌ای معتقدند که پیوستن به FATF لزومی ندارد چون ممکن است کشورهای بیگانه مبادلات مالی ما را رصد کنند اما حقیقت این است نپیوستن به FATF موجب دور شدن ایران از نظام جهانی شده و دور ماندن از نظام جهانی به هر دلیل موجب تضعیف تولید و عدم دسترسی به تکنولوژی‌های روز می‌شود.

  وی اظهار داشت: موضوع اساسی روند تصویب این لایحه در مراجع قانونی ما بوده که تاکنون نتیجه نداده است، FATF یک سازوکار بین‌المللی است که اگر ما را وارد «لیست سیاه» کنند مشکلات زیادی برای ما ایجاد می‌شود.

  مدرس دانشگاه گفت: باید به قراردادهای بین‌المللی بپیوندیم چون امروز ما در شرایط موجود نیاز به ارتباط با جامعه جهانی هستیم و باید با ساز و کارهای جهانی کار کنیم و پیوستن به FATF به نفع منافع کشور است.

  وی افزود: معتقدم تصویب FATF در راستای منافع ملی ما است و برای رفع مشکلات کشور باید به آن پیوست.

  فعال سیاسی اعتدال‌گرا و مدیر مسئول روزنامه زعفران هم گفت: FATF یک ساختار نظام مالی و بانکی جهانی است که از طرف کشورهای توسعه یافته ایجاد شده است و اگر بخواهیم با نظام بین‌الملل ارتباط اقتصادی داشته باشیم باید به آن بپیوندیم.

  ابوالفضل زاهدی پور افزود: مخالفان FATF بیشتر با نگاه سیاسی به آن پرداخته‌اند و معتقدند که شاید اطلاعات اقتصادی ما درز پیدا کند اما حقیقت این است که حرکت در مسیر جهانی و توسعه مالی نیازمند تعامل با جهان است که لازمه تعامل با جهان پذیرش قوانین بین‌المللی است.

  وی اظهار داشت: با عضویت در FATF می‌توانیم انضباط مالی خود را سر و سامان دهیم اما وزارت امور خارجه هم باید ملاحظات لازم را در نظر بگیرد.

  وی ادامه داد: کشوری مثل آمریکا هم هرکاری خواسته علیه ما انجام داده و دیگر کار بیشتری نمی‌تواند بکند اما ایران باید با پیوستن به FATF و ارتباط با دنیا از امکانات جهانی محروم نشود.

  مسئول حزب جوانان ایران اسلامی در خراسان جنوبی هم گفت: FATF به شمشیر دولبه برای جمهوری اسلامی ایران تبدیل شده که دولت باید نسبت به محورهای این لوایح شفاف‌سازی کند.

  علی غنی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: FATF به قطع دارای تبعات مثبت و منفی است اما یکی از نواقص که از ابتدای دولت تدبیر و امید وجود داشته این است که دولت نسبت به شفاف‌سازی به موقع اقدام نمی‌کند.

  وی گفت: در قضیه برجام هم همین موضوع پیش آمد، با آن سر و صدا تصویب شد اما امروز مخالفان می‌گویند دیدید که گفتیم برجام اینطور و آنطور است اما متاسفانه کسی به علت و عوامل برجام نپرداخت و امروز صحبت‌هایی مطرح می‌شود که برجام خوب نبود.

  این فعال سیاسی اظهار داشت: FATF از سال ۱۹۸۹ در گروه هفت کلید خورد تا کشورها با یک شفاف‌سازی مالی حرکت کنند و بیشتر در جهت پولشویی مطرح بود.

  وی اضافه کرد: پس از آن حمایت مالی از تروریسم مطرح شد که قضیه از اینجا به بعد حساسیت پیدا کرد، چندین دفعه به ایران فرصت داده شده که FATF را تصویب کند و تا زمانی که به تصویب نرسد در بسیاری از کنوانسیون‌ها عضویتی نخواهیم داشت.

  غنی با بیان اینکه اگر FATF را نپذیریم تبعات منفی خواهد داشت گفت: ماهیت FATF به لحاظ شکلی ایرادی ندارد به شرطی که تبعات آن که بعد رو می‌شود همچون سرنوشت برجام نباشد.

  این کارشناس سیاسی تصریح کرد: کشور آمریکا برخی از کشورهایی را که جمهوری اسلامی مورد حمایت قرار داده را جزو ترورسیم می‌داند و این یکی از بزرگترین مشکلات قبول FATF خواهد بود.

  وی گفت: در بحث برجام هم اینگونه است زیرا اروپا در باطن از برجام خارج شده اما می‌گوید نشدیم زیرا منافعش با منافع آمریکا رقم خورده و نمی‌خواهد زیر بار تحریم برود.

  غنی یادآور شد: برای مثال با حمایت ایران از فلسطین یکسری از کشورهای که دارای منافع مشترک با آمریکا هستند برای ما مشکل ایجاد خواهند کرد.

  وی گفت: یکی از نگرانی‌های موجود در تصویب FATF این است که چه تضمینی وجود دارد که آمریکا نسبت به مورد حمایت قرار گرفتن فلسطین و حزب‌الله لبنان واکنش نشان ندهد.

  مسئول حزب جوانان ایران اسلامی در خراسان جنوبی افزود: به قطع با مخالفت آمریکا کشورهایی که می‌خواهند با ما مراودات اقتصادی داشته باشند نگاه به دهن آمریکا خواهند کرد.

  وی اظهار داشت: اگر FATF تصویب هم نشود عواقب اقتصادی بدی بر کشور مترتب خواهد شد زیرا این آخرین مهلتی است که برای تصویب FATF به جمهوری اسلامی داده شده است.

  وی گفت: دستگاه دیپلماسی کشور باید با ورود جدی به این موضوع شفاف‌سازی را در دستور کار قرار دهد.

  پیشینه موضوع

  "گروه ویژه اقدام مالی" به عنوان نهاد بین‌ دولتی مرجع تنظیم مقررات مبارزه با پول‌شویی و تامین مالی تروریسم در آخرین نشست خود ضمن اعاده دو دسته از اقدامات مقابله‌ای علیه ایران، هشدار داد که در صورت تکمیل نشدن فرآیند اجرای "توصیه‌نامه یا برنامه عمل ایران" این نهاد ممکن است طی سه ماه آینده جمهوری اسلامی ایران را به "فهرست کشورهای غیرهمکار" خود اضافه کند.

  این در حالی است که ایران تاکنون از مجموع ۴۱ مورد برنامه عمل گروه ویژه اقدام مالی ۳۷ مورد را که مربوط به بخش‌های اجرایی آن بوده عملیاتی کرده است.

  چهار لایحه باقیمانده در حوزه قانون‌گذاری شامل "اصلاح قانون مبارزه با پول‌شویی، اصلاح قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم، عضویت در کنوانسیون بین‌المللی مبارزه با جرایم سازمان یافته فراملی (پالرمو) و عضویت در کنوانسیون بین‌المللی مبارزه با تامین مالی تروریسم (CFT)" از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران تهیه و به مجلس شورای اسلامی ارسال شد که از این میان دو لایحه شامل "پیوستن ایران به کنوانسیون پالرمو و کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم (CFT)" برای تعیین تکلیف نهایی در مجمع تشخیص مصلحت نظام معطل مانده‌ است.

  "گروه ویژه اقدام مالی" سال ۱۹۸۹ میلادی با ابتکار کشورهای قدرتمند سیاسی اقتصادی موسوم به گروه هفت یا "G۷" برای مبارزه با پول‌شویی تاسیس شد. این گروه ۳۷ عضو دارد و دبیرخانه آن در مقر سازمان همکاری اقتصادی و توسعه در شهر پاریس قرار دارد.

  جمهوری اسلامی ایران سال ۲۰۰۷ میلادی در "فهرست سیاه گروه ویژه اقدام مالی" قرار گرفت. FATF از سال ۲۰۰۹ میلادی این موضع را به طور رسمی در بیانیه‌های خود اعلام کرد و بر این اساس مقررات و اقدام‌های متقابل علیه کشورمان وضع شد تا کشورها در مراودات مالی و بانکی با ایران احتیاط کنند.
  ایران از سال ۲۰۱۶ میلادی به واسطه اقدامات دیپلماتیک و داخلی در وضعیت "تعلیق از اعمال اقدامات تقابلی" FATF قرار گرفته و بر این اساس وضعیت کشورمان در ابعاد استانداردهای نظارتی و کنترلی در هر سه حوزه پول‌شویی، جرایم سازمان یافته و حمایت مالی تروریسم "خاکستری" توصیف می‌شود.
  ادامه
   بیرجند , birjand

   - استاندار خراسان جنوبی گفت: یکی از هدف‌گذاری‌های ما برای این استان جذب سرمایه‌گذار و در وهله نخست ورود شرکت‌های دولتی است تا شرایط فراهم و بخش خصوصی نیز در این عرصه وارد شود.

   محمدصادق معتمدیان روز سه‌شنبه در نشست شورای اداری استان خراسان جنوبی که با حضور حجت‌الاسلام سید احمد مرتضوی‌ مقدم رئیس دیوان عالی کشور برگزار شد با اشاره به لزوم حمایت دستگاه قضا از سرمایه‌گذاران افزود: برنامه‌های بسیار خوبی در مدت کوتاه حضور رئیس کل دادگستری استان برای واحدهای تولیدی مشکل‌دار انجام شده است.

   وی گفت: به دلیل چالش‌هایی که در بخش اقتصاد کشور به وجود آمد، برخی واحدهای تولیدی استان نیز دچار مشکل شدند و در سال رونق تولید ورود دستگاه قضا و حمایت از این بخش بدون شک سبب رونق تولید می‌شود.

   استاندار خراسان جنوبی از تلاش رئیس کل داگستری و پیگیری مشکلات واحدهای تولیدی استان قدردانی کرد.

   وی در ادامه سخنانش گفت: خراسان جنوبی به دلیل گستردگی و پراکندگی عقب افتادگی‌هایی قبل و بعد از استان شدن داشته و علیرغم تلاش‌ها و اقدامات زیادی که انجام شده اما هنوز با مشکلاتی مواجه است و نیازمند بسیج همه امکانات و ظرفیت‌ها برای توسعه استان هستیم.

   معتمدیان افزود: خراسان جنوبی دارای مردمانی متدین، ولایتمدار و همراه با انقلاب و نظام است که شایسته خدمت هستند.

   وی اظهار داشت: در حال حاضر برنامه‌های متعددی در بخش توسعه عمران و زیرساخت‌های استان دنبال می‌کنیم و یکی از ویژگی‌های استان تعامل و همکاری بین بخش‌های مختلف، دستگاه‌های اجرایی، نیروهای نظامی، انتظامی، بخش‌های حاکمیتی به ویژه دستگاه قضا است که سبب شده شاهد جهش در توسعه استان باشیم.

   مقام عالی دولت در استان امنیت را یکی از مهمترین زمینه‌های توسعه هر منطقه دانست و گفت: با توجه به اینکه استان مرزی هستیم و کانون ناامن و با بحران در همسایگی ما قرار دارد اما با تلاش مقتدارنه نیروهای نظامی و انتظامی، ارتش و مرزبانی و اطلاعات ادعا می‌کنیم یکی از امن‌ترین استان‌های کشور هستیم.

   وی تصریح کرد: ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالقوه زیادی در استان مرزی خراسان جنوبی وجود دارد که باید بالفعل شود و یکی از ظرفیت‌ها وجود ۴۰ نوع ماده معدنی و تولید ۷۵ درصد ذخایر زغالسنگ کشور در استان است.

   معتمدیان گفت: معادن زیادی فلزی و غیرفلزی از طلا و مس، روی تا زغالسنگ در استان فعال است اما به دلیل عدم سرمایه‌گذاری در فراوری مواد معدنی شاید عواید زیادی برای استان ندارد.

   استاندار خراسان جنوبی وجود محصولات استراتژیک و داروهای گیاهی و دارابودن رتبه‌های جهانی در تولید آن را از دیگر پتانسیل‌های استان دانست و اظهار داشت: در این بخش نیز علیرغم همه تلاش‌ها و بسترهای مناسبی که فراهم است اما فواید و عواید این محصولات برای کشاورزان کم و بیشتر برای دلالان است لذا یکی از جهت‌گیری‌ها تلاش در جهت فراوری محصولات و افزایش درآمد کشاورزان است.

   وی وجود صنایع دستی، میراث فرهنگی، جاذبه‌های طبیعی و گردشگری را از دیگر پتانسیل‌های استان برشمرد و عنوان کرد: در حال حاضر یک هزار و ۵۰۰ اثر ملی در استان شناسایی شده و ثبت شده و چهار اثر نیز ثبت جهانی است.

   معتمدیان یادآور شد: با تلاش روستاییان و عشایر خراسان جنوبی بیش از ۴۰ نوع محصول صنایع دستی در استان تولید می‌شود که نیازمند حمایت در زمینه ایجاد بازار فروش است.

   وی با اشاره به زیرساخت‌های حمل و نقل استان گفت: در زمینه رسیدگی به جاده‌ها به عنوان یکی از مطالبات اصلی مردم، تحرکات خوبی در استان آغاز و امسال جزو محدود سال‌هایی است که تخصیص‌های ۱۰۰ درصدی گرفته شده است.

   نماینده عالی دولت در خراسان جنوبی افزود: در بخش راه آهن امسال نخستین بار در استان عملیات اجرایی قطعه ۱۶ راه آهن بیرجند - یونسی آغاز شد و امید است به سرعت سایر قطعات نیز عملیاتی و اجرایی شود.

   وی با اشاره به برنامه ایجاد یک هزار هکتار گلخانه تا پایان دولت و تبدیل استان به هاب منطقه‌ای شتر گفت: خراسان جنوبی دومین استان از نظر جمعیت شتر است که این طرح تاثیر زیادی بر توانمندسازی روستاییان خواهد داشت و زمینه اشتغال ۱۰ هزار نفر نیز در استان فراهم خواهد شد.

   معتمدیان به لزوم استفاده از فرصت‌های مرز در این استان اشاره کرد و گفت: در بحث صادرات از ظرفیت مرز به خوبی استفاده کرده‌ایم و افزایش صادرات سوخت مرزنشینان را داشتیم.

   وی با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های ما نگهداشت جمعیت در مناطق روستایی مرزی است اظهار داشت: با بسته شدن مرزها در برخی از مقاطع شاهد مهاجرت مرزنشینان بودیم که در این زمینه در سطح کشور بالاترین پرداخت یارانه به مرزنشینان را داریم و در هر مرحله ۷۱۴ هزار تومان به مرزنشینان پرداخت می‌شود.

   استاندار خراسان جنوبی احداث ۱۰ هزار واحد مسکن روستایی محرومان توسط بنیاد مسکن و کمیته امداد، اجرای طرح‌های آبخیزداری و اجرای سامانه‌های نوین آبیاری را از دیگر برنامه‌های استان اعلام کرد و گفت: در حال حاضر ۵۰۰ روستای استان با تانکر آبرسانی می‌شود که با اختصاص ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار تا پایان دولت تمامی مجتمع‌های آبرسانی روستایی تکمیل و مشکل روستاییان حل خواهد شد.

   وی به پروژه انتقال آب از دریای عمان به استان اشاره کرد و گفت: این طرح به مراحل اجرایی رسیده و در حال پیگیری است که تحول عظیمی در شرق کشور ایجاد خواهد کرد.

   معتمدیان همچنین برگزاری انتخابات سالم و ایجاد امنیت در بخش‌های متعلق به دولت را از برنامه‌ها و سیاست‌های مهم استان اعلام کرد و افزود: تاکید بر این است تا در چارچوب قانون سیاست‌های نظام را در این مقطع حساس دنبال کنیم.

   وی بیان کرد: ثبت‌نام داوطلبان نامزدی انتخابات مجلس شورای اسلامی از ۱۰ آذرماه امسال آغاز می‌شود و به عنوان مجری انتخابات نظارت خواهیم کرد تا به بهترین وجه برگزار شود.

   استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: مسئولیت ما این است تا بتوانیم زمینه حضور حداکثری مردم را در انتخابات فراهم کنیم همچنین رقابت سالمی بین افرادی که از فیلترهای نظارتی عبور می‌کنند، ایجاد شود.

   وی به پیش رو بودن هفته بسیج اشاره و تصریح کرد: همه دستگاه‌های اجرایی باید همکاری حداکثری در برنامه‌های این هفته و برگزاری هرچه باشکوه‌تر آن داشته باشند.
   ادامه
    بیرجند , birjand

    جانشین انتظامی خراسان جنوبی گفت: ۱۴ هزار و ۱۰۰ لیتر سوخت قاچاق با هوشیاری پلیس در محور بیرجند به مشهد کشف شد.

    به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ سعید دادگر روز سه‌شنبه اظهار داشت: مأموران پلیس راه بیرجند هنگام کنترل خودروهای عبوری در محور بیرجند - مشهد به یک کامیون کشنده مشکوک شدند و آن را متوقف کردند.

    وی افزود: ماموران پس از بررسی مدارک و بار خودرو، ۱۴ هزار و ۱۰۰ لیتر مواد سوختی قاچاق از نوع گازوئیل به ارزش ۹۳۰ میلیون ریال را کشف کردند.

    جانشین انتظامی خراسان جنوبی گفت: در این رابطه متهم دستگیر و با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.

    مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی هم قبل از این اعلام کرد؛ ۱۹ میلیون لیتر سوخت قاچاق ۶ ماه نخست امسال در این استان کشف و ضبط شد در حالیکه این میزان در مدت مشابه پارسال یک میلیون و ۱۸ هزار لیتر بود.

    محمدحسین اشرفی افزود: عمده پرونده‌های وارده به شعب تعزیرات حکومتی استان مربوط به بخش قاچاق کالا و ارز و بیشتر مربوط به تخلفات سوخت است.
    ادامه
     بیرجند , birjand

     دبیر علمی نخستین همایش ملی «کارکرد وقف در توسعه انسانی با تاکید بر وقف علمی» گفت: ۱۱۸ مقاله در مجموع به دبیرخانه این همایش در بیرجند ارسال شده است.

     مفید شاطری روز یکشنبه در نشسست خبری اظهار داشت: برنامه‌ریزی این همایش از یک سال قبل در تفاهم‌نامه‌ای بین دانشگاه بیرجند و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان انجام شد و ۲۱ آبان ماه جاری با حضور میهمانانی از سراسر کشور در دانشگاه بیرجند برگزار می‌شود.

     وی، وقف و توسعه مراکز علمی و فناوری، وقف و رفاه اجتماعی، آموزش و توسعه فرهنگ وقف، وقف مشارکتی و کارکرد آن و ظرفیت‌های وقف در حوزه آموزش را از جمله محورهای این همایش برشمرد و افزود: بیشترین مقالات رسیده در خصوص وقف و توسعه مراکز علمی بوده است.

     دبیر علمی نخستین همایش ملی کارکرد وقف در توسعه انسانی با بیان اینکه ۵۸ درصد استان‌های کشور در ارسال مقاله به این همایش مشارکت داشته‌اند اظهار داشت: ۱۶ نفر از اساتید برجسته پنج دانشگاه کشور داوری مقالات را به عهده داشتند.

     وی افزود: از مجموع مقالات تاکنون ۸۱ مقاله پذیرفته شده و ۳۱ مقاله که شاخص‌های علمی را کسب نکردند نیز رد شده است.

     شاطری تجلیل از واقفان حوزه آموزش و حامیان وقف را از دیگر برنامه‌های این همایش عنوان کرد و گفت: فرهنگ‌سازی برای وقف علمی از مهمترین دستاوردهای این همایش خواهد بود.

     وی با اشاره به قدمت وقف علمی در خراسان جنوبی یادآور شد: قدیمی‌ترین موقوفات استان با نیت علم و دانش بوده‌اند که قدمت یکی از این موقوفات به سال ۹۱۱ هجری قمری بر می‌گردد.

     عضو هیات علمی دانشگاه بیرجند با تاکید بر اینکه وقف علمی در دوره‌های اخیر مغفول مانده است گفت: تصور جامعه در عصر جدید این است که دانشگاه بدون نیاز کمک‌های مردمی اداره شده و از همین رو وقف‌های علمی کمرنگ شده است.

     وی با اشاره به لزوم درآمد ماندگار در دانشگاه‌های برای حوزه‌های مختلف آموزشی و پژوهشی عنوان کرد: مهمترین سرمایه‌گذاری که می‌تواند تداوم داشته باشد وقف است که حتی تغییر سیاست‌ها نیز در آن اثر گذار نخواهد بود.

     شاطری با بیان اینکه ایجاد وقف‌های علمی نیازمند گفتمان‌سازی و فرهنگ‌سازی است گفت: مدرسه شوکتیه نیز به عنوان یکی از مدارسی که علوم نوین در آن تدرسی می‌شده بخش عمده هزینه‌های خود را از محل موقوفات تامین می‌کرده است.

     وی اظهار داشت: البته تعداد کمی موقوفات جدید نیز به موضوع علم در استان به ثبت رسیده که نمونه آن در بشرویه و خوسف موجود است اما هنوز هم این موقوفات پاسخگوی نیازهای موجود حوزه علم نیست.

     دبیر علمی نخستین همایش ملی کارکرد وقف در توسعه انسانی با تاکید بر وقف علمی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی در چشم انداز آینده خود باید در حوزه خدمات آموزشی سرآمد باشد اضافه کرد: یکی از موضوعاتی که برای رسیدن به این هدف می‌توان دانشگاه‌ها و آموزش عالی را یاری کند وقف است.

     وی تاکید کرد: دنیای غرب نیز از قدرت نهاد وقف غافل نشده است و دانشگاه‌های برتری در سطح جهان هستند که از محل موقوفات تغذیه می‌شوند.

     شاطری ابراز امیدواری کرد؛ با برگزاری این همایش شاهد ورود خیران و واقفان در حوزه‌های علمی، پزشکی و درمانی باشیم.

     وی یادآور شد: در راستای این همایش پیگیر چاپ ۲ کتاب به عنوان حسینه‌های تاریخی خراسان‌جنوبی و وقف عالمان و حاکمان در استان بوده‌ایم که کتاب نخست به چاپ رسیده است.
     ادامه