نرم افزار اندروید کلوب
بنیاد برکت , Barakat.Foundation

بنیاد برکت

بنیاد برکت , Barakat.Foundation

بنیاد برکت

2نــــفــــــر
عضو شده اند
2نفر عضو شده اند
این رسانه به درخواست بنیاد برکت ایجاد شده است.
صفحه‌ی رسمی بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) www.barakatfoundation.comصفحه‌ی رسمی بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) www.barakatfoundation.comمشاهده کامل مشخصات
26 دی 1395

اعضاء

 • علی علی کرمی , qed2002

آلبوم تصاویر

1 تصویر ...

morebox img
رسانه فروردین - مجله علم و فن - سرویس وبلاگ

Buy Website Traffic
بنیاد برکت , Barakat.Foundation
بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تا پایان سال جاری 450 طرح اشتغال‌زایی را در شرق مازندران ایجاد می‌کند.
به گزارش روابط عمومی بنیاد برکت، این بنیاد وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تا پایان امسال 450 طرح اشتغال‌زایی را در شرق استان مازندران و به‌طور مشخص در روستاها و مناطق کم‌تر برخوردار شهرهای نکا، بهشهر و گلوگاه به بهره‌برداری کامل می‌رساند.

طرح‌های اشتغال‌زایی مذکور در قالب طرح اجتماع‌محور سحاب (سرمایه‌گذاری حمایتی اشتغال‌زایی برکت) و در رشته‌هایی مانند پرورش دام سبک و سنگین، زنبورداری، کشاورزی و باغداری ایجاد شده است و بیش از 104 روستا را تحت پوشش قرار می‌دهد.

بنیاد برکت برای ایجاد و راه‌اندازی 450 طرح اشتغال‌زایی در شرق استان مازندران 135 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته است که به‌شکل وام قرض‌الحسنه به متقاضیان پرداخت می‌شود.

این 450 طرح اشتغال‌زایی از میان 2430 طرحی که در ابتدا معرفی شده بود، پس از گذراندن مراحلی هم‌چون بازدید و اهلیت‌سنجی اعتباری و فنی انتخاب شده است. از این تعداد، 200 طرح اشتغال‌زایی به ‌بهره‌داری رسیده و مابقی نیز تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسند.

در طرح توانمندسازی اقتصادی و اشتغال‌زایی اجتماع‌محور سحاب (سرمایه‌گذاری حمایتی اشتغال‌زایی برکت)، متقاضیان پس از کسب شرایط لازم، از سوی بنیاد برکت برای دریافت وام تا سقف 300 میلیون ریال بدون بهره و با کارمزد 4 درصد به بانک عامل معرفی می‌شوند و به منظور ایجاد اشتغال و آموزش مورد حمایت و پشتیبانی این بنیاد قرار می‌گیرند.

در قالب این طرح، افراد آموزش می‌بینند که با توجه به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های منطقه‌ای، چه فعالیت‌هایی داشته باشند و سپس، از آن‌ها حمایت می‌شود. برای این منظور، تسهیل‌گرانی پیش‌بینی شده‌اند که به متقاضیان آموزش می‌دهند، سیستم بانکی را تسهیل و نهاده‌های کسب‌وکار را برای‌شان فراهم می‌کنند. در طرح سحاب، وام به‌شکل مستقیم به خود متقاضی ارایه نمی‌شود، بلکه در اختیار پشتیبان قرار می‌گیرد تا نهاده‌ها را خریداری کرده و در اختیار آن‌ها قرار دهد و ضمن آموزش، خرید کالای‌شان را هم تضمین کند.

گفتنی است، بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) امسال 10 هزار طرح اشتغال‌زایی را در قالب طرح‌های اشتغال‌زایی اجتماع‌محور، بنگاه‌محور و تسهیلات‌محوردر مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافتهی کشور راه‌اندازی و به‌بهره‌برداری رسانده است.
ادامه
99
  بنیاد برکت , Barakat.Foundation
  فاز دوم طرح توسعه‌ی گلخانه‌ای 50 هکتاری هیدروپونیک زرندیه با حضور رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، استاندار استان مرکزی، نماینده‌ی مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی، امام‌جمعه و جمعی از مسئولان استانی و محلی در زرندیه به بهره‌برداری رسید.
  گزارش تصویری این مراسم را در سایت بنیاد برکت شاهد باشید:
  ادامه
   بنیاد برکت , Barakat.Foundation
   رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از ایجاد 400 هزار فرصت شغلی توسط این ستاد در سال‌های اخیر خبر داد.
   دکتر محمد مخبر در آیین بهره‌برداری از فاز دوم طرح توسعه‌ی گلخانه‌ی 50 هکتاری هیدروپونیک زرندیه با بیان این مطلب افزود: علاوه بر این، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در چند ماه گذشته 41 هزار فرصت شغلی مستقیم را به بهره‌بر‌داری رسانده است.

   وی با تأکید بر این‌که در ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به هیچ عنوان کار صرف اقتصادی انجام نمی‌شود، تصریح کرد: همه‌ی فعالیت‌ها و اقدامات ستاد اجرایی بر محرومیت‌زدایی، اشتغال‌زایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مناطق محروم متمرکز است.

   رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با طرح این پرسش که در شرایط امروز کشور که هم با محدودیت منابع و هم با فشارهای خارجی مواجه هستیم، راهبرد اصلی توسعه چیست؟ اظهار داشت: بعضی معتقدند که باید روی رشد اقتصادی تمرکز کنیم و برخی دیگر بحث کنترل تورم را مطرح می‌کنند و اعتقاد دارند ثبات اقتصادی با مهار تورم محقق می‌شود. راهبردهای دیگری مانند تمرکز بر اشتغال‌زایی برای توسعه‌ی پایدار هم مطرح است.

   دکتر مخبر ادامه داد: اما راهبردی که بر سر آن اجماع شکل گرفته و در کلام امام راحل و مقام معظم رهبری همیشه مورد تأکید قرار گرفته و در سرلوحه‌ی اقدامات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) نیز قرار دارد، بحث تولید است. اگر تولید اتفاق بیفتد و سامان بگیرد همه‌ی مشکلات قابل حل است و قادر خواهیم بود از این مقطع حساس عبور کنیم.

   وی با اشاره به این‌که برای تولید هم باید اولویت‌هایی قائل شد، عنوان کرد: بر همین اساس، دو رویکرد در ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در دستور کار است؛ اول، همه‌ی اقدامات برای کمک به تولید در کشور باشد. در عین حال، تولید منجر به اشتغال‌زایی می‌شود. ستاد اجرایی در چند سال اخیر 400 هزار فرصت شغلی را ایجاد کرده و در همین چند ماه گذشته، 41 هزار شغل را به بهره‌برداری رسانده است.

   رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) یادآور شد: رویکرد دوم در این ستاد توجه ویژه به اقتصاد مقاومتی است. این مبحث مهم در کشور کم‌تر تبیین شده و حتی در محافل دانشگاهی به آن کم‌تر ‌توجه شده است، در حالی‌که باید برای اقتصاد مقاومتی برنامه‌ی اجرایی داشته باشیم.

   دکتر مخبر تصریح کرد: بر خلاف آن‌چه دشمنان ادعا می‌کنند که حوزه‌ی دارو و غذا را از تحریم‌ها مستثنا کرده‌اند، اما همه‌ی مشکلات در این دو حوزه است و اتفاقاً باید روی آن‌ها متمرکز شد. امروزه یکی از تهدیدهای کشور در این حوزه‌ها است و بر همین اساس، رهبر معظم انقلاب در تبیین محورهای اقتصاد مقاومتی، بحث دارو و غذا را مطرح کردند.

   ‌رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با تأکید بر این‌که این ستاد بر دو مبحث دارو و غذا تمرکز کرده است، گفت: امروزه 96 درصد داروها در داخل کشور تولید می‌شود و با ساخت شهرک دارویی همه‌ی توان خود را به‌کار گرفته‌ایم تا در 4 درصد مابقی نیز به خودکفایی برسیم. تولید یک داروی ضدسرطان در کشور در سال 96 نزدیک به 120 میلیارد تومان صرفه‌جویی را در طول یک‌سال در پی داشته است.

   وی با اشاره به این‌که در بخش غذا با واقعیت غیرقابل انکار تغییر اقلیم مواجه هستیم، افزود: تغییر اقلیم فقط مخصوص کشور ما نیست و به همه‌ی دنیا مربوط می‌شود. امروزه، خشک‌سالی دلیل نزدیک به 55 درصد مرگ‌ومیرهای طبیعی است. تغییر اقلیم به‌خصوص برای عشایر کشور ایجاد مشکل می‌کند. در اوایل انقلاب 25 درصد جمعیت کشور شهرنشین و 75 درصد در روستاها ساکن بودند اما این نسبت در حال حاضر کاملاً معکوس شده است.

   دکتر مخبر خاطرنشان کرد: در چنین شرایطی، بحث دانش‌بنیان مطرح می‌شود که اتفاقاً امروزه در کشورهای پیشرفته کاربرد فراوانی دارد. برای مثال در کشور مکزیک گلخانه‌ای را به مساحت 144 متر مربع احداث کرده‌اند که با 800 لیتر آب در سال 1200 کیلوگرم محصول می‌دهد که می‌توان با آن 100 گاو یا 500 گوسفند را تعلیف کرد.

   رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به فعالیت‌های گسترده‌ی بنیاد برکت وابسته به این ستاد اشاره و تصریح کرد: هر چند عمده فعالیت‌های بنیاد برکت متمرکز بر اشتغال‌زایی است اما در کارهای موردی باید به استفاده از دانش روز و کارهای پشتیبانی توجه ویژه داشته باشد. برای مثال، در کارهای دام‌پروری حتماً باید به احداث گلخانه برای تأمین علوفه‌ی دام‌ها توجه ویژه داشت. یکی از ویژگی‌های کارهای دانش‌بنیان این است که قیمت تمام‌شده را پایین می‌آورد.

   وی افزود: کشور هلند به اندازه‌ی استان‌های گیلان و مازندران و بخش سرسبز استان گلستان وسعت دارد و با میانگین بارندگی 700 میلی‌لیتر در برابر یک‌هزار میلی‌لیتر این مناطق مذکور، 101 میلیارد دلار از صنعت کشاورزی درآمدزایی دارد، در حالی‌که در کشور ما با همه‌ی ظرفیت‌ها و قابلیت‌های خدادادی به این مهم بی‌توجهی شده است.

   به گفته‌ی رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، این ستاد می‌خواهد از اقتصاد مقاومتی به مردمی کردن اقتصاد برسد و به همین‌ دلیل، در یک‌سال گذشته 370 شرکت را به مردم واگذار کرده است.

   دکتر مخبر اظهار داشت: در منطقه‌ی زرندیه یک استعدادی وجود دارد که انتظار دارم روی آن کار شود. 95 درصد کره‌ی کشور از خارج وارد می‌شود و امیدوارم با توسعه‌ی گلخانه‌ای این منطقه و تکمیل زنجیره‌ی منابع و گسترش دام‌پروری، شاهد تولید 15 درصد کره‌ی کشور در زرندیه باشیم.

   سهم اندک تولیدات کشاورزی از صادرات غیرنفتی

   استاندار استان مرکزی نیز در آیین بهره‌برداری از فاز دوم طرح توسعه‌ی گلخانه‌ی 50 هکتاری هیدروپونیک زرندیه افزود: استان مرکزی دارای دو بال صنعتی و کشاورزی است اما از سهم صادرات غیرنفتی یک میلیارد دلاری استان، سهم بخش کشاورزی کم‌تر از 10 درصد است.

   علی آقازاده بیان کرد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به خوبی برنامه‌های اقتصاد مقاومتی را در کشور اجرایی کرده و مجموعه‌ی گلخانه‌های زرندیه نمونه‌ای بارز از این برنامه‌ها است.

   استاندار مرکزی ادامه داد: این ستاد در بخش‌های مختلف توسعه‌ای و محرومیت‌زدایی که به ایجاد اشتغال منجر شده، الگویی موفق است.

   وی گفت: با مصرف بهینه‌ی آب و مساحت کم‌تر می‌توان بهره‌وری بیش‌تری داشت و گلخانه‌ها نقش مهمی در ارتقای تولیدات و افزایش توان صادراتی و ارزآوری دارند و باید از ظرفیت‌های بخش کشاورزی استان مرکزی در راستای افزایش سهم این حوزه در صادرات غیرنفتی بیش از پیش بهره ببرد.

   در پایان این مراسم از خانواده‌ی معظم کشاورز شهید محمد دلیری و جانباز کشاورز رضا دلیری تجلیل به‌عمل آمد و به مناسبت سالروز بزرگ‌داشت خواجه نصیر طوسی و روز مهندس از خانواده‌ی مهندس شهید حسن سعیدی تقدیر شد.

   گفتنی است، فاز دوم طرح توسعه‌ی گلخانه‌ای 50 هکتاری هیدروپونیک زرندیه با حضور رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، استاندار استان مرکزی، نماینده‌‌‌ی مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه و جمعی از مسئولان استانی و محلی در منطقه‌ی خشکرود زرندیه به بهره‌برداری رسید. هم‌چنین در جریان سفر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به استان مرکزی کلنگ احداث قطعه‌ی 15 هکتاری دوم طرح توسعه‌ی گلخانه‌ی هیدروپونیک زرندیه به زمین زده شد.

   گلخانه‌ی 50 هکتاری هیدروپونیک زرندیه با استفاده از فناوری‌های پیشرفته و سطح تولید بالا هم‌تراز با کشورهای پیشرو در حوزه‌ی صنعت گلخانه مانند هلند، فرانسه و اسپانیا قابل قیاس است. در این مجتمع گلخانه‌ای کشت محصولات به صورت هیدروپونیک و با فناوری روز دنیا انجام می‌شود. هم‌چنین سامانه‌ی گلخانه بنا شده در این مجتمع به‌صورت کامل مکانیزه و اتوماسیون است و تغذیه‌ی گیاه نیز به‌شکل مکانیزه انجام می‌شود. مجموع تولید صیفی در 10 هکتار از گلخانه‌ی هیدروپونیک زرندیه حدود دو هزار و 900 تن است، در حالی که میزان تولید در همین مقیاس در کشت فضای باز حدود 10 درصد (290 تن) این حجم برآورد می‌شود.

   حجم سرمایه‌گذاری انجام شده در فاز دوم این مجتمع گلخانه‌ای، افزون بر 600 میلیارد ریال و فرصت شغلی ایجادشده توسط آن بالغ 230 نفر به‌طور مستقیم و غیرمستقیم است.
   ادامه
    بنیاد برکت , Barakat.Foundation
    به گفته‌ی آیت‌الله محمدی گلپایگانی، اطلاع رهبر معظم انقلاب از 41 هزار اشتغال مستقیم ایجادشده توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) باعث مسرت ایشان خواهد شد.
    به گزارش روابط عمومی بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، رییس دفتر مقام معظم رهبری در آیین شکرانه‌ی بهره‌برداری از 41 هزار اشتغال مستقیم ایجادشده توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در سال 1397، با بیان این مطلب افزود: نهال ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) امروزه به یک درخت تناور تبدیل شده و بنیاد برکت به‌عنوان بازوی توانمند این ستاد، نهادی پربرکت است.

    آیت‌الله محمدی گلپایگانی اظهار داشت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از کمک به مردم کشور به‌خصوص در مناطق محروم دریغ ندارد و به چیزی جز رضایت خدا نمی‌اندیشد.

    وی با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: مطابق پیش‌بینی رهبر معظم انقلاب، حضور مردم در راه‌پیمایی 22 بهمن بی‌نظیر و کم‌سابقه بود. شرکت مردم با وجود همه‌ی مشکلات و فشارهای اقتصادی و شرایط بد جوی در این راه‌پیمایی، نشان از علاقه‌ی آن‌ها به انقلاب و رهبرشان دارد.

    آیت‌الله محمدی گلپایگانی تصریح کرد: همان‌طور که رهبر معظم انقلاب در مرقد امام راحل فرمودند، حضرت امام(ره) دو کار مهم انجام دادند؛ اول، برانداختن نظام پوسیده‌ی شاهنشاهی و دوم، تشکیل جمهوری اسلامی متکی به آرای مردمی.

    وی افزود: امروزه عظمت کار حضرت امام(ره) بیش‌تر احساس می‌شود که چه‌گونه نظامی را که تمام دنیا پشتش بود ساقط کرد. شاه مخلوع بیش‌ترین سرمایه‌گذاری را روی نیروهای مسلح کرده بود و در این میان، بیش‌ترین توجه را به نیروی هوایی داشت، اما همین پرسنل نیروی هوایی 19 بهمن‌ماه با حضرت امام(ره) بیعت کردند.

    رییس دفتر مقام معظم رهبری حضور گسترده‌ی مردم در مراسم تشییع شهدای حادثه‌ی تروریستی سیستان و بلوچستان را نشانه‌ی دلبستگی و علاقه به انقلاب و مقام معظم رهبری ذکر و خاطرنشان کرد: این ارتباط نزدیک و تنگاتنگ میان مردم و رهبری است که باعث ماندگاری نظام شده است و انشاءالله به زودی شاهد مجازات عاملان این جنایت تروریستی خواهیم بود.

    آیت‌الله محمدی گلپایگانی تأکید کرد: البته پایان شب سیه سفید است و انشاءالله به زودی شاهد ظهور امام زمان(عج) و برقراری حکومت جهانی حضرتش خواهیم بود.
    ادامه
     بنیاد برکت , Barakat.Foundation
     نماینده‌ی مردم شهرستان شوش در مجلس شورای اسلامی، مجموعه‌ی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و بنیاد برکت وابسته به این ستاد را از جمله برکات انقلاب و نظام اسلامی ذکر کرد.
     به گزارش روابط عمومی بنیاد برکت، سیدراضی نوری با بیان این مطلب افزود: بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، از نهادهای انقلابی و مولود نظام اسلامی است که فعالیت‌های قابل‌توجهی در زمینه‌ی محرومیت‌زدایی، اشتغال‌زایی، توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی و کارهای عمرانی و زیربنایی در مناطق محروم کشور دارد.

     وی تصریح کرد: بنیاد برکت با بهره ‌بردن از نیروهای جوان و خلاق و فعالیت در مناطق محروم کشور، در توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی این مناطق نقش مؤثری داشته است. هم‌چنین این بنیاد با کمک به کارآفرینان و سرمایه‌گذاری و مشارکت در واحدهای صنعتی و تولیدی که دچار رکود شده‌اند، باعث احیا و اعتماد به نفس این واحدها و مدیران‌شان، و حمایت از کالای ایرانی می‌شود.

     نوری با تأکید بر لزوم فعالیت پررنگ بنیاد برکت در حوزه‌ی اقتصاد مقاومتی، خاطرنشان کرد: امیدواریم بنیاد در شرایط امروز که در تحریم هستیم، بتواند در راستای منویات رهبر معظم انقلاب، کارهای بزرگ و ماندگاری مانند گذشته انجام دهد. وی افزود: توانایی‌های کشور در منطقه و دنیا بر همگان اثبات شده است و همان‌گونه که در دوران جنگ تحمیلی مقاومت کردیم، در شرایط امروز هم ایستادگی خواهیم کرد.

     نماینده‌ی مردم شهرستان شوش در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به کارهای عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت در حوزه‌ی انتخابیه‌ی خود اظهار داشت: بنیاد تاکنون 6 باب مدرسه را در شوش به بهره‌برداری رسانده و ساخت 2 مدرسه‌ی جدید و 3 مسجد را نیز در این شهرستان آغاز کرده است.

     وی با تأکید بر این نکته که اشتغال دغدغه‌ی امروز همه‌ی خانواده‌ها است، گفت: در شوش و روستاهای اطراف، بخشی از خانواده‌ها با مشکل بیکاری مواجه هستند و نرخ بیکاری نسبتاً بالا است. بنیاد برکت کارهای بزرگی در زمینه‌ی محرومیت‌زدایی و اشتغال‌زایی در کشور انجام داده که امیدواریم شاهد این فعالیت‌ها و اقدامات در منطقه‌ی شوش هم باشیم.

     نوری در خصوص قابلیت‌ها و ظرفیت‌‌های شهر شوش و روستاهای اطراف در زمینه‌ی ایجاد اشتغال، توضیح داد: شهرستان شوش به لحاظ کشاورزی بسیار غنی است و رتبه‌ی اول کشور را در تولید ذرت دارد که در زمینه‌ی فرآوری این محصول می‌توان طرح‌های اشتغال‌زایی زیادی را راه‌اندازی کرد. دام‌پروری و قالی‌بافی هم از دیگر حوزه‌هایی است که می‌توان با محوریت آن‌ها فرصت‌های شغلی قابل‌توجهی ایجاد کرد.

     نماینده‌ی مردم شوش در مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار امیدواری کرد که با ورود و فعالیت بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در حوزه‌ی اشتغال‌زایی و به‌خصوص ایجاد مشاغل خرد و خانگی، شاهد رونق اقتصادی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی حوزه‌ی انتخابیه‌ی خود باشد.
     ادامه