نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
اویتا , AvitaClub

اویتا

اویتا , AvitaClub

اویتا

326,741نــــفــــــر
عضو شده اند
326,741نفر عضو شده اند
آدرس ما در دیگر شبکه های اجتماعی: https://www.instagram.com/dr.mahsa_yousefiآدرس ما در دیگر شبکه های اجتماعی: https://www.instagram.com/dr.mahsa_yousefiمشاهده کامل مشخصات
20 خرداد 1384
سرگرمی و طنز

اعضاء

 • سکوت همراه , rahim58
 • سیما احمدنیا , farvardeni
 • ستاره آشیانی , sataraa
 • حامد اورال , doometaluaral
 • 326741 نفر

  morebox img

کلوبهای مشابه

 • شیطونک , sheytoonakkk
 • زندگی ما , zendegiyema
 • سرزمین دوستی , friends_landclub
 • گرگ و میش , twilight
 • پرستوی مهاجر , emigrantshorehird
وبلاگ میهن بلاگ
اویتا , AvitaClub

در مقاله ای که اخیرا در آوریل ۲۰۲۰ در مجله Journal of Physiological Anthropology چاپ شد٬ محققین دانشکده پزشکی دانشگاه ناکازاکی ژاپن یافته های خود را در مورد کاهش کیفیت استخوان در ارتباط با سطح بالایی از سرم استئوکلسین غیرکربوکسیله موجود در خون که شاخص وضعیت ویتامین K را ارائه کردند.

ویتامین K یک ویتامین محلول در چربی می باشد که در سال ۱۹۲۹ کشف شده است. با این وجود سبزیجات برگ سبز و لبنیات تخمیر شده سرشار از ویتامین K است‌. ویتامین K سبب بهبود مصرف انسولین ، کاهش خطر سرطان و بهبود سلامت قلب می شود. 
مطالعات بالینی نشان می دهند که مکمل ویتامین K شاید بتواند در پیشگیری از تحلیل استخوان ها در دوران یائسگی زنان نقش داشته باشد.

در این مطالعه ۳۵۸ مرد و ۵۰۳ زن با سنین ۴۰ سال و بالاتر شرکت داشتند.

با استفاده از سونوگرافی کمی (که اطلاعات بیشتری در مورد استحکام استخوان میدهد) ، کیفیت استخوان پاشنه آنها اندازه گیری شد. نمونه خون آنها نیز برای بررسی سرم استئوکلسین غیرکربوکسیله (پروتئین ترشح شده توسط سلولهای استئوبلاستها که در حضور ویتامین K کربوکسیله می شوند) مورد بررسی قرار گرفت و استئوکلسین غیر کربوکسیله توسط ماتریس استخوان جذب نشده و به داخل خون رها می شود ، که این در نتیجه نشانگر کمبود ویتامین K است.

میزان استئوكلسین غیركربوكسیله شده در مردان 80 ساله یا بالاتر به طور معنی داری بیشتر از سنین پایینتر بود. در زنان نیز، در بین افراد 50 تا 59 سال و 60 تا 69 سال میزان آن در مقایسه با کسانی که در سنین 40 تا 49 سال قرار داشتند بالاتر بود و بعد از سن 69 سالگی تا حدودی شروع به کاهش می کرد. سطح بالای استئوکلسین غیر کربوکسیله با کاهش کیفیت نتایج اولتراسوند در زنان به طور قابل توجهی ارتباط داشت ولی در مردان این نتایج حاصل نشد.

نتایج این تحقیق حاکی از آن است که افزایش غلظت سرم استئوکلسین غیر کربوکسیله در خون (در کمبود ویتامین K) موجب افزایش میزان تخلخل و کاهش خاصیت ارتجاعی استخوان می شود.
ولی همچنان مطالعات بیشتر برای ارزیابی مکانیسم تفاوت عملکرد ویتامین K در جنسیت ضروریست.
ادامه
99
77
5
28
افشین بمبر , afshin_bomber
چهارشنبه 3 اردیبهشت ، 18:13
سلام بچه ها
کسی هست از من قدیمی تر باشه؟
ادامه
میثم ایرانی , meysamboj1366
شنبه 15 شهریور ، 14:27
ادامه
میثم ایرانی , meysamboj1366
دوشنبه 12 آبان ، 23:23
ادامه
اویتا , AvitaClub
اخیراْ یک گروه بین المللی از دانشمندان به رهبری دانشگاه گرانادر اسپانیا نشان داده اند که مصرف طولانی مدت روغن آفتابگردان یا روغن ماهی به کبد صدمه زده و موجب ایجاد یک سری تغییرات در آن شده و باعث بیماری کبد چرب غیر الکلی (NASH) می گردد. این تحقیق که اخیراً در مجله معتبر Nutritional Biochemistry منتشر شده است ، چگونگی تأثیر مصرف طولانی مدت انواع روغن در رژیم غذایی موش ها و تاثیر آن بر کبد آنها را بر أساس تحلیلهای مختلف مورد بررسی قرار میدهد.
در این تحقیق سه نوع چربی پر کاربرد در رژیم غذایی شامل روغن زیتون خالص ، روغن آفتابگردان و روغن ماهی مورد بررسی قرار گرفت و نتایج این تحقیق نشان داد که روغن زیتون خالص برای سلامتی و طول عمر کبد بهترین نوع روغن می باشد. این تحقیق همچنین نشان داد که روغن آفتابگردان باعث فیبروز (زخم کبد) و تغییرات فراساختاری و اکسیداسیون زیاد می شود.
لازم به ذکر است که کبد چرب غیر الکلی (NASH) که باعث التهاب کبد میشود یک بیماری بسیار جدیست که ممکن است بعنوان کاتالیزور سایر بیماری های حاد کبدی مانند سیروز و سرطان کبد عمل کند. شیوع این بیماری با افزایش سن افزایش می یابد بطوریکه 1٪ تا 3٪ از کودکان ، 5٪ از نوجوانان ، 18٪ از افراد بین 20 تا 40 سال ، 39٪ از افراد بین 40 تا 50 سال و بیش از 40٪ افراد بالای 70 سال را مبتلا می کند.
ادامه
42
2
23
رسانه جوان , rasajir
پنجشنبه 30 بهمن ، 10:44
قطعا محصولات تراریخته هم مضرر هستن که در جامعه زیاد هستن و متاسفانه برچسب روی اون ها نیست
ادامه
محمد مهدی ملکی , mohmmadmahdimaleki
یکشنبه 31 فروردین ، 17:37
میتونم دلیل استفاده از برنامه رو بپرسم؟!
ادامه
اویتا , AvitaClub
مقاله چاپ شده در آگوست 2019 در مجله PLOS Pathogens مطالب مهمی در رابطه با توانایی روی در مقابله با عفونت های باکتریایی را مورد بررسی قرار می دهد.

محققین مرکز تحقیقات بیماریهای عفونی دانشگاه آدلاید استرالیا در مقاله خود با اشاره به اینکه کمبود روی٬ یک سوم از جمعیت جهان را تحت تأثیر قرار داده و که مسئله باعث افزایش حساسیت به عفونت باکتریایی میشود.
اگرچه استفاده از مکمل روی می تواند اثر بیماری را کاهش دهد، اما مبنای مولکولی چگونگی محافظت در مقابل عفونت همچنان نامشخص است.

در طی این پروژه، به موش های آزمایشگاهی رژیم غذایی با میزان ۷۰٪ کمتر از ماده معدنی روی نسبت به حیواناتی که غذای استاندارد داشتند٬ داده شد. حیوانات سپس در معرض باکتری Streptococcus pneumoniae قرار گرفتند که باعث بیماری ذات الریه می شود.

محققین مشاهده كردند كه موش هایی که با رژیم غذایی حاوی میزان محدودی از روی تغذیه شده بودند، ۳۶ ساعت بعد از مواجهه با باكتری در مناطق مختلف بدن آنها (بخصوص در بینی ، گلو و خون ) بار باکتریایی آنها به میزان قابل توجهی بیشتر بود٬ در مقایسه با حیواناتی که میزان کافی روی دریافت کرده بودند.

دستگاه Elemental bio-imaging (دستگاهی که مقدار مواد معدنی اندام های زنده را اندازه میگیرد) با تصویربرداری از ریه موشها کاهش غلظت روی در ریه موش های دارای کمبود روی را نشان می دهد و در هر دو گروه از حیوانات پس از عفونت، مهاجرت روی به مناطق خاص ریه ها را نشان می دهد. این محققین با در نظر گرفتن نتایج پژوهش اظهار دارند که روی با پاتوژن مهاجم در ریه های موش در یک مکان قرار میگیرند.

همچنین نتایج مشخص کردند كه فاگوسیت ها، که سلول های ایمنی بدن هستند كه ذرات مضر خارجی (از جمله باكتری ها) را می خورند، روی را متراکم کرده و از این ماده معدنی به عنوان یك ماده ضد میکروبی مستقیم استفاده می كنند. موشهایی که رژیم های غذایی با کمبود روی دریافت کرده اند ، تقریباً 30 ساعت کمتر از آنهایی که رژیم های طبیعی دریافت کرده اند زنده مانده اند.

دکتر Eijkelkamp خاطر نشان می کند که رژیم غذایی با محتوای روی با عملکرد سیستم ایمنی بدن و مقاومت در برابر عفونت های باکتریایی رابطه مستقیم دارد. این تحقیق نشان می دهد که روی در مناطقی که درآنها عفونت وجود دارد تجمع یافته و باکتری های تهاجمی را تحت فشار قرار می دهد و همچنین به سلولهای خاص ایمنی کمک می کند تا باکتری های Streptococcus pneumoniae را از بین ببرند.
ادامه
93
2
27
محمد ج , mohammadjeddy
پنجشنبه 28 فروردین ، 12:22
ماهی های زرد رنگ رو نخورید
ادامه
اویتا , AvitaClub
مجله بسیار معتبر Molecular Cell اخیرا درسال ۲۰۲۰ یافته های دانشمندان را در رابطه با مکانیسم موجود در رژیم غذایی مدیترانه ای و تاثیرات آن بر طولانی شدن عمر انسان به چاپ رسانید. پروفسور D. Mashek و همکارانش دریافتند که اسیدهای چرب غیر اشباع موجود در روغن زیتون یک مسیر سلولی مرتبط با طول عمر را فعال می کنند.

پروفسور D. Mashek که عضو آکادمیک دپارتمان پزشکی و بیوشیمی٬ زیست شناسی مولکولی و بیوفیزیک در دانشگاه مینسوتا آمریکا می باشد اذعان داشت که ما دریافتیم که روش فعالیت چربی به اینصورت است که ابتدا باید در قطره های چربی که در ابعاد میکروسکوپی هستند ذخیره شوند٬ که این همان روشیست که سلولهای بدن ما چربی را ذخیره می کنند.
سپس ، به هنگام ورزش کردن یا روزه گرفتن این چربی ها شکسته می شود، و در این زمان است که اثرات مفید آن ظاهر می گردد.

این شکست باعث تحریک متابولیسم و ​​تشکیل میتوکندری از طریق یک مسیر وابسته به SIRT1/PGC-1 alpha/PPAR-alpha می شود. SIRT1 ژنی است که در تنظیم سلامت نقش داشته و در موشها نیز با محدود کردن کالری مزایای زیادی در سلامتی آنها نشان داده است. در این تحقیق مشخص شد که اسیدهای چرب اشباع نشده، SIRT1 را در جهت تولید مواد خاص مانند PGC-1 فعال می کنند. محققان گزارش دادند که اسیدهای چرب اشباع نشده باعث افزایش تحریک PGC-1α / PPAR-alpha شده و متابولیسم اکسیداتیو در سلولها ی حیوانی را توسعه می دهند.

نویسنده این تحقیق اشاره دارد به اینکه اگرچه بدون شک مجموعه ای از مؤلفه های رژیم مدیترانه ای به تأثیرات مثبت آن بر سلامتی کمک می کنند ، ولی داده های ارائه شده در این پژوهش یک مکانیسم زیستی را معرفی می کند که ممکن است زیربنای این مزایا باشد.

پروفسور D. Mashek خاطرنشان می کند که ما می خواهیم زیست شناسی را بفهمیم و سپس آن را برای انسانها ترجمه كنیم و امیدوارم كه الگوهای مراقبت بهداشتی را تغییر دهیم و باید بدانیم که همه بیماریهای مرتبط با پیری هستند ، پس باید ابتدا پیری را درمان کنیم.
ادامه
41
2
19
رسانه جوان , rasajir
پنجشنبه 30 بهمن ، 10:45
همی‌طور هست
ادامه
عـ؁م؁آد ط؁الـ؁ـب حـ ـ ـ؁یـنــ ـی , t94
جمعه 29 فروردین ، 14:47
روشنگری در پیج من
ادامه
اویتا , AvitaClub

نتایج پژوهشی که در سال ۲۰۱۹ در ژورنال Journal of the American Academy of Child & Adolescent Psychiatry چاپ شده نشان می دهد که ارتباط مهمی بین کمبود ویتامین D در دوران بارداری و افزایش ریسک اختلال نقص توجه یا بیش فعالی (ADHD) وجود دارد.

گروهی از محققین دانشگاه تورکو فنلاند اعلام کردند به علت نقش مهم ویتامین D در پیشرفت و تکامل سیستم مرکزی عصبی، ارتباطی بسیار معنادار بین کمبود ویتامین D در دوران بارداری و اختلال نقص توجه یا بیش فعالی کودکان (ADHD) وجود دارد.

این در حالیست که قبلا هیچ گونه مطالعه ای درباره میزان کمبود ویتامین D در دوران بارداری و خطر ابتلا به ADHD فرزندان انجام نشده است.

در این پژوهش محققان میزان ویتامین D نمونه خون ۱۰۶۷ نفری از مادران با فرزند مبتلا به ADHD و گروهی دیگر از مادران باردار شاهد را بررسی کردند. یافته ها نشان دادند که ارتباط معناداری بین کاهش سطح ویتامین D خون مادران و افزایش خطر ابتلای کودکان به بیماری ADHD وجود دارد.
زنان بارداری که میزان ویتامین D خون آنها جزو ۲۰٪ پایین از کل مادران آزمایش شده بودند، ۵۳٪ احتمال بیشتری برای داشتن فرزندی مبتلا به ADHD را داشتند.

این تحقیق بخشی از پروژه ای است که هدف آن شناسایی ارتباط بین سلامت زنان در دوران بارداری و ظهور بیماری ADHD در فرزندان٬ به منظور تعیین میزان ریسک این بیماری و کمک به توسعه درمان های پیشگیرانه آن می باشد.
آندره سوراندر (محقق اصلی این تحقیق از دانشگاه پزشکی تورکو و مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا) خاطر نشان کرد که کمبود ویتامین D با وجود تلاش های متخصصان برای افزایش سطح این ویتامین در خون افراد٬ همچنان یک چالش جهانی می باشد.

با توجه به شیوع قابل ملاحظه بیماری ADHD در کودکان ، نتایج این تحقیق می تواند در جهت افزایش سلامت عمومی اهمیت خاصی داشته باشد.
ادامه
29
1
24
من صو ره , mansooreh_sepahi
سه شنبه 26 فروردین ، 12:39
D 3
ادامه