نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
از همه جا , azhameja

از همه جا

از همه جا , azhameja

از همه جا

10,810نــــفــــــر
عضو شده اند
10,810نفر عضو شده اند
از همه جا...از همه جا...مشاهده کامل مشخصات
19 شهریور 1392
اجتماعی

اعضاء

 • شاهین خالقی , ghkh59sh_hny189
 • فربد سینایی , farbodsinaye
 • علی ملکی , a_maleki_62
 • امیر علی , aminghorbani62
 • 10810 نفر

  morebox img

آلبوم تصاویر

 • 15 مرداد 1393 ساعت 20:00

2 تصویر ...

morebox img
وبلاگ میهن بلاگ
از همه جا , azhameja
نیکالای واسیلیویچ گوگول، در نمایشنامه‌ی بازرس، اوضاع و شرایط اجتماعی و ساختار بوروکراتیک و فاسد نهادهای حکومتیِ زمان خود را به تصویر می‌کشد. نمایشنامه با خطابه‌ی شهردار در جلسه‌ی مقامات آغاز می‌شود: «آقایان، از شما خواستم تشریف بیاورید اینجا که خبر خیلی بدی را به اطلاعتان برسانم: یک بازرس دارد می‌آید اینجا.»
ادامه مروری بر نمایشنامه‌ی بازرس نوشته‌ی نیکالای واسیلیویچ گوگول را در آوانگارد بخوانید
ادامه
99
از همه جا , azhameja
خانواده‌ی پاسکوآل دوآرته را بارها با بیگانه‌ی آلبر کامو مقایسه کرده‌اند. اما این مقایسه از چه حیث است؟ شاید بتوان گفت فصل مشترک این دو رمان روایت افرادی‌ست که در یک‌قدمی مرگ ایستاده‌اند و صادقانه و بی‌قضاوت گذشته‌ی خودشان را شرح می‌دهند.

راوی این داستان خود پاسکوآل است که داستان زندگی‌اش را به صورت حدیث نفس بیرونی روایت می‌کند. ابتدای کتاب نامه‌ای از پاسکوآل به یکی از دوستان مقتول آورده شده. پاسکوآل محکوم به قتل ارباب دهکده _دون‌ خسوس_ است و روزهای پایانی زندگی‌اش را در زندان می‌گذراند. او شروع می‌کند به اعتراف کردن بر شر و فسادهایی که به دیگران روا داشته؛ اما این اعتراف‌ها به هیچ وجه حاصل پشیمانی او نیست. پاسکوآل دوآرته گویا می‌خواهد خودش را مبرا کند و همه‌‌ی اتفاق­های شوم را به جبر و قضا و یا غریزه ارتباط دهد.
ادامه
  از همه جا , azhameja
  در فرهنگ معین آمده است: «آگراندیسمان یعنی فرآیند بزرگ کردن عکس به وسیلة دستگاه مخصوصی در عکاسی». خولیو کورتاثار با استفاده از همین مفهوم دست به خلق یکی از مهم‌‌ترین داستان‌هایش زده است. در مجموعه داستان آگراندیسمان داستانهایی از خورخه لوئیس بورخس، آدولفو بیوئی کاسارس، «اوراسیو کیروگا، روبرتو بولانیو و خود کورتاثار را میخوانیم که توسط شهریار وقفی پور ترجمه شده‌اند و نشر نیماژ آنها را به چاپ رسانده است‌.
  با توجه به آنچه بر نویسندگان این مجموعه گذشته است، همگی آنها به جز اوراسیو کیروگا تحت تاثیر فضای داستا‌های بورخس هستند و از طرف دیگر خود بورخس نیز جهان جادویی‌اش را از سبک نگارش اوراسیو کیروگا وام گرفته است. در این میان بورخس را میتوان واسطه‌ای میان نویسنده‌ای از قرن نوزدهم و نویسندگان موج نو در آمریکای لاتین دانست.
  ادامه مروری بر کتاب آگراندیسمان نوشته‌ی خولیو کورتاثار را در آوانگارد بخوانید.
  ادامه
   از همه جا , azhameja
   آزار و اذیت کلید سعید عقیقی، منتقد و نویسنده‎ی کارکشته‌ی سینمایی، برای گشودن پیچیدگی‌‌های جهان‌بینی میشاییل هانکه است. عقیقی در کتاب سینمای آزار، که در ادامه‌ی پروژه‌ی انتشار کتاب‌های سینمایی او درباره‌ی فیلمسازان ایرانی و خارجی است، در جستجو برای یافتن ریشه‌های فکری هانکه، ریشه‌های سینمایی این نوع فیلم‌ها و روح زمانه و شرایط جوامعی است که بدون درک آن‌ها ساختن این فیلم‌ها میسر نیست. کتاب با مقاله‌ای طولانی آغاز می‌شود که شرح نویسنده از جهان ذهنی هانکه است؛ عقیقی در این بخش، تعلق خاطر آشکار و نهان هانکه به موضوعاتی چون فلسفه، روان‌شناسی، سیاست و جامعه‌شناسی را واکاوی می‌کند و هانکه را تاثیر پذیرفته از ایدئالیسم آلمانی، اگزیستانسیالسم سارتری ریشه‌دار در فلسفه‌ی هگل، مارکسیسم غربی (آدورنو و بنیامین)، رمانتیک‌های ادبی (گوته و شیلر)، مکتب رفتارگرایی در روان‌شناسی و عناصر پایه‌ای سینمای مدرن می‌داند.
   ادامخ مروری بر کتاب سینمای آزار نوشته ی سعید عقیقی را در آوانگارد بخوانید:
   ادامه
    از همه جا , azhameja
    کتاب هوش هشت گانه‌ی گاردنر با استناد به پژوهش‌های گسترده و طولانی نگاشته شده است و علاوه بر کمک به شناخت استعدادها و مشاغل مرتبط با این استعدادها ، برای پرورش هوش‌های گوناگون و آموختن ملزوماتی که استعدادی در آن نداریم، به ما راهکارهای جالبی می‌دهد. در حقیقت منظور از هوش‌های هشتگانه موارد زیر است:
    هوش زبان شناختی (مدیریت و روابط انسانی)
    هوش منطقی - ریاضی
    هوش تصویری(فضایی)
    هوش موسیقیایی (هنری)
    هوش درون فردی (ارتباط با درون خود)
    هوش برون فردی (ارتباط با دیگران)
    هوش بدنی – حرکتی
    هوش طبیعت
    ادامه