نرم افزار اندروید کلوب
اردبیل , ardabil

اردبیل

اردبیل , ardabil

اردبیل

77نــــفــــــر
عضو شده اند
77نفر عضو شده اند
این رسانه به درخواست اردبیل ایجاد شده است.
کلوب رسمی شهر اردبیلکلوب رسمی شهر اردبیلمشاهده کامل مشخصات
3 خرداد 1397
لیست اعضا تنها برای اعضای این کلوب مقدور می باشد.

کلوبهای مشابه

 • *سیرجان* , sirjaan
 •  شهرک دختران , girlcity
 • آمریكا , usaclub
رسانه فروردین - مجله علم و فن - سرویس وبلاگ

Buy Website Traffic
اردبیل , ardabil

فرماندار پارس آباد مغان گفت: بیش از ۱۰ درصد وش پنبه کشور در این شهرستان تولید می شود.

علی علایی روز سه‌شنبه در بازدید از کارخانه‌ها و صنایع مرتبط با پنبه این شهرستان از پیش‌بینی استحصال ۲۵ هزار تن وش‌پنبه از سطح کشت بیش از هفت هزار هکتاری این شهرستان خبر داد.

او اظهارداشت: سطح کشت پنبه در این شهرستان ۵۰ درصد افزایش یافته است.

وی گفت به دلیل تغییر در الگوی کشت و شرایط صنعت نساجی در کشور سطح کشت پنبه به زیر هزار هکتار رسیده بود و تمامی ۱۰ کارخانه تعطیل یا راکد بودند که با برنامه‌ریزی مجدد توزیع ارقام پر بازده سطح زیرکشت در سال گذشته به سه هزار و ۵۰۰ هکتار و امسال به حدود هفت هزار هکتار رسیده است.

پارس‌آباد مغان در شمال اردبیل و در جوار جمهوری آذربایجان قرار دارد ، به دلیل آب و هوا و اقلیم مناسب منطقه مغان مرغوب‌ترین محصول پنبه کشور در مزارع شهرستان استحصال می‌شود.
ادامه
99
  اردبیل , ardabil

  سفیر عمان در ایران گفت: گسترش روابط اقتصادی و تجاری با جمهوری اسلامی ایران مورد تاکید مقام‌های عمانی بوده و امید می‌رود این روابط منشاء خیر و برکت برای هر ۲ کشور مسلمان شود.

  "سعود بن احمد بن خالد البروانی" روز سه‌شنبه در نشست مشترک با فعالان اقتصادی اردبیل افزود: تلاش می‌شود هیات‌های بخش خصوصی عمان و ایران نیز در اجلاس اقتصادی میان ۲ کشور شرکت کنند تا زمینه همکاری‌ اقتصادی میان ۲ کشور بیشتر فراهم شود.

  وی بیان‌کرد: پیامبر اکرم (ص) هفت همسایه را به ما سفارش کرده که از منظر دولت عمان، ایران اولین این کشورهاست و رویکرد ما نسبت به ایران عقبه چندین هزار ساله دارد و همانند گذشته روابط میان ۲ کشور حفظ خواهد شد.

  البروانی ضمن ابراز خرسندی از سفر به استان اردبیل گفت: این استان قابلیت‌های فراوانی را در حوزه‌های گردشگری، اقتصادی و کشاورزی دارد و امید است در آینده شاهد افزایش مروادات اقتصادی و تجاری با یکدیگر باشیم.

  وی گفت: در حال حاضر صدور ویزای عمان برای اتباع ایرانی به سهولت انجام گرفته و با ایرانی‌ها در این کشور همانند اتباع اروپایی رفتار می‌شود.

  حسین پیرموذن ،رئیس اتاق بازرگانی اردبیل هم در این جلسه گفت: این استان در حوزه صادرات تاکنون از بازارهای عمان بی‌بهره بوده و با توجه به توانمندی‌هایی که در زمینه معادن و صنایع غذایی دارد می‌تواند محصولات فراوانی را به این کشور صادر کند.

  وی افزود: امروزه کشورهای اسلامی بیش از پیش نیازمند تعامل و مرواده اقتصادی هستند و امید است در آینده این همکاری‌ها توسعه بیشتری داشته باشد.

  رئیس اتاق بازرگانی اردبیل بیان‌کرد: زمینه صادرات غیرنفتی از ایران به عمان فراهم شده و امیدواریم استان اردبیل نیز از این صادرات سهمی برای خود اختصاص دهد.
  ادامه
   اردبیل , ardabil

   یک جهانگرد ایرانی با هدف معرفی شتر دوکوهانه ایرانی( در خطر انقراض) در جهان روز شنبه سفر خود به دور دنیا را از شهرستان مشگین‌شهر آغاز کرد.

   دکترمحمد امیری رودان که قصد دارد این سفر سخت و مسیر طولانی را به دور دنیا طی کند روز شنبه گفت: این سفر توسط سازمان خواروبار جهانی( فائو ) و با همکاری سازمان تحقیقات امور دام کشور برنامه‌ریزی شده است.

   وی قصد دارد از طریق مرز جمهوری آذربایجان از کشور خارج شده و پس از گذر اروپا ، آمریکای لاتین ،آمریکای جنوبی ،آفریقا و اقیانوسیه و آسیا به سواحل خلیج‌فارس در ایران بازگردد.

   رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل نیز روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: شتر حاصل از انتقال جنین که در زمان تولد به بهنیا شهرت یافت، اکنون مرکب جهانگرد ایرانی است تا در مجامع بین‌المللی نسبت به معرفی قابلیت‌های علمی کشورمان و جلب توجه مردم کره زمین جهت حفظ این گونه حیوان نادر نقش‌آفرینی کند.

   دکتر حسین کربلایی خیاوی افزود: شترهای دو کوهانه استان اردبیل به عنوان ذخائر ژنتیکی و جزو سرمایه‌های ملی کشور محسوب می‌شوند که نسل آن متاسفانه در خطر انقراض قرار گرفته است.

   او اظهارداشت: در حال حاضر از حدود ۲۰۰ نفر شتر دوکوهانه کشور ۱۵۱ نفر در مشگین‌شهر و بیله‌سوار نگهداری می‌شوند و در سال‌های اخیر اقدامات خوبی جهت تولید و تکثیر شتر دوکوهانه در استان انجام شده است.

   وی گفت: پس از چند سال تحقیق و پژوهش در سال ۸۶ دانشمندان کشورمان موفق به تولید بچه شتر دو وهانه از طریق انتقال جنین شتر دوکوهانه به تک‌کوهانه در ایستگاه جهادآباد شدند.

   موطن شترهای دوکوهانه ایران به ‌عنوان ذخیره ژنتیکی دامی ارزشمند در استان اردبیل و در شهرستان‌های بیله‌سوار و مشگین‌شهر است.
   ادامه
    اردبیل , ardabil

    سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل گفت: ظرفیت گردشگری سرعین منحصر به آبدرمانی‌ها نبوده و باید از دیگر پتانسیل‌های این شهرستان برای توسعه گردشگری استفاده شود.

    فرزاد قلندری روز شنبه در جلسه بررسی پروژه‌های شهرستان سرعین تصریح کرد: سرعین دارای ظرفیت‌های بالقوه دیگر از جمله طبیعت و کوهستان برای برنامه‌ریزی در راستای گردشگری می‌باشد که باید در این خصوص برنامه‌ریزی‌های لازم از سوی مسوولان محلی و استانی انجام بگیرد.
    وی افزود: ارتقای ظرفیت‌های بالقوه در این شهرستان باعث رشد و توسعه اقتصادی و اجتماعی بوده و بر افزایش میزان ماندگاری مسافر تاثیر بالایی خواهد داشت.
    قلندری بیان‌کرد: ترسیم افق توسعه سرعین و برنامه‌ریزی و عمل در راستای آن از جمله ضرورت‌های این شهرستان است.
    سرپرست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل همچنین گفت: برای برنامه‌ریزی درازمدت جهت توسعه شهرستان سرعین باید از الگوهای موفق در شهرستان‌های مشابه استفاده شده و از ظرفیت‌های پنهان منطقه در راستای توسعه استفاده شود.

    او افزود: مسئولان محلی از جمله شورای شهر و شهرداری منطقه نیز باید برنامه‌ریزی لازم برای درآمدزایی و استفاده بهینه از ظرفیت طبیعی را سرلوحه اقدامات خود قرار دهند.

    قلندری گفت: با توجه به ظرفیت ویژه سرعین این شهرستان باید بتواند درآمدزایی بالایی داشته و از این درآمد برای توسعه و آبادانی بیشتر استفاده شود.
    وی در جریان بازدید از پروژه‌های سرعین از جمله راهدارخانه و مسیر دسترسی به پیست اسکی بر تسریع در روند اجرای راه و روشنایی این مسیر تاکید و نسبت به مساعدت در اجرای این طرح‌ها قول مساعد داد.
    قلندری همچنین در جریان بازدید از شهر اردی‌موسی خواستار احصای ظرفیت‌های این شهرستان و تدوین برنامه اجرایی برای توسعه شد.
    سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل به همراه مدیران استانی مرتبط و مسئولان محلی، از پروژه‌های مهم سرعین از جمله پارک آناهیتا ، جاده دسترسی فاز دوم پیست اسکی ، تعریض جاده سرعین به آلوارس ، اقدامات عمرانی در روستای تاریخی گنزق ، شهر اردی‌موسی و راهدارخانه پیست اسکی بازدید کرد.

    سرعین واقع در ۲۵ کیلومتری غرب اردبیل در دامنه کوه ۴۸۱۱ متری سبلان با داشتن ده‌ها استخر و چشمه آب معدنی سرد و گرم ، حمام‌های طبیعی، مناظر و چشم‌اندازهای زیبا ، آب و هوای دلپذیر ، باغ‌های مصفا ، هتل‌ها و مراکز تفریحی و اقامتی مجهز ، پیست اسکی آلوارس و سایر جاذبه‌ها به عنوان یک مجموعه سیاحتی نه تنها در استان اردبیل بلکه در ایران و حتی بعضی کشورهای جهان مطرح است.
    ادامه
     اردبیل , ardabil

     رئیس حوزه قضایی کوثر از کشف و شناسایی یک مزرعه کشت و تولید موادمخدر از نوع گراس در این شهرستان خبر داد.

     آرش جعفری روز چهارشنبه افزود: بدنبال کشف و جمع‌آوری موادمخدر کشت شده در یکی از روستاهای کوثر جوان ۲۱ ساله اهل روستای قره‌قشلاق این شهرستان که حدود ۸۰۰ مترمربع از زمین جالیزی خود را به کشت موادمخدر از نوع گراس اختصاص داده بود ،دستگیر و روانه زندان شد.

     وی گفت: در این مزرعه گیاه موادمخدر شاهدانه به قصد تولید مواد مخدر از نوع گراس کشت شده بود که طی انجام یک عملیات شناسایی توسط سپاه پاسداران ناحیه کوثر و پس از صدور دستور قضایی در عملیات مشترک سپاه ناحیه کوثر و اداره مبارزه با مواد مخدر ، بوته‌های کشت شده از سطح ۸۰۰ مترمربع از این مزرعه جمع‌آوری و معدوم شد.

     بهنام بهشتی ،دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان اردبیل پیش از این در جلسه شورای مبارزه با موادمخدر خلخال به کشت گیاه ماده مخدره شاهدانه در مزارع کشاورزی برخی از شهرستان‌های استان هشدار داده بود.

     شهرستان کوثر به مرکزیت شهر گیوی در ۸۵ کیلومتری جنوب اردبیل قرار دارد.
     ادامه